پیام صوتی
حرفه‌ای تر با مشتریان خود ارتباط بگیرید
10% تخفیف با کد: medianav 

اس‌ ام‌ اس بمبر چیست؟ چه مزایا و معایبی دارد؟

مزایا و معایب اس ام اس بمبر

تابه‌حال برای شما پیش آمده است که پیامک‌های رگباری دریافت کنید و از یک شماره به شکل بی‌وقفه برای شما پیامکی مشابه ارسال شود؟ در این مواقع گفته می‌شود که فرد هدف بمباران پیامکی (SMS Bombing) قرار گرفته است. در این مقاله توضیح می‌دهیم که اس ام اس بمبر چیست و در بازاریابی پیامکی چه مزایا و معایبی دارد، سپس به بررسی و معرفی بهترین جایگزین آن که پنل پیامکی است، می‌پردازیم.

بمباران پیامکی چیست؟

بمباران پیامکی روشی است که با به‌کارگیری آن، فرستنده می‌تواند تعداد زیادی پیامک را به صورت بی‌وقفه و رگباری برای یک یا چند نفر در مدت زمان کوتاهی ارسال کند. برنامه‌ای که چنین قابلیتی را میزبانی می‌کند اس‌ام‌اس بمبر (SMS Bomber) نام دارد. از طریق این نرم‌افزار یا ابزار آنلاین تعداد زیادی پیامک در آن واحد کپی و به یک شماره تلفن همراه ارسال می‌شود. این برنامه در روز می‌تواند تا هزاران پیام را به افراد برساند و نه‌تنها گوشی فرد را غیرقابل استفاده کند که موجب اختلال در خدمات مخابراتی نیز شود. به همین دلیل این روش به عنوان یکی از انواع حمله‌های سایبری که امنیت شبکه را تحت تأثیر قرار می‌دهد شناخته شده است. در سال‌های اخیر از این روش در بازاریابی نیز استفاده شده و به‌ویژه کسب‌وکارهای نوپا برای شناساندن خود، اس‌ام‌اس بمبرها را برای ارسال پیام‌های تبلیغاتی خود به کار گرفته‌اند.

اپ و سرویس‌های اس‌ام‌اس بمبر در اندروید و ویندوز و از طریق ترموکس به آسانی در دسترس قرار دارند و از این برنامه‌ها در سایت‌های اس ام اس بمبر با دانلود رایگان می‌توان استفاده کرد. علاوه بر sms بمبر به تازگی بمبرهای واتساپ و تلگرام نیز ارائه شده و برای شوخی و سرگرمی از سوی جوانان به کار گرفته شده‌اند. مشابه با اپ و برنامه‌ها، ربات‌های بمبر تلگرام نیز حجم زیادی از پیام را برای افراد ارسال می‌کنند. همچنین در کنار اس‌ام‌اس، پنل کال بمبر و بمباران تماس صوتی نیز در قالب اپ و به شکل آنلاین و در وب‌سرویس‌ها پرطرفدار شده‌اند. در ادامه مزایا و معایب این روش را بررسی می‌کنیم.

معایب استفاده از اس ام اس بمبر

معرفی مزایای استفاده از اس‌ام‌اس بمبر؛ ابزاری برای فان و سرگرمی

اگر بتوان برای بمباران پیامکی مزیتی برشمرد استفاده از آن برای فان و سرگرمی در گروه دوستان یا برخی کاربردهای آموزشی با ارسال مقادیر پایین پیام است. شرکت‌کنندگان در مسابقات آنلاین می‌توانند برای اطمینان از ارسال پیام و نتیجه‌گیری بهتر، پیام خود را با اپ‌های بمبر ارسال کنند. در موارد اورژانسی نیز در مناطقی که از دسترسی اینترنت محروم هستند و شبکه مخابرات دچار اختلال شده از این روش استفاده می‌شود. همچنین برخی متخصصان امنیت از اس‌ام‌اس بمبر به عنوان یک ابزار آزمایشی برای بررسی ضعف‌های امنیتی در شبکه‌ها و سیستم‌ها سود می‌برند.

 

بررسی معایب استفاده از اس‌ام‌اس بمبر؛ غیرقانونی، ناامن، ناقض حریم خصوصی

sms bomber چگونه عمل می‌کند

محدودیت‌های قانونی: در بسیاری از کشورها، استفاده از اس‌ام‌اس بمبر در برخی شرایط تحت مجازات قرار دارد و ممکن است فرد یا شرکت ارسال‌کننده، مجرم شناخته شود. علاوه بر اینکه ارسال پیام‌های مزاحم از این طریق به طور حتم منجر به تعقیب قانونی می‌شود.

نقض حریم خصوصی: ارسال پیامک‌های رگباری به شمارة افراد می‌تواند به نقض حریم خصوصی آن‌ها منجر شود و ممکن است با این اقدام اطلاعات شخصی یا مهمی را که از طریق پیامک به فرد ارسال می‌شود، به خطر بیندازد.

خطرات امنیتی: هکرها معمولا از اس‌ام‌اس بمبر برای ایجاد اختلال در شبکه و دستیابی به اطلاعات افراد استفاده می‌کنند.

مسدود شدن شماره: اولین اقدام در برابر دریافت پیامک‌های رگباری، ریپورت شماره است و چنان چه کسب‌وکارها از سیم‌کارت‌های شخصی یا حقوقی خود برای بمباران پیامکی استفاده کنند با ریپورت مخاطبان مسدود خواهند شد.

ضربه به برند: برخلاف آنچه برخی صاحبان کسب‌وکارها یا مدیران کمپین‌های پیامکی می‌اندیشند استفاده از اس‌ام‌اس بمبر ضربه سنگینی به برند تجاری وارد می‌کند. پیامک‌های رگباری از سوی دریافت کنندگان هرزنامه تلقی شده و شرکت یا خدمات و کالایی که از این طریق مورد تبلیغ قرار می‌گیرد در لیست سیاه مخاطبان قرار می‌گیرد.

بررسی مزایا و معایب اس‌ام‌اس بمبینگ نشان داد که استفاده از آن نفعی برای کسب‌وکارها در پی ندارد. در عوض، به جای آن می‌توان از پنل پیامکی استفاده کرد که قابلیت‌هایی به مراتب موثرتر، هدفمندتر و پایدارتر دارد.

 

مزایای استفاده از پنل پیامکی به عنوان بهترین جایگزین اس‌ام‌اس بمبر

پنل پیامکی سامانه‌ای است که به کسب‌وکارها امکان می‌دهد تا با به کارگیری قابلیت‌های ویژة ارسال و دریافت پیامک تبلیغاتی، بدون واسطه با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند و بتوانند شبکه‌ای از مشتریان وفادار و پایدار بسازند. برای بررسی مزایای پنل پیامکی در مقایسه با اس‌ام‌اس بمبر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

قانونی بودن؛ مهم‌ترین مزیت استفاده از پنل اس ام اس

اولین و مهم‌ترین مزیت پنل پیامکی برای بازاریابی و تبلیغات کسب‌وکارها قانونی بودن آن است که افراد می‌توانند بدون نگرانی از پیامدهای ناگوار استفاده از ابزارهای غیرقانونی به کسب‌وکار خود رونق ببخشند.

قابلیت گزارش‌گیری؛ امکانی برای بهبود کمپین‌های پیامکی

امکان گزارش گرفتن از پنل پیامکی قابلیتی است که به افراد امکان می‌دهد تا وضعیت پیامک‌های ارسالی را بررسی کنند. اینکه چه میزان از پیامک‌ها به مخاطبان رسیده و چه تعداد برگشت خورده یا به هر دلیل به دست افراد نرسیده است. بر این اساس هزینة پیامک‌هایی که به مقصد نرسیده است عودت داده می‌شود.

قابلیت دریافت پیام؛ امکانی برای تعامل جدی با مشتریان

مزایای پنل پیامکی

صاحبان کسب‌وکارها می‌توانند با استفاده از پنل پیامکی ارتباط مستقیمی با مشتریان خود داشته باشند و به تعامل موثری با آن‌ها بپردازند. از این طریق می‌توان نظر و پیشنهاد و انتقادهای مشتریان را شنید و آن‌ها را در برنامه‌های متنوع مشارکت داد.

آموزش و پشتیبانی؛ زیربنای کسب اعتماد کاربران پنل پیامکی

برخلاف اس‌ام‌اس بمبرها که به دلیل غیرقانونی بودن در دستة ابزارهای سرگردان و بی‌پشتوانه قرار دارند، پنل پیامکی از سوی شرکت ارائه‌دهنده به طور کامل پشتیبانی و به افراد برای استفاده از آن آموزش داده می‌شود. امری که در اعتمادسازی مشتریان نیز بسیار اهمیت دارد.

بازدهی بالا؛ امکانات متنوع پنل اس ام اس در خدمت جذب مشتریان

ارسال پیامک به مشتریان از طریق پنل پیامکی بنابر بررسی‌ها و نظرسنجی‌ها بازدهی بسیار مناسب و مطلوبی در پی دارد. با این روش چنانچه نیاز به آن باشد که پیام‌های متعددی به مخاطبان ارسال شود می‌توان با زمانمند کردن و ارسال پیامک در بازه‌ای گسترده‌تر از آسیب‌های اس‌ام‌اس بمبرها در امان ماند. در پنل‌های پیامکی قابلیت‌هایی وجود دارد که بازدهی تبلیغاتی را تا حد زیادی بالا می‌برد. از جملة این قابلیت‌ها می‌توان به ارسال پیامک زنده با دکل LBS یا سرویس پیامک مکان‌محور، ارسال پیامک انبوه، ارسال پیامک بر اساس کدپستی، ارسال پیامک بر اساس نقشة گوگل، ارسال پیامک بر اساس سن و جنسیت، ارسال پیامک بر اساس بانک شماره مشاغل اشاره کرد.

با بررسی مزایا و معایب اس‌ام‌اس بمبینگ مشخص شد که به کار گرفتن این روش به هیچ وجه برای کسب‌وکارها توصیه نمی‌شود و بهتر است از به‌کارگیری روش‌های نامناسب برای اهداف تبلیغاتی در کسب و کار پرهیز کرد. در عوض، به جای آن می‌توان از پنل پیامکی با قابلیت‌ها و امکاناتی ویژه و یا وب‌سرویس ارسال پیامک سود برد.

4.3/5 - (101 امتیاز)
آیا این مقاله برایتان مفید بود؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.
این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره با کارشناس حرفه‌ای مدیانا
پس از ثبت درخواست مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت.
Hidden
MM slash DD slash YYYY
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .