پیام صوتی
حرفه‌ای تر با مشتریان خود ارتباط بگیرید
10% تخفیف با کد: medianav 

نحوه ارسال پیامک بدون شماره؛ هر آنچه که باید بدانید

همه چیز درباره ارسال پیامک بدون شماره

گاهی به هر دلیلی افراد، کسب‌وکارها و سازمان‌ها به ارسال پیامک به صورت ناشناس روی می‌آورند. این نیاز باعث عرضه شبکه‌ای از سایت‌ها و نرم‌افزارها شده است که به فروش چنین خدماتی می‌پردازند. در این مقاله به معرفی نحوه ارسال پیامک بدون شماره از طریق چند ابزار پرکاربرد می‌پردازیم و به آثار منفی استفاده از این روش برای صاحبان کسب‌وکارها اشاره می‌کنیم. درنهایت روش جایگزین قانونی و موثر، یعنی ارسال پیامک از طریق پنل اس ام اس را به کاربران معرفی خواهیم کرد.

ارسال پیامک بدون شماره از طریق Email Gateway

گذرگاه ایمیلی gateway همچنان یکی از راه‌ها برای ارسال پیامک بدون شماره ا   ست. افرادی که در گذشته گوشی سونی اریکسون داشته‌اند حتما به خاطر دارند که این گوشی‌ها مجهز به این گذرگاه بود و افراد پیامک‌هایی دریافت می‌کردند که به جای شماره، یک ایمیل به عنوان فرستنده در آن درج می‌شد. به دلیل سوءاستفاده از این ویژگی، این شرکت این قابلیت را از حالت پیش‌فرض حذف کرد و دیگر مانند سایر گوشی‌ها تنها می‌توان برای افرادی پیامک از طریق ایمیل فرستاد که خودشان این قابلیت را در گوشی فعال کرده باشند. بنابراین شما اگر این قابلیت را در گوشی خود داشته باشید می‌توانید برای افرادی که آن‌ها نیز این گذرگاه ایمیلی را در گوشی خود فعال کرده‌اند پیامک بدون شماره بفرستید.

ارسال پیامک بدون شماره از طریق سایت‌های فرستنده پیامک ناشناس

ارسال پیامک از طریق فرستنده ناشناس

وب‌سایت‌های ارسال پیامک در رقابت با فناوری پیام‌رسان‌های آنلاین کوشیده‌اند تا با حذف نیاز به برنامه‌های گران‌قیمت پیامک و ارایه دسترسی آسان از طریق رایانه‌ها یا دستگاه‌های تلفن همراه همچنان مخاطبان و مشتریانی را به خود جذب کنند. علاوه بر این، این سایت‌ها با افزودن ویژگی‌هایی مانند ارسال پیام‌های ناشناس و بدون شماره کوشیده‌اند مخاطبان جدیدی بیابند. ارسال پیامک از طریق اینترنت و ارسال پیامک مخفی از طریق سایت‌هایی مانند SendAnonymousSMS و AFreeSMS به این ترتیب است که سایت آی‌پی متقاضی را نزد خود مخفی می‌کند و پیام را از طریق آی‌پی‌های موقتی خود می‌فرستد. افراد پیام را می‌نویسند و شماره مقصد را انتخاب و اعلام می‌کنند و سایت پیام را ارسال می‌کند. اما دریافت این نوع پیامک‌ها در ایران امکان ندارد چرا که هم پیش شماره 98+ در تمامی این سایت‌ها مسدود شده و هم اپراتورهای ایرانی دریافت پیام از مبادی ناشناس را بلاک کرده‌اند. افراد تنها می‌توانند از قابلیت ارسال در برخی از این سایت‌ها برای مخاطبان خود در خارج کشور استفاده کنند.

ارسال پیامک بدون شماره از طریق شماره‌های مجازی

برخی اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزارها نیز با ایجاد شماره مجازی امکان ارسال پیامک ناشناس را فراهم می‌کنند. نرم‌افزارهایی مانند AntiPhone سیم کارت‌های اعتباری موقتی در دست دارند که افراد با خرید این سیم‌کارت‌ها می‌توانند یک شماره مجازی برای خود داشته باشند. این شماره‌ها معمولا یک ماهه هستند به این دلیل که گیرندگان پیامک آن‌ها را ریپورت می‌کنند و یا از سوی اپراتورهای میزبان شناسایی و مسدود می‌شوند.

ارسال پیامک از طریق شماره های مجازی

این شماره‌ها در عین این‌که محدودیت‌هایی برای ارسال و دریافت پیام دارند هزینه بسیار سنگینی نیز بر افراد تحمیل می‌کنند. ارسال پیامک انبوه که یکی از ابزارهای مهم در کمپین‌های تبلیغات پیامکی است از طریق این اپلیکیشن‌ها امکان‌پذیر نیست.

چگونه می‌توان در ایران پیامک بدون شماره ارسال کرد؟

احتمالا شما نیز به طور معمول پیام‌هایی دریافت کرده‌اید که تنها نام فرستنده را دارد و امکان پاسخ‌گویی به آن‌ها وجود ندارد. پیامک‌هایی از طرف پلیس، نهادهای امنیتی، پلیس فتا، شهرداری و… از جمله این پیامک‌ها هستند. در این موارد نهادهای عمومی و سازمان‌های دولتی از خطوط خدماتی برای ارسال استفاده می‌کنند. این خطوط جنبه اطلاع‌رسانی دارند و یک‌طرفه هستند. این سازمان‌ها با ارسال پیامک انبوه به تمامی شهروندان جهت آگاهی‌رسانی درباره موضوعی خاص از این قابلیت ارسال پیام استفاده می‌کنند. این خطوط درواقع خطوط تبلیغاتی نیستند و چنانچه افراد پیامک‌های تبلیغاتی را مسدود کرده باشند نیز این پیام‌ها را دریافت می‌کنند. آیا افراد حقیقی و حقوقی غیردولتی نیز می‌توانند از این شرایط استفاده کنند؟ پنل اس ام اس بخشی از این امکان را در دسترس کسب‌وکارها، سازمان‌ها و شرکت‌ها قرار داده است.

پنل پیامکی، راهکار قابل اعتماد در ساختن ارتباط و ایجاد تعامل با مخاطب

کسب‌وکارها به دنبال ساختن رابطه و ایجاد تعامل هستند. بازاریابان می‌کوشند از طریق تبلیغات موثر مشتریان بالقوه را به مشتری بالفعل و مشتری بالفعل را به مشتری پایدار تبدیل کنند و این با ارتباط ناشناس و یک‌طرفه در تضاد است. بنابراین کسب‌وکارها به دنبال امکاناتی هستند تا بتوانند این رابطه و تعامل را با ابزار مناسب و هزینه پایین ایجاد کنند. به طور کلی، توصیه می‌کنیم برای تبلیغ مشاغل خود از وب‌سایت‌های ارسال پیامک ناشناس اجتناب کنید. محدودیت‌های این خدمات بر کیفیت ارتباطات شما با مشتریان وفادار یا مشتریان احتمالی تاثیر خواهد گذاشت. همچنان که ارسال ناشناس تبلیغات پیامکی، چهره برند را نیز مخدوش می‌کند و آن را در حد شرکت‌های غیرقانونی و سودجو کاهش می‌دهد. در حالی که با استفاده از سامانه پیامکی و ایجاد تبلیغات حرفه‌ای می‌توان لید هدفمند برای کسب‌وکار جذب کرد و شبکه فروش را ارتقا داد. همچنین می‌توان نام برند را به عنوان فرستنده ثبت کرد و با ارسال پیامک از طریق یک شماره اختصاصی و سفارشی تشخص ویژه‌ای به کسب‌وکار بخشید.

استفاده از پنل پیامکی

شما می‌توانید با خرید پنل پیامکی مدیانا به ارسال پیامک انبوه با قابلیت‌های مختلف مانند تعیین نوع مخاطبان بر اساس سن و جنس و انتخاب محل سکونت یا کار مخاطب و ارسال پیامک از روی نقشه بپردازید. همچنین می‌توانید با استفاده از قابلیت LBS امکان ارسال زنده بر اساس حضور مخاطبان در یک محدوده جغرافیایی داشته باشید و از مزایای آن استفاده کنید. در این پنل امکان گزارش‌گیری از ارسال‌ها وجود دارد و از طریق آن می‌توان پیامک زماندار و رمز یکبار مصرف نیز بفرستید.

 

ارسال پیامک بدون شماره برای برخی از افراد جذابیت‌های خاصی دارد. از طریق تنظیم برخی ویژگی‌های گوشی موبایل و استفاده از سایت‌ها و اپلیکیشن‌های که این نوع خدمات را ارائه می‌دهند می‌توان پیامک ناشناس ارسال کرد. اما باید توجه داشت که استفاده از این روش‌ها برای کسب‌وکارها بسیار آسیب‌زاست و چهره برند را تخریب می‌کند و مانع ایجاد تعامل و ارتباط واقعی با مخاطبان می‌شود. در این مقاله به معرفی روش‌های ارسال پیامک بدون شماره پرداختیم و به جایگزین قانونی و موثر آن در حوزه تبلیغات پیامکی اشاره کردیم.

2.7/5 - (3 امتیاز)
آیا این مقاله برایتان مفید بود؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.
این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره با کارشناس حرفه‌ای مدیانا
پس از ثبت درخواست مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت.
Hidden
MM slash DD slash YYYY
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .