پیام صوتی
حرفه‌ای تر با مشتریان خود ارتباط بگیرید
10% تخفیف با کد: medianav 

تاریخ انتخابات مجلس 1402: در این انتخابات چه باید کرد؟

تاریخ برگزاری انتخابات 1402

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در اسفند ماه امسال در سراسر کشور برگزار می‌شود. نامزدهای این انتخابات برای دستیابی به ۲۹۰ کرسی قوه مقننه و ۸۸ کرسی مجلس خبرگان رهبری با یکدیگر رقابت می‌کنند. در این متن به بیان تاریخ این انتخابات و جدول زمانی ده روز مانده تا روز رای‌گیری می‌پردازیم.

انتخابات مجلس 1402 در چه تاریخی برگزار می‌شود؟

امسال شاهد برگزاری دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در روز جمعه 11 اسفندماه هستیم که هر دو در یک روز برگزار می‌شود.

تاریخ برگزاری انتخابات

بنا بر جدول زمانی این انتخابات که از سوی وزارت کشور منتشر شده است تاریخ زمانی برنامه‌های پایانی به شرح زیر است:

۱ اسفند: ابلاغ نظر شورای نگهبان در خصوص ردصلاحیت همه داوطلبان ردصلاحیت شده به داوطلبان ذیربط و انتشار آگهی اسامی نامزدهای تایید شده

۲ اسفند: انتشار آگهی انتخابات در سراسر کشور

۳ اسفند تا ۹ اسفند: تبلیغات انتخاباتی نامزدها و طرفداران آن‌ها

۴ اسفند: ثبت کلیه فرایندها و امکانات الکترونیکی برای برگزاری انتخابات کاملا الکترونیکی و تایید شورای نگهبان

۸ اسفند: آخرین فرصت انصراف داوطلبان

۱۰ اسفند: ممنوعیت تبلیغات انتخاباتی

۱۱ اسفند: اخذ رای از واجدین شرایط (ساعت آغاز و پایان رای‌گیری طی اطلاعیه وزارت کشور روز قبل از انتخابات اعلام رسمی می‌شود)

ستادهای انتخاباتی می‌توانند با به‌کارگیری روش‌های تبلیغات انتخاباتی که متناسب با شخصیت، سابقه، برنامه و محل حوزه انتخابیه کاندیدا طراحی می‌شود با استفاده از بازاریابی پیامکی تبلیغات هدفمند و موثری داشته باشند و از این کانال هم‌سو با سایر کانال‌های تبلیغاتی در طراحی کمپین‌های خود هوشمندانه بهره گیرند.

در انتخابات 11 اسفند 1402 چه باید کرد؟

در این انتخابات شهروندان به پای صندوق‌های رای می‌روند و با مشارکت در تعیین سرنوشت خویش و نقش‌آفرینی در شکل‌گیری ساختار سیاسی و انتخاب تصمیم‌گیران کشور قدم بزرگی در حیات سیاسی جامعه برمی‌دارند. در این انتخابات یک برگه رای برای هر دو انتخابات صادر شده تا شهروندان هم در انتخابات مجلس و هم در انتخابات خبرگان شرکت کنند. شهروندان با بررسی برنامه‌ها و پیگیری تبلیغات کاندیداها تلاش می‌کنند تا بهترین گزینه‌ها را به نمایندگی خود برگزینند.

استفاده از پنل پیامکی در انتخابات

در این انتخابات کاندیداها از 3 اسفند می‌توانند تبلیغات انتخاباتی خود را آغاز کنند و به رقابت برای کسب کرسی مجلس بپردازند. به دلیل مدت زمان کوتاه تبلیغات، استفاده از تبلیغات پیامکی در ایام تبلیغات بسیار رایج و اثرگذار است. مدیانا نیز به سهم خود برای آماده‌سازی امکان رقابت آگاهانه و منصفانه پنل پیامکی ویژه انتخابات را راه‌اندازی کرده است تا ستادها بتوانند به شکل رایگان پنل خود را فعال کنند و با دو خط اختصاصی رایگان و ارزان‌ترین تعرفه پیامکی به ارسال تبلیغات پیامکی بپردازند. به‌کارگیری قابلیت‌هایی همچون ارسال بر اساس حوزه انتخاباتی، ارسال پیام صوتی، ارسال زنده ویژه همایش‌ها و میتینگ‌ها، ارسال به تفکیک سن و جنس، و تنظیم پیام‌های نظرسنجی و پاسخگوی خودکار از ویژگی‌های پنل مدیانا است که تاثیر بسیاری در تبلیغات هدفمند دارد.

3.4/5 - (142 امتیاز)
آیا این مقاله برایتان مفید بود؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.
این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره با کارشناس حرفه‌ای مدیانا
پس از ثبت درخواست مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت.
Hidden
MM slash DD slash YYYY
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .