پیام صوتی
حرفه‌ای تر با مشتریان خود ارتباط بگیرید
10% تخفیف با کد: medianav 

ارسال پیامک یادآوری، بهترین راه برای فراموش نکردن قرارها

فراموشی ارمغان دنیای پر مشغله امروز برای ما انسانهاست. در طول روز کارهای زیادی هستند که بین دغدغه های ما از قلم افتاده و فراموش می شوند، فراموش کردن یک قرار کاری یا نوبت دکتر می تواند تا چندین هفته برنامه های ما را به تعویق بیندازد. همچنین یک فراموشی ساده می تواند کل معادلات یک روز مطب را جابجا کرده و زمان ویزیت تمامی افراد را در آن روز تغییر دهد.

پس تنها شما نیستید که وقت خود را از دست داده اید و باید چندین هفته منتظر شوید تا دوباره نوبت شما شود، نظم یک مجموعه مانند دومینو به نظم تک تک اعضای موثر در آن وابسته است. ما معتقدیم که پیامک یادآوری می تواند بهترین یادآور برای قرارهای مهم باشد، چرا که علاوه بر احتمال بسیار بالای دیده شدن آن، امکان پاسخگویی در لحظه نیز از طریق آن وجود دارد.

تمامی مشاغلی که در آنها قرار ملاقات و مصاحبه و رزرو نوبت نقش دارد مثل مراکز درمانی، رستوران ها، شرکت ها و سالن های زیبایی می توانند با استفاده از ارسال پیامک با پنل اس ام اس در زمان و هزینه های خود صرفه جویی کنند و به کسب و کار خود نظم ببخشند. در ادامه به نکاتی مهم در خصوص ارسال پیامک یادآوری خواهیم پرداخت.

یادآوری های پیامکی باید در نزدیک ترین زمان به قرار ملاقات انجام شوند

پیامک یادآوری باید در مناسب ترین لحظه ارسال شود تا از احتمال فراموشی مجدد آن جلوگیری شود. اگر این یادآوری به یک هفته قبل از قرار موکول شود احتمال از خاطر بردن آن بسیار بالاست و اگر به چند ساعت قبل از قرار موکول شود زمان برای آمادگی و تغییر شرایط بسیار کم است. بهترین زمان برای یادآوری قرار با پیامک 24 الی 48 ساعت قبل از موعد آن است.

اس ام اس یادآوری باید شامل تمامی اطلاعات ضروری باشد

محدودیت تعداد کارکتر در پیامک، خود نشان دهنده اصل گزیده گویی در این فضا می باشد. فرقی نمی کند موضوع پیامک شما تبلیغاتی باشد یا اطلاع رسانی، باید سعی کنید در کوتاه ترین حالت ممکن اطلاعات ضروری را به مخاطب خود برسانید.

در اس ام اس یادآوری مهم ترین اطلاعات شامل روز ملاقات، ساعت ملاقات، شماره تماس و نام مجموعه است که هر کدام از این اطلاعات می تواند کمک کند قرار ملاقات راس ساعت و بدون ناهماهنگی برقرار شود.

 

از مشخصات مخاطب با لحن صمیمانه در متن پیامک یادآوری استفاده کنید

با نوشتن نام مخاطب در متن پیامک، علاوه بر جلب توجه بیشتر، فضایی صمیمانه ایجاد خواهید کردو بهتر است به جای یک متن اطلاع رسانی خشک و بی احساس مانند ” سلام رزرو میز شما در تاریخ 24/05 ساعت 17:00 می باشد. جهت یادآوری” از اسم مخاطب استفاده کرده و صمیمیت ایجاد کنید.

برای مثال ” علی عزیز، میز شماره 22 در تاریخ 24/05 ساعت 17:00 برای شما تدارک دیده شده است. صمیمانه مشتاق دیدار شما هستیم” . لازم به ذکر است امکانات لازم برای سهولت کار و ارسال گروهی پیامک به مشتریان در پنل پیامک فراهم شده است و نیازی به وارد کردن متن با اسم مجزا برای هر شماره وجود ندارد.

در پیام کوتاه برای یادآوری از مخاطب بخواهید پاسخی را ارسال کند

در متن پیامک یادآوری ملاقات از مخاطب بخواهید که حضور یا عدم حضور خود را اعلام کند، با این کار مخاطب شما در برابر حضور یا عدم حضور خود احساس مسئولیت بیشتری خواهد کرد. برای این کار کافیست پیامک را از سرشماره ای در سامانه پیام کوتاه ارسال کنید که قابلیت پاسخ دادن را داشته باشد.

می توانید از این قالب پیشنهادی برای پیامک یادآوری خود استفاده کنید:
“در صورت موافقت برای حضور عدد 1 و در صورت عدم حضور عدد 2 را ارسال کنید”
فراموش نکنید که قرار دادن یک راه ارتباطی تلفنی بسیار ضروری است تا مخاطبان در صورت بروز مشکل بتوانند با شما در تماس باشند.

استفاده از پنل اس ام اس برای یادآوری قرارها چه مزایایی دارد؟

• صرفه جویی در هزینه های مجموعه

با استفاده از پنل پیامک دیگر نیازی به برقراری تماس با تک تک افراد نیست و با این کار در زمان نیروهای مجموعه صرفه جویی می شود. همچنین با قطعی شدن قرار ملاقات در هزینه های جاری مجموعه مانند رفت و آمد یک پزشک تنها برای چند مراجعه کننده صرفه جویی می شود.

• نظم دهی به امور مجموعه

با دریافت پیامک از مخاطبین مبنی بر حضور یا عدم حضورشان، کلیه امور بر پایه نظم بیشتری پیش می رود. عدم حضور یا تاخیر یک فرد می تواند کل یک روز را با بی نظمی مواجه کند.

• کاهش چشمگیر در عدم مراجعه مشتریان

عدم حضور مخاطبین در زمان معین شده علاوه بر هزینه هایی که بر مجموعه شما تحمیل می کند، می تواند مخاطب را از مراجعه مجدد منصرف کند. پس با پیگیری به موقع و هوشمندانه از این اتفاق جلوگیری کنید.

امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم اطلاعات مناسب و کافی در حوزه پیامک یادآوری قرارها به شما ارائه دهیم. خوشحال می شویم شما هم تجربیات خود را در این زمینه با ما به اشتراک بگذارید.

4.6/5 - (9 امتیاز)
آیا این مقاله برایتان مفید بود؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.
این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره با کارشناس حرفه‌ای مدیانا
پس از ثبت درخواست مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت.
Hidden
MM slash DD slash YYYY
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .