پیام صوتی
حرفه‌ای تر با مشتریان خود ارتباط بگیرید
10% تخفیف با کد: medianav 

راهنمای استعلام سیم کارت

راهنمای استعلام تعداد سیم کارت-1

در حال حاضر با تنوع اپراتورهای ایرانی و امکاناتی که به کاربران خود ارائه می دهند؛ بسیاری از افراد چندین سیمکارت مختلف دارند. ممکن است از برخی از این سیم کارت ها استفاده نکنند یا فرآموش کنند که از یک اپراتور چند سیم کارت دارند! استعلام سیم کارت روشی است که تعداد سیم های خریداری شده را مشخص و شماره های آن را در اختیار افراد می گذارد. روش های مختلفی برای پیدا کردن تعداد خطوط وجود دارد که در این مقاله قصد داریم آن را به صورت کامل توضیح دهیم.

اهمیت استعلام

جعل کارت ملی و سوء استفاده از سیم کارت های گم شده از خبرهایی است که هر روز به گوش ما می رسد. بسیاری از افراد چندین سیم کارت از اپراتورهای مختلف دارند که از آن استفاده نمی کنند و فراموش کرده اند که سیم کارت آن ها کجاست یا حتی چه شماره ای دارد! در این شرایط است که افراد سودجو با سرقت سیم کارتی که مالکیت آن را ندارند اقدام به کارهای خرابکارانه می کنند. همچنین ممکن است با کارت ملی های دزیده شده، سیم کارت تازه خریداری کنند. باید بدانید که هر مشکل و خرابکاری که با استفاده از سیم کارت صورت بگیرد، بر عهده فردی است که مالکیت سیم کارت را دارد.

بر اساس دلایلی که عنوان شد استعلام تعداد سیم کارت و شماره بسیار حائز اهمیت است. با استعلام شماره می توان از سوء استفاده های پیش آمده ی آینده نیز پیشگیری کرد. اگر از تعداد سیم کارت های به نام خود اطلاعاتی ندارید با استعلام می توانید تعداد سیم کارت های به نام خود را به دست آورید.

روش های استعلام شماره سیم کارت

از کجا می توان فهمید که شماره سیم کارت های به نام من چیست؟ این سوالی است که شاید از ابتدای مقاله ذهن شما را درگیر کرده باشد. در این قسمت به روش های ممکن استعلام تعداد سیم کارت می پردازیم. استعلام سیم با روش های مختلفی امکان پذیر است:

  • سایت
  • اپلیکیشن
  • پیامک

 سایت

استعلام تعداد سیم کارت به راحتی از طریق سایت و اینترنت قابل انجام است. برای استعلام تعداد سیم از طریق سایت می بایست وارد سایت تنظیم مقررات رادیویی شوید و به قسمت حقوق کاربران مراجع کنید و روی گزینه استعلام سرویس های مشترکین کلیک کنید. استعلام سیم در این سایت با کد ملی صورت می گیرد و نیازی به مورد دیگری ندارد. با هر کد ملی افراد مجاز هستند که 1 بار در روز استعلام کارت های خود را دریافت کنند.

استعلام تعداد سیم کارت از طریق پیامک

با ارسال کد ملی به شماره 3000150 و 3000504901 می توانید از تعداد سیم کارت های به نام خود در هر اپراتور مطلع شوید .پس از ارسال کد ملی به سامانه، پیامکی حاوی تعداد سیم کارت ها را دریافت می کنید.

دریافت کد استعلام سیم کارتهای به نام از طریق خط هر 10 روز یکبار امکان پذیر است.

در صورتی که تعداد سیم کارت های استعلامی از تعداد سیم کارت های خریداری شده بیشتر است می بایست به دفاتر اپراتورهای همراه اول، ایرانسل یا رایتل مراجعه کنید و آن ها را از این موضوع مطلع کنید. اما اگر تعداد خطوط استعلام شده به نام شما کمتر باشد نشان دهده ی این است که مالکیت سیم کارت به شما به درستی منتقل نشده است.

در این روش تنها تعداد سیم کارت به شما نمایش داده می شود و شماره های ثبت شده و نام افراد به وسیله آن نمایش داده نمی شود.

کد استعلام سیم کارت :

۳۰۰۰۵۰۴۹۰۱

3000150

استعلام سیم کارت از طریق اپلیکیشن

روش های که عنوان شد همگی تعداد سیم کارت ها را نمایش می دهند و هیچ اطلاعاتی از شماره سیم کارت ها نمی دهد. اگر یه دنبال شماره سیم کارت ها هستید می بایست اپلیکیشن های همراه من و ایرانسل را دانلود کنید. این دو اپلیکیشن اطلاعات سیم کارت های شما را نمایش می دهند. با استفاده از این روش محدودیت زمانی یا استعلامی وجود ندارد.

استعلام سیم کارت همراه اول

برای همراه اول در کنار دو روش دیگر (ارسال پیامک و سایت تنظیم مقررات رادیویی) می توانید از اپلیکیشن همراه من نیز استفاده کنید.

استعلام سیم کارت ایرانسل

اپلیکیشن ایرانسل من جدا از خدماتی که در اختیار کاربران قرار می دهد امکان استعلام سیم ایرانسل را برای کاربران خود فراهم می کند.

 

نتیجه گیری

امروزه با گسترش خدمات اپراتورهای تلفن همراه، افراد چند سیم کارت از اپراتورهای مختلف دارند. با توجه به سوء استفاده افراد و ایجاد هویت های جعلی و اقدامات خرابکارانه به وسیله سیم کارت ها با مالکیت غیر نمی توان به سادگی از کنار آن ها گذشت. اگر از تعداد سیم کارت های خود اطلاع ندارید به راحتی با یکی از روش های فوق می توانید تعداد سیم کارت های خود را مشاهده کنید.

بازریابی پیامکی یک روش مفید برای برقراری ارتباط موثر با مشتریان است که جذب مشتریان جدید را به وسیله تبلیغات هدفمند پیامکی فراهم می کند.

پنل پیامکی مدیانا، امکان ارسال پیامک را برای کسب و کارها با تعرفه مناسب فراهم می کند اگر در این زمینه سوال یا نیاز به دریافت اطلاعات دارید فرم مشاوره رایگان را در سایت پر کنید تا مشاوران با شما تماس بگیرند.

سوالات متداول

استعلام سیم با روش های مختلفی از جمله مراجعه به سایت، اپلیکیشن و ارسال پیامک امکان پذیر است.

5/5 - (1 امتیاز)
آیا این مقاله برایتان مفید بود؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.
این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره با کارشناس حرفه‌ای مدیانا
پس از ثبت درخواست مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت.
Hidden
MM slash DD slash YYYY
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .