پیام صوتی
حرفه‌ای تر با مشتریان خود ارتباط بگیرید
10% تخفیف با کد: medianav 

سن رای دادن در انتخابات مجلس 1402 اعلام شد

سن رای دادن در انتخابات

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری یک ماه دیگر در روز جمعه ۱۱ اسفندماه ۱۴۰۲ در سراسر کشور برگزار می‌شود. نامزدهای این انتخابات برای دستیابی به ۲۹۰ کرسی قوه مقننه و ۸۸ کرسی مجلس خبرگان رهبری با یکدیگر رقابت می‌کنند. در این متن به بیان سن واجدین شرایط رای دادن در این دو انتخابات می‌پردازیم.

سن رای دادن در انتخابات مجلس 1402

تعیین سن افراد واجد شرایط برای رای دادن در انتخابات در کشور در چند دهه گذشته با تغییراتی همراه بوده است. نخست سن 16 سال تمام برای رای دادن اعلام شده بود اما در دو دهه اخیر میزان سن واجدین رای دادن به 18 سال تمام افزایش یافته است. این موضوع در آیین‌نامه انتخابات مجلس که اخیرا از سوی دولت ابلاغ شده، نیز مورد تاکید قرار گرفته است.

تبیلغات انتخابات برای رای اولی ها

در انتخابات دوره دوازدهم مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری، بنا به گفته رییس سازمان ثبت احوال کشور تمامی متولدین ۱۱ اسفند ۱۳۸۴ به قبل می‌توانند در هر دو انتخابات شرکت کنند. یعنی افرادی که در روز رای‌گیری 18 سال آن‌ها تمام شده باشد می‌توانند به عنوان رای اولی در انتخابات مجلس و خبرگان شرکت کنند.

تبلیغات انتخاباتی نیز از یک هفته پیش از انتخابات آغاز می‌شود و تا پایان روز چهارشنبه 9 اسفند ادامه خواهد داشت. ستادهای انتخاباتی می‌توانند با استفاده از پنل اس ام اس تبلیغات هدفمند و موثری داشته باشند و از قابلیت‌ها و امکانات ویژه پنل‌ها در طراحی کمپین‌های تبلیغاتی هوشمندانه بهره گیرند.

اهمیت توجه به رای اولی‌ها در تبلیغات انتخابات

در هر انتخاباتی افرادی که برای نخستین بار مجاز به رای دادن هستند، شور و شوق خاصی برای شرکت در انتخابات دارند. مشارکت در تعیین سرنوشت ملت و نقش‌آفرینی در شکل‌گیری ساختار سیاسی و انتخاب تصمیم‌گیران کشور به افراد احساس اهمیت داشتن در فرایند سیاسی را می‌دهد. این به‌ویژه برای رای اولی‌ها که نخستین بار چنین امکانی را به دست می‌آورند قابل توجه است.

تبیلغات پیامکی با پنل اس ام اس در انتخابات

همچنین تدوین کمپین‌های تبلیغی با محوریت تاثیرگذاری بر رای اولی‌ها نیز همواره یکی از اهداف ستادها بوده است. یکی از قابلیت‌های پنل پیامکی انتخاب سن مخاطبان برای ارسال پیامک انبوه است. ستادها می‌توانند از طریق این قابلیت رای اولی‌ها را شناسایی کنند و با روش‌های تبلیغات انتخاباتی متناسب با این سن، آنان را به خود جذب کنند.

3.9/5 - (402 امتیاز)
آیا این مقاله برایتان مفید بود؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.
این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره با کارشناس حرفه‌ای مدیانا
پس از ثبت درخواست مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت.
Hidden
MM slash DD slash YYYY
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .