پیام صوتی
حرفه‌ای تر با مشتریان خود ارتباط بگیرید
10% تخفیف با کد: medianav 

حداقل مدرک تحصیلی برای نمایندگان مجلس چیست؟

مدرک تحصیلی نمایندگان

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در 11 اسفند امسال برگزار خواهد شد و شاهد رقابت کاندیداها برای کسب 290 کرسی مجلس خواهیم بود. در این متن به شرایط تحصیلی نامزدهای نمایندگی مجلس و حداقل مدرک تحصیلی آنان می‌پردازیم.

مدرک تحصیلی لازم برای نمایندگی در مجلس شورای اسلامی

از ابتدای تشکیل مجلس در پس از انقلاب شرط حداقل تحصیلات نامزدها داشتن مدرک دیپلم عنوان شده بود که از سال 1378 در قانون انتخابات مجلس، حداقل مدرک تحصیلی به فوق دیپلم اصلاح شد. پس از آن با افزایش سطح سواد عمومی و همزمان افزایش انتظارات از نمایندگان، در اصلاح قانون انتخابات مجلس در سال 1389 داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا معادل آن مورد تصویب مجلس قرار گرفت و تا امروز نیز همین یکی از شرایط انتخاب‌شوندگان در مجلس شورای اسلامی به شمار می‌رود.مدرک تحصیلی چه نقشی در تبلیغات انتخابات دارد

در توضیح این بند نیز در آخرین آیین‌نامه انتخاباتی مجلس در 1402 آمده است که یکی از شرایط نامزدها داشتن حداقل مدرک تحصیلی معتبر در مقطع کارشناسی ارشد یا سطح سه حوزوی است که در کلیه نهادها و سازمان‌ها در جمهوری اسلامی دارای ارزش استخدامی باشد. همچنین جانبازان و آزادگان و فرزندان شهدا و رزمندگانی که حداقل ۶ ماه سابقه حضور در جبهه را دارند از مقطع تحصیلی بالاتر برخوردار خواهند شد و هر دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی نیز معادل یک مقطع تحصیلی محاسبه می‌شود.

مدیانا یک پنل پیامکی انتخابات برای کاندیداها و ستادهای انتخاباتی راه‌اندازی کرده است که نامزدها می‌توانند علاوه بر استفاده رایگان از پنل و تخفیف‌های متنوع در ارسال پیامک از قابلیت‌های ویژه آن برای تبلیغات هدفمند استفاده کنند.

اهمیت مدرک و رشته تحصیلی در تبلیغات انتخاباتی

اگرچه نمایندگی مجلس بیش از سواد به آگاهی‌های سیاسی و اجتماعی نیاز دارد اما بدیهی است که دریافت مدرک تحصیلی در رشته‌های خاص دانشگاهی که در حوزه‌های تخصصی مجلس مورد نیاز است، امکانی است که در تبلیغات می‌توان از آن بهره گرفت. مجلس نیاز به نمایندگانی باتجربه، متعهد و متخصص دارد که در عین آگاهی و سوابق مدیریتی، بتوانند در کمیسیون‌های تخصصی مجلس منشا‌ اثر باشند. این ویژگی و مهارت‌ها را باید در تبلیغات انتخابات به شکلی هوشمندانه به اطلاع رای‌دهندگان رساند تا بتوان نظر مردمی که با آگاهی رای می‌دهند را به خود جلب کرد.

استفاده از پنل مدیانا برای تبلیغات انتخابات

ما قبلا اصول و روش‌های تبلیغات انتخاباتی را مورد بررسی قرار داده‌ایم و چندین تکنیک حرفه‌ای در این خصوص پیشنهاد کرده‌ایم. درباره تبلیغ تخصص و مدرک تحصیلی نیز نامزدها می‌توانند از شماره موبایل مشاغل که در پنل گردآوری شده است، اساتید دانشگاه‌ها، پژوهشگران، پزشکان، و دانشجویان رشته‌های مختلف را انتخاب کنند و پیام‌های هدفمند و موثری در این باره برای آنان ارسال کنند.

4/5 - (14 امتیاز)
آیا این مقاله برایتان مفید بود؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.
این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره با کارشناس حرفه‌ای مدیانا
پس از ثبت درخواست مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت.
Hidden
MM slash DD slash YYYY
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .