پیام صوتی
حرفه‌ای تر با مشتریان خود ارتباط بگیرید
10% تخفیف با کد: medianav 

بهترین پنل پیامکی چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین پنل پیامک چه ویژگی‌هایی دارد؟

در هیاهوی بازاریابی موبایلی و پیام رسانی فوری، انتخاب بهترین پنل اس ام اس در کانون توجهات قرار دارد. بسیاری از کسب و کارها از روش های مختلفی برای جذب مشتری استفاده می‌کنند؛ که یکی از آنها استفاده از بهترین پنل پیامکی است. بسیاری از کارفرمایان و صاحبان بیزینس از خود می پرسند: ” بهترین پنل پیامکی چه ویژگی‌هایی دارد؟ لیست بهترین پنل‌های اس ام اس ایرانی و خارجی چیست؟” پاسخ به این سوالات در این مقاله مدیانا ارائه شده است که شما را به خواندن آن‌ها دعوت می‌کنیم. با ما همراه باشید!

گارتنر پیش بینی کرده بود که تا سال ۲۰۱۹، ۲۰٪ از برند های بزرگ بین المللی، برنامه های بازاریابی خود را به نفع یک سیستم ارتباطی ساده و مستقیم رها می‌کنند. در حالی که گوگل قصد دارد اس ام اس ها را از طریق پروتکل RCS (خدمات ارتباطات غنی) با استفاده از تصاویر و فیلم ها، ایجاد گروه ها و موارد دیگر احیا کند. در حوزه پیامک مرتباً سر و صداهایی پدیدار می‌شود که نشان دهنده علاقه مستمر به این کانال ارتباطی است.

آنچه در این مطلب می‌خوانید:

چرا انتخاب بهترین پنل پیامکی موضوع مهمی است؟

برای درک اهمیت این موضوع، کافیست فقط نگاهی به صندوق ورودی پیامک های خود بیاندازید، تا خودتان نتیجه را ببینید. این مدل از ارسال پیامک مانند سایر روش های ارسال پیامک انبوه از طریق لیست پنل‌های اس ام اس ارسال می‌شود.

اگر شما واسطه ی کسب و کار خود، می‌خواهید از تبلیغات اس ام اس استفاده کنید، احتمالا یکی از دغدغه‌های عمده‌تان انتخاب بهترین پنل پیامک است. انتخاب درست پنل پیامکی موضوع حائز اهمیتی است. تنها زمانی به اهمیت آن پی خواهید برد که یک سامانه پیامک نامناسب را انتخاب کرده و بعد از مدتی متوجه این موضوع شوید. در این صورت، اضافه کردن تمام اطلاعات مشتریان به پنل جدید و ساخت دفترچه تلفن و انتقال این اطلاعات به پنل دیگر زمان بر و بسیار مشکل است.

اگر پیامک مهمی در زمانی مقرر به دست کاربرانتان نرسیده باشد، اعتبار کسب و کار خود را نیز تقریبا از دست داده اید! حتما می‌دانید که از چه صحبت می‌کنیم؟! عدم ارسال پیامک های مهمی مانند کد فعالسازی، otp، رمز یکبار مصرف و …

ویژگی های بهترین پنل اس ام اس

یکی از ویژگی های اولیه پنل های پیامکی، امکان ارسال و دریافت پیامک است. با استفاده از پنل های پیامکی می‌توانید در لحظه برای مشتریان خود پیامک ارسال کنید یا از آنها با دریافت پیام متنی نظر سنجی کنید.

اما شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که شرکت های نوپایی که در حال حاضر مشتری های محدودی و به تبع آن شماره های محدودی دارند، چه باید کنند؟ پاسخ ساده است: برخی سامانه ها امکان دسترسی به بانک شماره تماس مخاطبین هدف مورد نیاز شما را طبق دسته بندی های متفاوت در اختیارتان می‌گذارند.

ویژگی های بهترین پنل پیامک

ارسال اس ام اس بر اساس منطقه جغرافیایی، سن و جنسیت، وضعیت شغلی، ارسال از طریق فایل اکسل، ارسال پیام کوتاه BTS و ارسال از طریق Google Maps را می‌توان یکی از ویژگی های بهترین سامانه پیامک انبوه تلقی می‌شود.
پنل ارسال پیامک می‌بایست از لحاظ امکانات و پیشرفته بودن خدمات و از لحاظ فنی، بروزترین شرایط را داشته باشد. با توجه به پیشرفت و بروز رسانی سریع نرم افزارها و وبسایت هایی که به سامانه پیامکی متصل هستند، آپدیت مستمر فیچرها و امکانات، اصلی ترین رویکرد رقابت در عرضه بهترین پنل‌های پیامکی است.

بنابراین باید با تحقیق و بررسی دقیق، سامانه ای را انتخاب کنید که پشتیبانی فنی متخصص در پشت صحنه خود داشته باشد، تا از بروز رسانی های جدید برای سامانه غافل نباشند. شما باید بتوانید یک سامانه قوی را از دیگر سامانه های پیامکی تفکیک کنید تا بهترین بازخورد را داشته باشید.

به منظور آگاهی شما به عنوان متقاضی استفاده از پنل ارسال اس ام اس و انتخابی مناسب، قصد داریم در این بخش به بررسی عواملی بپردازیم که می‌توانند به شما این بینش را بدهند تا بتوانید به راحتی بهترین پنل اس ام اس را انتخاب کنید.

1. یک سامانه پیامک حرفه ای، دارای یک تیم پشتیبانی ۲۴ ساعته است

اولین و مهم ترین مساله هنگام استفاده از پنل اس ام اس، تیم پشتیبانی است. تیم پشتیبانی می‌بایست با قدرت آنالیز بالا بتواند در کمترین زمان ممکن مشکل کاربر را تشخیص داده و بهترین راه حل را ارائه دهد. استفاده از نرم  افزار CRM یکی از اصلی ترین گزینه هایی است که یک تیم پشتیبانی باید در اختیار داشته باشد. CRM این توانایی را به تیم پشتیبانی می‌دهد که بتوانند مشتریان را دسته بندی کنند و به محض برقراری تماس، یک سابقه کلی از تماس ها و درخواست های مشتری را در مانیتور خود مشاهده کنند. پس در اولین مرحله سعی کنید یک بازخورد دقیق از تیم پشتیبانی پنل ارسال پیامک مورد نظرتان، داشته باشید.

2. یک سامانه پیامکی تخصصی، دارای یک تیم فنی قدرتمند و اختصاصی است

مساله مهم بعدی، حضور یک تیم فنی قدرتمند است که پس از تشخیص مشکل توسط تیم پشتیبانی، میبایست در کمترین زمان مشکل را بررسی و مرتفع می‌کنند. بعضی از سامانه های پیامکی تیم فنی ندارند و موارد فنی را برون سپاری می‌کنند. این امر باعث می‌شود که سرعت مرتفع شدن مشکلات به شدت کاهش یابد و نارضایتی مشتریان را در پی داشته باشد.

3. پنلی که نرم افزارها و امکانات آن به روز باشد، بهترین پنل پیامک است

یکی از اصلی ترین مسائل، بروز رسانی ویژگی‌های پنل اس ام اس است. همان‌طور که می‌دانید سرعت تغییرات و بروز رسانی در نرم افزارها، روز به روز بیشتر می‌شود. اگر یک سامانه پیامکی این توانایی را داشته باشد که بروزرسانی نرم افزارهای خود را همسو با این تغییرات انجام دهد، مطمئنا می‌تواند در بازار یک رهبر واقعی باشد. بنابراین یکی دیگر از مواردی که می‌بایست مورد بررسی قرار دهید، بروزرسانی به موقع امکانات سامانه و عدم دریافت هزینه های جانبی بابت آن است.

4. بهترین پنل پیامک، ارزان ترین پنل پیامک نیست

یکی از اولین مواردی که باید در نظر گرفته شود، بودجه شما است. در حالت کلی، چندین پنل پیامکی وجود دارند که تعرفه هر اس ام اس آن با بقیه متفاوت است. تفاوت قیمت پنل ها بر اساس امکانات آن‌ها و همچنین قیمت هر پیام کوتاه است. البته بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، برای هر پیامک مبلغ 30 ریال در زمان ارسال و 9 درصد ارزش افزوده اضافه می‌شود. به هر حال اگر بودجه زیادی ندارید، خرید پنل اس ام اس ارزان و اقتصادی پیشنهاد می‌شود؛ اما اگر محدودیت بودجه ای ندارید و تعداد مخاطبان شما هم زیاد است، بهتر است که به جای پنل پیامک ارزان، پنل حرفه ای را انتخاب کنید.

در پنل های SMS، سیاست گذاری های مختلفی در تعرفه پنل پیامک و خطوط در نظر گرفته می‌شود که باید با توجه به امکانات ارائه شونده بررسی شود. این نکته را فراموش نکنید که سامانه ای که برای ارائه پنل خود هزینه ای دریافت نمی‌کند، مطمئنا برای پوشش هزینه های خود تعرفه ها و هزینه های جاری بیشتری را به شما تحمیل خواهد کرد.

نکته مهم: بسیاری از شماره‌ها ممکن است دریافت پیامک تبلیغاتی خود را مسدود کرده باشند. در این حالت، هزینه پرداخت شده، برگشت داده خواهد شد. در حال حاضر، این قابلیت در بیشتر پنل های پیامکی وجود دارد.

5. یک پنل اس ام اس حرفه ای، دارای وبسایتی معتبر با مجوزهای مربوطه است

وبسایت یک مجموعه، به عنوان خانه یک کسب و کار مطرح می‌شود. قبل از اینکه هر قابلیت و امکاناتی را بررسی کنید، بهتر است که ابتدا به وبسایت سامانه ای که قصد خرید پنل ارسال اس ام اس از آن را دارید سری بزنید. با مطالعه مطالب وبسایت یک سامانه، می‌توانید تا حد زیادی با نحوه کار، تعداد پرسنل، مشتریان فعلی، سابقه فعالیت و بسیاری از مواردی آشنا شوید که به شما در یک انتخاب صحیح کمک می‌کند.

سعی کنید قبل از شروع به کار با پنل ارسال پیامک، تمامی مواردی که ذکر شد را با دقت بررسی کنید، تا مجبور به تغییرات زیر ساختی و پرداخت هزینه های اضافه بر سازمان نشوید.

6. پوشش دهی تمام اپراتورهای مخابراتی از ملزومات یک پنل پیامک حرفه ای است

شما به عنوان یک صاحب کسب و کار نیاز دارید به تمامی مشتریان خود فارغ از نوع اپراتور آنها پیامک ارسال کنید. همچنین اپراتورهای ارسال پیامک در پنل های پیامکی متفاوت هستند، مانند اپراتور ۱۰۰۰، ۲۰۰۰،۳۰۰۰ و ۵۰۰۰، سامانه مورد نظر شما باید با تمامی اپراتورها همکاری داشته باشد، چرا که هر اپراتور ویژگی ها، دسترسی ها و قیمت های مخصوص به خود را دارد.

7. بهترین سامانه پیامکی دارای بانک شماره تلفن قدرتمند، به روز و قابل اعتماد است

حتما می‌دانید که بهترین سامانه پیامک انبوه، یک امکان ویژه تبلیغاتی در اختیار شما خواهد گذاشت. این امکان که به دلیل در اختیار گذاشتن شماره تماس تعداد زیادی از مخاطبین ارزشمند است، نگرانی هایی را نیز به همراه دارد. می‌توان گفت که این شماره های تماس اگر به روز و صحیح نباشند، نه تنها فایده ای نخواهند داشت، بلکه هزینه های تبلیغاتی شما را هدر خواهند داد. متاسفانه تشخیص این موضوع به سادگی انجام نمی‌شود، اما با تست کردن چند مورد از شماره های تماس موجود در بانک های متفاوت می‌توان به صحت این موضوع پی برد. همچنین لیست مشاغلی که شماره های آنها در سامانه وجود دارد، می‌تواند کمک کند از مشاغلی که مخاطب کسب و کار شما هستند اطلاع پیدا کنید.

8. بهترین سامانه های پیامکی امکان گزارش دهی دقیق و قابل فهم از کمپین های پیامکی را دارد

امکان گزارش دهی یکی از امکانات مهم در سامانه پیامک به شمار می‌رود. با استفاده از گزارش هایی که در پنل اس ام اس ارائه می‌شود، شما می‌توانید به میزان تاثیرگذاری کمپین خود دسترسی پیدا کنید و برای ارسال پیام کوتاه در مراحل بعدی تصمیم های سنجیده تری بگیرید.

امکان گزارش دهی از ویژگی های بهترین پنل پیامکی

اینکه چه تعداد از مخاطبین ارسال SMS شما، پیامک را خوانده اند و چه تعدادی از آنها روی لینک کلیک کرده اند، می‌تواند در تصمیم گیری شما موثر باشد.

9. یک پنل اس ام اس حرفه ای ثبت نام سریع و آسان دارد و محیط کاربری آن ساده و دلنشین است

حتما برای شما هم پیش آمده تصمیم به ثبت نام در سایتی گرفته باشید و با دیدن لیست بلند بالای آن برای ثبت نام، منصرف شوید! این مورد به تنهایی می‌تواند یک دلیل موجه برای انتخاب یک سامانه دیگر باشد. ثبت نام سریع و با مراحل آسان نشان دهنده یک تیم حرفه ای در پشت صحنه مجموعه است که رفتار مخاطبان را می‌شناسد و برای ثانیه های آنها ارزش قائل است. بهترین پنل پیامک محیط کاربری ساده و قابل فهمی برای همگان دارد و از عناصر و اسامی پیچیده استفاده نمی‌کند. این کاردر کمال سادگی، نیاز به دانش تخصصی دارد که همگان از آن برخوردار نیستند.

10. بهترین پنل اس ام اس برای تمامی مراحل کار آموزش های لازم را در نظر گرفته است

یک سامانه پیام کوتاه حرفه ای، در کنار تیم پشتیبانی همیشه پاسخگوی خود، آموزش های لازم را در مراحل ثبت نام و استفاده از پنل به مشتریان ارائه می‌کند. همچنین آموزش های لازم برای فروش و بازاریابی از طریق پنل پیامک را خالصانه به مشتریان خود ارائه می‌کند، زیرا این یک بازی برد- برد است. در یک کلام، سامانه ای بهترین است که راهنمای همیشه همراه شما باشد و حتی شما را از تماس و ارسال تیکت پشتیبانی بی نیاز کند.

11. سابقه فعالیت یک پنل پیامک می‌تواند نشانه تجربه کافی در زمینه روبرویی با اتفاقات پیش بینی نشده باشد

اختلالات پیش بینی نشده در ارسال پیامک مانند اختلالات اینترنتی وجود دارند و از آنهاد گریزی نیست. اما تنها یک مجموعه با سابقه می‌تواند در اسرع وقت مشکلات را ریشه یابی و مرتفع سازد. شاید سابقه کاری یک سامانه پیامک در ابتدا موضوع مهمی نباشد؛ اما این موضوع در مواقع حساس است که اهمیتش نشان داده می‌شود. بهترین پنل اس ام اس سابقه و تجربه چندین ساله دارد و در زمان های حساس هوشمندانه عمل می‌کند.

12. یکی از ویژگی های بهترین پنل پیامکی، عدم دریافت هزینه برای تمدید قرارداد سالیانه است

سامانه های پیامکی بسیاری وجود دارند که هر ساله برای تمدید قرارداد شما، هزینه ای مجزا را برای تمدید در نظر می‌گیرند. سامانه‌های حرفه ای که چندین هزار کاربر دارند، سود خود و هزینه بروزرسانی سامانه را از تعداد بالای مشتریان خود دریافت می‌کنند و تمدید سالیانه برای آنها معنایی ندارد. پس برای انتخاب بهترین پنل پیامک به سراغ سامانه ای با تجربه بروید که نیازی به دریافت هزینه تمدید سالیانه نداشته باشد.

13. بهترین پنل پیامک امکانات لازم برای شروع به کار را به صورت رایگان در اختیار شما می‌گذارد

پس از ثبت نام و خرید پنل پیامک، برای آغاز به کار نیاز به ۲ چیز دارید؛ خطوط پیامکی که حکم همان سیمکارت در گوشی تلفن همراه را دارد و شارژ برای ارسال پیامک. سامانه هایی که این ۲ امکان را برای آغاز به کار شما به صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌دهند، ارزش بالاتری به نسبت بقیه دارند. همچنین برای ارسال SMS به مشتریان و اطمینان از رسیدن پیامک به دست تمامی افراد، نیاز به ارسال پیامک با خطوط خدماتی وجود دارد، خرید خط خدماتی شرایطی دارد که باعث می‌شود زمان طولانی ای برای خرید آن در نظر گرفته شود. بهترین پنل اس ام اس این امکان را در ابتدا به صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌دهد، تا فرصت را برای ارتباط با مشتریانتان از دست ندهید.

14. بهترین پنل پیامک برای شما، آن سامانه ای است که به نیاز کسب و کار شما پاسخ دهد

یک پنل پیامک می‌تواند امکانات بیشماری داشته باشد، چرا که طیف گسترده مخاطبان و نیازهای آنها، امکانات متنوعی را برای برقراری ارتباط با آنها طلب می‌کند. اما آیا داشتن صدها امکانات در یک سامانه برای شما مزیت محسوب می‌شود؟ قطعا خیر. این اتفاق باعث سردرگمی شما و هزینه بیشتر برای امکاناتی است که مورد نیاز شما نخواهد بود. پس بهترین پنل پیامک آن پنلی است که دقیقا امکانات مورد نیاز شما را داشته باشد و قابلیت ارتقا در آن وجود داشته باشد. سامانه هایی که به تمام مشتریان، یک سرویس به خصوص ارائه می‌کنند، نمی‌توانند انتخاب خوب و به صرفه ای برای شما باشند.

15. بهترین پنل اس ام اس، بیشترین و بهترین قابلیت ها را به مشتریان ارائه می‌دهد

مهم‌ترین معیار در انتخاب بهترین پنل پیامکی در امکانات است. اینکه چه امکاناتی در هر پنل وجود دارد، بر اساس هر شرکت عرضه کننده متفاوت است؛ اما بهتر است که شرکتی را انتخاب کنید که بهترین و بیشترین قابلیت‌ها را برای هر پنل خود معرفی می‌کند. برای مثال، در مدیانا ویژگی‌های زیر را برای تمامی پنل ها وجود دارد:

امکانات بهترین پنل اس ام اس

 • خط اختصاصی
 • ارسال پیامک عادی
 • ارسال پیامک انبوه
 • ارسال SMS از فایل اکسل
 • ارسال پیامک زماندار
 • ارسال پیامک با خطوط خدماتی
 • دریافت پیامک
 • ارسال پیامک صوتی
 • امکان ارسال بر اساس نقشه، مشاغل، سن، جنسیت، محله، منطقه، شهر، لحظه حضور، پیش شماره و کدپستی
 • ساخت و گروه بندی دفترچه تلفن و عضویت خودکار در آن
 • ثبت شماره از فایل اکسل
 • ارسال تبریک تولد
 • کارت ویزیت الکترونیکی
 • یادآوری زماندار
 • نوبت دهی
 • نظرسنجی
 • ارسال اخطاریه و انتقادات و پیشنهادات

بعضی از این امکانات ممکن است که در هر پنل‌های اقتصادی وجود نداشته باشند؛ اما سعی شده تا کاربردی‌ترین آن‌ها برای همه قرار داشته باشد.

نکته مهم: قیمت پنل های اس ام اسی بین تمامی شرکت طیف مشخصی دارد. در حقیقت اختلاف آن‌ها خیلی کم است. در این بین شما ممکن است که با پنل های بسیار ارزانی با نام «پنل اقتصادی» مواجه شوید. این مسئله در نگاه اول باعث شک خود ما می‌شود. متاسفانه در اینجا دو اتفاق می افتد: بسیاری از شماره های فهرست غیرفعال هستند و همچنین برخی از فروشندگان تمامی موارد را به شما نمی‌گویند. همیشه قبل از خرید، این موارد را بررسی کنید.

16.یک پنل پیامکی حرفه ای از امنیت و کیفیت بالایی برخوردار است

بهترین پنل اس ام اس، ارزان ترین آن نیست؛ بلکه پنلی است که امنیت و کیفیت بسیار بالایی دارد. کیفیت و امنیت را چگونه متوجه شویم؟ متاسفانه تا زمانی که تست نکنید، این مسئله را نمی‌توانید متوجه شوید؛ اما می‌توانید از آن‌هایی بپرسید که در گذشته از آن شرکت پنل خریداری کرده‌اند. در اینجا سابقه شرکت اهمیت زیادی پیدا می‌کند. برای پیدا کردن سابقه شرکت صفحه درباره ما سایت و شبکه های اجتماعی را بررسی کنید.

17. بهترین پنل SMS دارای نسخه های حرفه ای وب و اپلیکیشن است

تمامی شرکت‌های عرضه کننده پنل پیامکی دارای نسخه وب هستند؛ در غیر این صورت افراد نمی‌توانند از آن استفاده کنند. در این بین بعضی شرکت ها، پا را فراتر گذشته و نسخه برنامه اندرویدی را معرفی می کنند. این کار تجربه کاربری بهتری را به افراد می دهد.

18. سیستم گزارش دهی قوی ازویژگی‌های بهترین پنل پیامکی است

حتی اگر بهترین پنل اس ام اس از نظر قابلیت ها و امکانات را هم خریداری کرده باشید، اما اگر سیستم گزارش دهی ضعیفی داشته باشد، هیچ ارزشی نخواهد داشت. در همان حالت دمو می‌توانید نمونه گزارش را دریافت کنید. یک گزارش باید دارای اطلاعاتی از جمله تعداد پیامک‌های ارسالی، دریافتی، باز شده و برگشتی و همچنین دیگر موارد باشد. یک گزارش پنل پیامکی باید به حدی کامل باشد که به تمامی سوالات شما پاسخ دهد.

19. یک پنل پیام کوتاه حرفه ای باید مکان ثبت شده شرکت داشته باشد

همین الآن اگر در اینترنت عبارت «بهترین پنل اس ام اس» را جست‌وجو کنید، چندین سایت به شما نشان داده خواهد شد. بعضی از این سایت ها جای ثابتی ندارند و فقط شماره ای تلفن موبایل در بخش تماس با ما خود قرار داده اند. بهتر است که شرکت معتبر را خرید پنل پیامکی انتخاب کند. شرکتی که دارای شماره ثبت، آدرس و تلفن ثابت باشد. به هر حال اگر مشکلی برای پنل به وجود بیاید، مکانی وجود دارد که به آن مراجعه کنید.

اگر به دنبال بهترین پنل اس ام اس هستید، باید شرکتی را انتخاب کنید که همه ویژگی‌ها عالی را داشته باشد. ما به شما پنل پیامکی مدیانا را پیشنهاد می کنیم. تجربه بالا، قابلیت های حرفه ای و همراه با چندین پنل از جمله مزایای ما هستند. ما فقط به شما پنل نمی فروشیم؛ بلکه در کنار شما هستیم تا بتوانید بهترین استراتژی را برای ارسال اس ام اس در نظر بگیرید.

لیست پنل های اس ام اس خارجی

برخی از کسب و کارها ترجیح می‌دهند برای ارسال پیامک تبلیغاتی خود از پنل های اس ام اس خارجی استفاده کنند. اما قبل از استفاده باید اطلاعاتی در خصوص این پنل ها داشته باشید. اینکه پنل های آن‌ها چه ویژگی‌هایی دارد و تفاوتشان با نمونه‌های داخلی چیست؟ در ادامه بهترین لیست پنل های اس ام اس خارجی را برای شما معرفی کرده‌ایم.

 • Sender

این برنامه مناسب کسب‌وکارهای کوچک و متوسط است. نگرانی از حفظ حریم شخصی در کسب وکارهای خارجی بیشتر از همه وجود دارد؛ ویژگی که در Sender به خوبی قابل کنترل و مدیریت است. پشتیبانی از بانک های مختلف، حفظ حریم شخصی، سازگار با TCPA و کاربری راحت از ویژگی‌های این پنل اس ام اس است. همچنین می‌توان پیامک‌های ارسالی را با استفاده از نام، مکان و اطلاعات دیگر شخصی سازی کرد.

 • Mobile Text Alerts

یک پنل اس ام اس خارجی که قابلیت راه اندازی سریع و دیگر ویژگی‌های آن باعث محبوبیتش شده، پنل پیامکی Mobile Text Alerts است. البته یک دوره آموزشی رایگان 14 روزه هم وجود دارد تا بتوانید بهتر از این پنل استفاده کنید. اتصال پیامک به تلفن ثابت، پاسخگوی خودکار، MMS، قابلیت کاربری کارت تماس و گزینه‌های اضافی مانند پیامک بین المللی از ویژگی‌های این پنل اس ام اس است. همچنین با این پنل می‌توانید کمپین پیامکی خود را مدیریت کنید. قابلیت متمایز دیگر آن، ردیابی پیامک (لینک ترکر) است تا با ارائه گزارش نشان دهد که چه افرادی به روی لینک پیامک شما کلیک کرده اند. این یک ویژگی کاربردی برای بازاریابی پیامکی است که می‌تواند موفقیت کمپین های شما را افزایش دهد.

 • SlickText

این پنل اس ام اس خارجی یکی از بهترین و سرآمدترین پنل بین بقیه رقبای خود است. ارسال سریع پیامک به مخاطبان بدون دریافت هزینه بیشتر، یکی از ویژگی‌های خاص این مدل است. برای آن‌هایی که به دنبال پنل قوی در مدیریت و ارسال انبوه پیامک هستند، این پنل می‌تواند بهترین گزینه برای خرید باشد.

SlickText، بهترین پنل اس م اس خارجی

 • Omnisend

از پنل‌هایی که امکان ارتباط اس ام اس با ایمیل را می‌دهد، می توان به پنل پیامکی Omnisendاشاره کرد. این پنل دارای بانک شماره قوی با امکانات فراوان است که تجربه خوبی را برای کاربران فراهم می‌کند. برای آن‌هایی که به دنبال ارسال پیامک به خارج از کشور خود هستند، این مدل پنل پیامک، گزینه عالی محسوب می‌شود.

 • TrueDialog

اگر به دنبال کاهش هزینه تبلیغات اس ام اس مارکتینگ خود هستید، این پنل اس ام اس خارجی یک گزینه عالی خواهد بود. به دلیل داشتن رابطه مستقیم با اپراتور، هزینه ارسال پیام با این پنل تا 50% کاهش پیدا خواهد کرد.

 • ActiveCampaign

درگیر کردن کاربران با مشتریان از دغدغه‌های اصلی شرکت‌ها است. خودکارسازی پیامک و اطلاع رسانی به نمایندگی از ویژگی‌های این پنل است. برای شرکت‌هایی که به دنبال مدیریت راحت و سریع کمپین های خود هستند، این پنل به شما چنین امکانی را می‌دهد. اگر بخواهیم مزیت این مدل را به عنوان بهترین  پنل پیامکی را خلاصه کنیم، ارتباط مستقیم با مشتریان بعد از ثبت شماره آن‌ها است.

 • EZ Texting

یک پنل اس ام اس مارکتینگ عالی برای گروه بندی مشتریان و ارسال SMS بدون داشتن محدودیت ارتباط یک به یک با دریافت کنندگان است. از قابلیت‌های این پنل در جایگاه بهترین پنل اس ام اس ، پشتیبانی از ارسال تصاویر است. پیامک خودکار، زمانبندی و یادآوری از ویژگی‌های این پنل است.

 • TextMagic

این پنل به شما امکان ارسال انواع پیامک‌ها از جمله هشدار، تاییدیه و اعلان‌های دیگر را به کاربران خود می‌دهد. همچنین ارسال پیامک به 190 کشور قابلیت عالی پنل پیامکی  TextMagic مناسب کسب‌وکارهای بین المللی است. همچنین این مدل دارای نسخه دسکتاپ سازگار با Mac هم است. شماره تلفن مجازی، زمانبندی پیام‌های متنی، پیوست پیامکی، MMS، ادغام با ایمیل و مدیریت انصراف پیامک از سایر قابلیت‌های این پنل اس ام اس محسوب می‌شود.

 • ManyChat

از پنل‌هایی است که امکان مدیریت ارسال اس ام اس را برای کاربران بدون دانش تبلیغات می‌دهد. به عبارتی، آن‌هایی که تازه وارد این حوزه شده‌اند، می‌توانند از این پنل به خوبی استفاده کنند. ارسال پیامک یک به یک به کاربران، ارسال محتوای سفارشی و یادآوری قرار ملاقات از دیگر قابلیت‌های پنل پیامکی ManyChat است.

کدام سامانه پیامک مناسب شماست؟

حالا که 19 ویژگی و لیست بهترین پنل های پیامکی را گفتیم، با چشمانی باز می‌توانید دست به انتخاب بزنید. کافیست تمامی این موارد را در لیست سامانه های پیامکی موجود در بازار بررسی کنید و با توجه به اولویت و نیاز خود، بهترین پنل اس ام اس را انتخاب کنید. فراموش نکنید که بهترین در هر چیزی را نیاز شما تعیین می‌کند. مشخص کنید که نیاز شما به سامانه پیامکی چیست و بیشتر برای چه نوع اقدامی می‌خواهید از آن استفاده کنید.

در گام دوم بررسی کنید که با توجه به نیازتان، حجم پیامک ارسالی شما چقدر است. اگر حجم بالایی از ارسال پیامک را خواهید داشت، با تهیه کردن پنل های حرفه ای تر که امکانات بیشتری دارند، هزینه پایین تری را برای ارسال اس ام اس پرداخت می‌کنید.

چرا مدیانا بهترین پنل پیامکی است؟

انتخاب بهترین پنل اس ام اس برای شما سخت است و با تعداد زیادی از بهترین سامانه های پیامک مواجه هستید. ما با این 19 دلیل و ارائه لیست پنل های اس ام اس داخلی و خارجی  سعی کرده ایم تمام ابهامات موجود در این مسیر را برای شما شفاف کرده و کمک کنیم بهترین پنل پیامکی را انتخاب نمایید. حالا وقت آن است که به سامانه ای اشاره کنیم که تمام ویژگی های گفته شده را در خود دارد و پیشنهاد ما به شما استفاده از پنل پیامک مدیانا است.

سامانه پیامکی مدیانا با تجربه چندین و چند ساله و 175000 مشتری در سراسر کشور، می‌تواند عاقلانه ترین انتخاب در زمینه خدمات پیامکی باشد. اگر فکر می‌کنید با وجود این 19 ویژگی هنوز هم مسیر مقایسه پنل های پیامکی برایتان دشوار است، سوال خود را در همین قسمت با ما به اشتراک بگذارید تا در اسرع وقت به آن پاسخ دهیم.

منابع:

سوالات متداول

یک پنل پیامکی حرفه‌ای دارای ویژگی های زیر است: 

 • پشتیبانی 24 ساعته 
 •  تیم فنی قدرتمند و اختصاصی 
 • به روزترین امکانات 
 •  پوشش دهی تمام اپراتورهای مخابراتی
 •  بانک شماره تلفن قدرتمند و به روز 
 • امکان گزارش دهی دقیق
 • محیط کاربری ساده
4.5/5 - (4 امتیاز)
آیا این مقاله برایتان مفید بود؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.
این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

4 پاسخ

 1. ممنونم از مقاله کامل و جامع تون. واقعا کار عجیبیه که شرکتهای ارسال پیامک ، علاوه بر هزینه پیامک، هزینه شارژ سالیانه در نظر میگیرند!

  1. سلام سارا گرامی،
   بله بسیاری از سامانه های پیامکی از طریق دریافت هزینه شارژ سالیانه پنل، درآمدزایی میکنند کهاین روش اصلا به نفع مشتریانشون نیست.
   خوشحالیم این مقاله را پسندید و نظرتون را با ما به اشتراک گذاشتید.

  1. سلام دنکس گرامی،
   خوشحالیم این مقاله را پسندید و نظرتون را با ما به اشتراک گذاشتید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره با کارشناس حرفه‌ای مدیانا
پس از ثبت درخواست مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت.
Hidden
MM slash DD slash YYYY
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .