پیام صوتی
حرفه‌ای تر با مشتریان خود ارتباط بگیرید
10% تخفیف با کد: medianav 

راهنمای کامل ارسال پیام گروهی در واتساپ ( + قابلیت broadcast)

راهنمای ارسال گروهی در واتساپ

واتس‌اپ همچنان یکی از پرکاربردترین پیام‌رسان‌ها در ایران است که به دلیل فضای ساده و راحتی استفاده از آن و همچنین قابلیت تماس هواداران بسیاری دارد. نسخه تجاری آن نیز مورد استفاده کسب‌وکارهای زیادی قرار گرفته است. اما برخی همچنان فکر می‌کنند که این اپ در ارسال پیام انبوه محدودیت دارد و به همین خاطر از استفاده از آن صرفنظر می‌کنند. در این مقاله روش‌های ارسال پیام گروهی و انبوه در واتس‌اپ را معرفی کنیم و قابلیت برودکست را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

نحوه ارسال پیام به همه مخاطبین در واتس‌اپ

واتس‌اپ تفاوت‌های زیادی با تلگرام دارد که یکی از آن‌ها محدودیت در ارسال پیام به تعداد بالایی از مخاطبان است. البته که در چند سال اخیر امکانات زیادی به آن اضافه شده و این مشکل تاحدودی در آن رفع شده است. ارسال پیام انبوه در واتس‌اپ به این دلیل کار ساده‌ای نیست که این اپلیکیشن برای جلوگیری از اسپم شدن پیام‌ها، برای این امکان محدودیت‌هایی را در نظر گرفته است. اما از آن‌جایی که استفاده از واتس‌اپ نیز به سمت تجاری شدن رفته است، نیاز به ارسال گروهی پیام در آن احساس می‌شود. کسب‌وکارها معمولا از اس ام اس مارکتینگ برای کمپین پیام تبلیغاتی استفاده می‌کنند، اما ارسال پیام در واتس‌اپ نیز مزایای خاص خود را دارد که در این مقاله به روش‌های ارسال پیام انبوه در آن اشاره می‌کنیم.

ارسال پیام به همه مخاطبان در واتساپ

در زمان فوروارد کردن پیام در واتس‌اپ با دو مسیر متفاوت روبرو می‌شویم. پیام‌ها در حالت فوروارد (باز ارسال) در واتس‌اپ با دو برچسب مجزا تفکیک می‌شوند، برچسبی که شامل یک فلش است، نشان‌دهنده این است که این پیام به تعداد زیادی از افراد در واتس‌اپ ارسال نشده یا به اصطلاح وایرال نشده است، به همین دلیل شما می‌توانید این پیام را به حداکثر 5 نفر ارسال کنید. برچسب دوم که ترکیب دو فلش است نشان‌دهنده این است که این پیام به تعداد زیادی از افراد ارسال شده، به همین دلیل واتس‌اپ امکان ارسال آن را تنها برای یک نفر فراهم کرده است.

نحوه ارسال پیام انبوه در واتس‌اپ

برای ارسال پیام به تعداد زیاد در واتس‌اپ چندین روش وجود دارد که یکی از آن‌ها ایجاد گروه است. این البته به عنوان راه‌حل مناسب برای این موضوع پیشنهاد نمی‌شود چرا که خیلی از افراد مایل به عضویت در گروه برای دریافت پیام افراد نیستند و ممکن است شما را برای چنین کاری بلاک کنند. یا کسب‌وکارها عمدتا به دلیل هزینه سامانه پیامکی از آن برای ارسال پیام استفاده می‌کنند. اما قابلیت جدیدی در واتس‌اپ اضافه شده که این مشکل را تا حدود زیادی حل کرده است.

واتس‌اپ در آپدیت‌های اخیر خود گزینه‌ای به نام برودکست (broadcast) را برای ارسال پیام انبوه در برنامه خود اضافه کرده است. با انتخاب این گزینه پیام شما به افراد زیادی به طور هم‌زمان ارسال می‌شود. ممکن است تصور کنید که این حالت شباهت زیادی به گروه دارد و بقیه افراد از وجود یکدیگر آگاه می‌شوند یا پاسخ‌های یکدیگر را خواهند دید، اما این‌طور نیست و پیام شما به صورت یک پیام خصوصی برای هر فرد ارسال می‌شود. در ادامه نحوه ارسال پیام انبوه در واتس‌اپ را در سیستم عامل‌های مختلف به صورت گام به گام توضیح می‌دهیم.

روش ارسال پیام انبوه در واتس‌اپ با تلفن همراه اندرویدی

اگر تلفن همراه شما با سیستم عامل اندروید کار می‌کند، برای ارسال پیام انبوه در واتس اپ طبق مراحل زیر عمل کنید:

 • اپلیکیشن واتس‌اپ را باز کنید.
 • در صفحه اصلی برنامه روی سه نقطه بالا سمت راست ضربه بزنید.
 • گزینه‌ی New broadcast را انتخاب کنید.
 • صفحه باز شده حاوی اطلاعات تماس مخاطبان شماست. از این لیست بر روی هر مخاطبی که ضربه بزنید به New broadcast شما اضافه خواهد شد.
 • حداکثر مخاطبانی که می‌توانید انتخاب کنید ۲۵۶ نفر است.
 • بعد از ایجاد لیست بر روی تیک سبز در پایین صفحه ضربه بزنید.
 • در صفحه‌ی باز شده می‌توانید پیام خود را تایپ و سپس ارسال کنید.

توجه کنید که لیست برادکست شما قابل ویرایش است و شما می‌توانید افراد این لیست را اضافه یا حذف کنید.

روش ارسال پیام انبوه در واتساپ با تلفن همراه با سیستم عامل iOS

نحوه ارسال پیام انبوه در واتس‌اپ iOS تفاوت زیادی با اندروید ندارد و باید مثل حالت قبلی یک لیست برادکست ایجاد کنید. در iOS به این ترتیب عمل کنید:

ارسال پیام انبوه در آی و اس

 • برنامه‌ واتس‌اپ را باز کنید.
 • از منوی پایین صفحه، روی گزینه Chat ضربه بزنید.
 • بالای لیست گفت‌وگوها در قسمت سمت چپ، Broadcast Lists را انتخاب کنید.
 • در پایین صفحه روی گزینه New List ضربه بزنید.
 • در صفحه باز شده، مخاطبان ذخیره شده در آیفون شما نمایش داده می‌شوند.
 • با ضربه زدن بر روی نام مخاطبان آن‌ها را به لیست خود اضافه کنید.
 • در پایان بر روی Create ضربه بزنید.
 • در صفحه گفت‌وگویی که به آن هدایت می‌شوید می‌توانید پیام خود را بنویسید و ارسال کنید.

لیست برادکست شما در iOS هم قابل ویرایش است و شما می‌توانید افراد این لیست را اضافه یا حذف کنید.

روش ارسال پیام انبوه در واتس‌اپ بیزینس یا تجاری

واتس‌اپ بیزینس برنامه‌ای است که کاملا با هدف ارتباط با مشتریان طراحی شده است. این اپ بسیار مورد توجه بیزنس‌های کوچک و بزرگ قرار گرفته و آن‌ها از امکانات این اپ برای برقراری ارتباط و به‌کارگیری روش‌های مختلف بازاریابی استفاده می‌کنند. این اپلیکیشن هم که مانند نسخه غیر بیزینسی خود به صورت رایگان عرضه می‌شود، امکان ارسال پیام انبوه در واتس‌اپ را داراست. فرآیند آن را می‌توانید با توجه به اندروید یا iOS بودن تلفن همراه خود از مراحلی که در بالا گفته شده پیروی کنید. همچنین با قابلیت گروه‌بندی مشتریان که در این نسخه وجود دارد، می‌توانید یک پیام واحد را به تمام مشتریان عضو یک گروه خاص ارسال کنید.

روش ارسال پیام انبوه در واتس‌اپ نسخه وب

برای ارسال تبلیغات انبوه در واتس‌اپ وب نیاز به یک افزونه دارید. با نصب این افزونه میتوانید به تعداد زیاد در واتساپ وب خود پیام به صورت خودکار ارسال کنید. با استفاده از این افزونه امکان ارسال فیلم و عکس را نیز دارید. ارسال پیام گروهی در واتس‌اپ نرم افزار دارد که ارسال تعداد انبوه پیام را میسر می‌کند. تفاوت نرم‌افزار با سایر روش‌ها این است که نیاز به نصب نرم‌افزار را هم دارید. دو نمونه از نرم افزارهای این زمینه WhatSender و Whatomat هستند.

ربات‌های ارسال پیام انبوه در واتس‌اپ

ربات‌های همه کاره در ارسال پیام انبوه در واتس‌اپ نیز دست دارند، اما ما استفاده از آن‌ها را توصیه نمی‌کنیم. استفاده از ربات‌ها و ایجاد اختلال در امنیت این برنامه سبب وضع محدودیت‌های بیشتری در این روش شده است. واتس‌اپ به محض شناسایی ربات، حساب کاربری را مسدود خواهد کرد و تمام زحمات شما که حتما در حوزه تبلیغات و معرفی کسب‌وکارتان است به هدر خواهد رفت. با تمامی این اوصاف اگر قصد استفاده از این روش را دارید با شماره‌ای وارد شوید که در صورت مسدود شدن آن متضرر نشوید.

پنل اس ام اس جایگزین مناسب ارسال از طریق واتس‌اپ

ارسال پیامک انبوه یک راهکار و جایگزین مناسب برای ارسال در تعداد بالا به جای ارسال پیام انبوه در واتس‌اپ است. اگر به دنبال ارسال انبوه برای کسب‌و‌کار خود هستید، ارسال پیامک به برند شما ظاهری حرفه‌ای تر می‌بخشد. در مقایسه با واتس‌اپ نیازی به داشتن اینترنت برای مخاطبان نیست. در هر کجا و در هر لحظه مخاطبان شما می‌توانند پیامک دریافت کنند در نتیجه به نسبت واتس‌اپ دسترسی آسان‌تری دارد. همچنین با استفاده از پنل اس ام اس می‌توانید از دفترچه تلفن خود یک لیست بسازید و برای آن‌ها پیامک بفرستید.

پنل پیامک جایگزین ارسال انبوه در واتساپ

پیام‌رسان‌ها امروزه بار اصلی دریافت و ارسال پیام و همچنین بسیاری از تماس‌ها را به دوش می‌کشند. استفاده از پیام‌رسان واتس‌اپ به عنوان فضای ساده و همه‌پسند برای ارتباط در جهان بسیار گسترده است و در ایران نیز طرفداران زیادی دارد. در این مقاله به معرفی قابلیت‌های این پیام‌رسان در ارسال پیام انبوه پرداختیم و روش آن را در سیستم‌عامل‌های مختلف مورد بررسی قرار دادیم.

2/5 - (14 امتیاز)
آیا این مقاله برایتان مفید بود؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.
این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره با کارشناس حرفه‌ای مدیانا
پس از ثبت درخواست مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت.
Hidden
MM slash DD slash YYYY
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .