پیام صوتی
حرفه‌ای تر با مشتریان خود ارتباط بگیرید
10% تخفیف با کد: medianav 

ویژگی های بهترین پنل اس ام اس چیست؟

21-aban-ویژگی-های-بهترین-پنل-اس-ام-اس-چیست؟

در هنگام سفارش و خرید پنل پیامکی، یکی از اولین سوالات مدیران کسب و کارها این است که بهترین پنل اس ام اس کدام است؟ به عبارتی آن‌ها به دنبال این هستند که کدام پنل پیامکی بهترین امکانات را دارد و البته متناسب با شرایط آن‌ها است؟ برای بررسی و پاسخ به این پرسش، باید چندین ویژگی را در نظر گرفت. در واقع نمی توان یک پنل را از بقیه بهتر دانست؛ باید شرایط و نیاز شما را در ابتدا تحلیل کرد تا بتوانید بهترین پنل اس ام اس را انتخاب کنید. در ادامه این موارد را بررسی کرده‌ایم. پس با ما همراه باشید.

ویژگی های بهترین پنل اس ام اس

همانطور که در بالا هم نوشتیم، انتخاب بهترین پنل پیامک بر اساس خواسته و شرایط شما امکان پذیر است. در ابتدا باید این شرایط سنجیده شده تا بتوان بهترین مورد را انتخاب کرد. ویژگی هایی که باید در نظر بگیرید، شامل موارد زیر هستند:

تعرفه پیامک

مسلماَ یکی از اولین مواردی که باید در نظر گرفته شود، بودجه شما است. در حالت کلی چندین پنل پیامکی وجود دارند که تعرفه هر اس ام اس آن با بقیه متفاوت است.  تفاوت قیمت پنل ها بر اساس امکانات آن‌ها و همچنین قیمت هر پیام کوتاه است. البته بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، برای هر پیامک مبلغ 30 ریال در زمان ارسال و 9 درصد ارزش افزوده اضافه می‌شود. به هر حال اگر بودجه زیادی ندارید، انتخاب پنل اقتصادی پیشنهاد می‌شود؛ اما اگر محدودیت بودجه ای ندارید و تعداد مخاطبان شما هم زیاد است، بهتر است که پنل حرفه ای را انتخاب کنید.

در پنل پیامکی مدیانا سه پنل وجود دارد. البته نکته متمایز آن با دیگر رقبا در این است که شما هزینه را به ازای هر تعداد پیامکی که ارسال می‌کنید، پرداخت خواهید کرد و هزینه ای را در قبال پنل پیامک پرداخت نخواهید کرد.

نکته مهم: بسیاری از شماره‌ها ممکن است دریافت پیامک تبلیغاتی خود را مسدود کرده باشند. در این حالت، هزینه پرداخت شده برگشت داده خواهد شد. در حال حاضر، این قابلیت در بیشتر پنل های پیامکی وجود دارد.

امکانات پنل پیامکی

مهم‌ترین معیار در انتخاب بهترین پنل اس ام اس در امکانات است. اینکه چه امکاناتی در هر پنل وجود دارد، بر اساس هر شرکت عرضه کننده متفاوت است؛ اما بهتر است که شرکتی را انتخاب کنید که بهترین و بیشترین قابلیت‌ها را برای هر پنل خود معرفی می‌کند. برای مثال، در مدیانا ویژگی‌های زیر را برای تمامی پنل ها وجود دارد:

 • خط اختصاصی
 • ارسال پیامک عادی
 • ارسال پیامک انبوه
 • ارسال پیامک از فایل اکسل
 • ارسال پیامک زماندار
 • ارسال پیامک با خطوط خدماتی
 • دریافت پیامک
 • ارسال پیامک صوتی
 • امکان ارسال بر اساس نقشه، مشاغل، سن، جنسیت، محله، منطقه، شهر، لحظه حضور، پیش شماره و کدپستی
 • ساخت و گروه بندی دفترچه تلفن و عضویت خودکار در آن
 • ثبت شماره از فایل اکسل
 • ارسال تبریک تولد
 • کارت ویزیت الکترونیکی
 • یادآوری زماندار
 • نوبت دهی
 • نظرسنجی
 • ارسال اخطاریه و انتقادات و پیشنهادات

بعضی از این امکانات ممکن است که در هر پنل‌های اقتصادی وجود نداشته باشند؛ اما سعی شده تا کاربردی‌ترین آن‌ها برای همه قرار داشته باشد.

نکته مهم: قیمت پنل های اس ام اسی بین تمامی شرکت طیف مشخصی دارد. در حقیقت اختلاف آن‌ها خیلی کم است. در این بین شما ممکن است که با پنل های بسیار ارزانی با نام «پنل اقتصادی» مواجه شوید. این مسئله در نگاه اول باعث شک خود ما می‌شود. متاسفانه در اینجا دو اتفاق می افتد: بسیاری از شماره های فهرست غیرفعال هستند و همچنین برخی از فروشندگان تمامی موارد را به شما نمی‌گویند. همیشه قبل از خرید، این موارد را بررسی کنید.

امنیت و کیفیت بالا

بهترین پنل اس ام اس ارزان ترین آن نیست، بلکه پنلی است که امنیت و کیفیت بسیار بالایی دارد. کیفیت و امنیت را چگونه متوجه شویم؟ متاسفانه تا زمانی که تست نکنید، این مسئله را نمی‌توانید متوجه شوید؛ اما می‌توانید از آن‌هایی که در گذشته از آن شرکت پنل خریداری کرده‌اند، بپرسید. در اینجا سابقه شرکت اهمیت زیادی پیدا می‌کند. برای پیدا کردن سابقه شرکت صفحه درباره ما سایت و شبکه های اجتماعی را بررسی کنید.

دارای نسخه های حرفه ای وب و اپلیکیشن

تمامی شرکت‌های عرضه کننده پنل پیامکی دارای نسخه وب هستند. باید هم داشته باشند؛ در غیر این صورت چگونه شما می‌توانید از آن استفاده کنید؟ در این بین بعضی شرکت ها، پا را فراتر گذشته و نسخه برنامه اندرویدی را معرفی می کنند. این کار تجربه کاربری بهتری را به افراد می دهد. البته هرچند نمی‌توان داشتن نسخه اندرویدی را به عنوان یکی از عوامل بهترین پنل اس ام اس بیان کرد.

کاربری آسان و آموزش استفاده

برای شخصی که تا به حال یک بار هم از پنل اس ام اس استفاده نکرده است، داشتن آموزش درست اهمیت زیادی دارد. این آموزش می‌تواند به چند روش انجام شود: فایل یا ویدئویی آموزشی در سایت، آموزش مستقیم از طریق تماس تلفنی یا ویدئویی و داشتن نکات لازم برای استفاده در خود برنامه. هر شرکتی شیوه متفاوتی و منحصر به فردی را در نظر می گیرد؛ اما از این سه راه خارج نیست.

البته در اینجا یک پرسش مطرح می‌شود: تا وقتی خریداری نکنیم، متوجه آموزش درست نخواهیم شد. پس باید چه کار کرد؟ بیشتر پنل ها دارای دموی تستی هستند که شما می‌توانید از طریق آن علاوه بر کیفیت، نحوه آموزش و دیگر موارد را بررسی کنید. پس نگران این مسئله نباشید.

البته بهتر است که دارای ساختار ساده باشد. منظور ما از ساختار ساده یعنی اینکه کاربر به راحتی بتوان از آن استفاده کند. بعضی پنل چنان ساختار پیچیده ای دارند که حتی بعد از آموزش هم کاربر در استفاده از آن سردرگم خواهد شد.

دارای سیستم گزارش دهی قوی

حتی اگر بهترین پنل اس ام اس از نظر قابلیت ها و امکانات را هم خریداری کرده باشید، اما اگر سیستم گزارشدهی ضعیفی داشته باشد، هیچ ارزشی نخواهد داشت. در همان حالت دمو می‌توانید نمونه گزارش را دریافت کنید. یک گزارش باید دارای اطلاعاتی از جمله تعداد پیامک‌های ارسالی، دریافتی، باز شده و برگشتی و همچنین دیگر موارد باشد. یک گزارش باید به حدی کامل باشد که به تمامی سوالات شما پاسخ دهد.

مکان ثبت شده شرکت

همین الآن اگر در اینترنت عبارت «بهترین پنل اس ام اس» را جست‌وجو کنید، چندین سایت به شما نشان داده خواهد شد. بعضی از این سایت ها جای ثابتی ندارند و فقط شماره ای تلفن موبایل در بخش تماس با ما خود قرار داده اند. بهتر است که شرکت معتبر را خرید پنل پیامکی انتخاب کند. شرکتی که دارای شماره ثبت، آدرس و تلفن ثابت باشد. به هر حال اگر مشکلی برای پنل به وجود بیاید، مکانی وجود دارد که به آن مراجعه کنید.

اگر به دنبال بهترین پنل اس ام اس هستید، باید شرکتی را انتخاب کنید که همه ویژگی‌ها عالی را داشته باشد. ما به شما، پنل پیامکی مدیانا را پیشنهاد می کنیم. تجربه بالا، قابلیت های حرفه ای و همراه با چندین پنل از جمله مزایای ما هستند. ما فقط به شما پنل نمی فروشیم، بلکه در کنار شما هستیم تا بتوانید بهترین استراتژی را برای ارسال پیامک در نظر بگیرید.

نتیجه گیری

در این مقاله به ویژگی های بهترین پنل اس ام اس پرداختیم؛ راهنمای کاملی را برای نحوه انتخاب پنل پیامکی متناسب با نیاز کسب و کار های مختلف ارائه دادیم. تعرفه پیامک، امکانات موجود در پنل، امنیت و کیفیت بالا، تجربه کاربری آسان، امکان دریافت گزارش و… از مهم ترین ویژگی هایی هستند که درانتخاب پنل پیامکی باید به آن توجه کرد. اگر به دنبال بهترین پنل اس ام اس هستید، باید سامانه ای را انتخاب کنید که همه ویژگی‌ها عنوان شده را دارا باشد. پنل پیامکی مدیانا با یک دهه تجربه با قابلیت های حرفه ای و تمامی امکانات بهترین پنل اس ام اس را دارد. ما در مدیانا به شما پنل نمی فروشیم، بلکه در کنار شما هستیم تا بتوانید بهترین استراتژی را برای ارسال پیامک در نظر بگیرید. برای دریافت مشاوره رایگان با ما از طریق تماس با شماره 54968000 021 و فرم مشاوره در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)
آیا این مقاله برایتان مفید بود؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.
این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

2 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز
   بله پنل به صورت رایگان در اختیار شما قرار میگیره چون ما پنل فروش نیستیم و برای کاهش هزینه های بازاریابی پیامکی پنل را به صورت رایگان در اختیار افراد قرار میدیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره با کارشناس حرفه‌ای مدیانا
پس از ثبت درخواست مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت.
Hidden
MM slash DD slash YYYY
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .