پیام صوتی
حرفه‌ای تر با مشتریان خود ارتباط بگیرید
10% تخفیف با کد: medianav 

تبلیغات نماینده مجلس: 5 روش تبلیغاتی پربازده و تضمینی

۵ روش تبلیغاتی پربازده

تبلیغات انتخاباتی عنصر اصلی در یک رقابت سالم برای جذب رای مردم است. این تبلیغات شگردها و تکنیک‌های مختلفی دارد که در سال‌های مختلف از سوی ستادهای تبلیغاتی به کار گرفته شده‌اند و برخی از آن‌ها به عنوان روش‌های تضمینی شناخته شده‌اند. در این مقاله به 5 روش کلاسیک و تضمینی که جزء اصول یک تبلیغات انتخاباتی موثر است می‌پردازیم.

نقش تبلیغات در معرفی نامزدها و برنامه‌ها

اهمیت تبلیغات در جهان امروز برای همگان اثبات شده است. بهترین خدمات و محصولات بدون تبلیغات مناسب بر زمین می‌مانند و کالاهای متوسط با تبلیغات مناسب بازار را به دست می‌گیرند. این یعنی اگر بهترین نامزدها با برترین عملکرد و برنامه وارد انتخابات شوند اما مجالی برای تبلیغ درست نداشته باشند، راه به جایی نخواهند برد. تبلیغات انتخاباتی استفاده از مجموعه کانال‌ها و روش‌هایی هستند که شخصیت، برنامه و اهداف نامزدها را به اطلاع مردم می‌رسانند. از این کانال‌ها استفاده می‌شود تا مردم در وهله نخست با وظایف و عملکرد نمایندگان آشنا شوند و اهمیت انتخابات را دریابند و سپس با تبلیغات برای یک نامزد نشان داده می‌شود که او قابلیت و ویژگی‌های مناسب برای نمایندگی را دارد.

تاثیر تبلیغات در معرفی نامزدها

در انتخابات از طریق روش‌های مختلف مانند تبلیغات حضوری، میدانی، اینترنتی و پیامکی می‌توان به اهداف موردنظر نزدیک شد. امروزه به‌ویژه شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها نیز به دیگر کانال‌های سنتی اضافه شده و تاثیر تبلیغات را دوچندان کرده است. همچنین استفاده از پیامک تبلیغاتی که در دوزه‌های اخیر انتخابات مجلس بسیار موثر عمل کرده است مورد توجه ستادها قرار گرفته است.

5 روش تبلیغات تضمینی و پربازده تبلیغات نمایندگی مجلس

برای انتخاب بهترین نوع تبلیغات برای نمایندگی مجلس باید به سابقه انتخابات‌های قبل و به‌ویژه عملکرد نامزدهای پیروز در انتخابات‌ها توجه کرد. بررسی اقداماتی که اکثر ستادهای نامزدهای پیروز داشته‌اند و از جمله اصول تبلیغات به شمار می‌روند را می‌توان در 5 حوزه دسته‌بندی کرد.

ستاد هدفمند؛ تشکیل کمپین تبلیغاتی با ذهنیت برنده

تشکیل ستاد لازمه حضور در رقابت‌های انتخاباتی است. معمولا در انتخابات‌ها می‌توان رقبای اصلی را از سطح نمایش تبلیغاتی و فعالیت ستادهای آن‌ها شناسایی کرد. تشکیل ستاد اقدامی است که از ماه‌ها قبل از انتخابات و با انتخاب افراد کلیدی انجام می‌گیرد و سپس با تامین منابع مالی و برنامه‌ریزی، ایجاد جدول زمانی، انتخاب شعار و تقسیم کار به انتخابات می‌رسد. ستادها برای تبلیغات موثر می‌توانند از قابلیت‌های پنل پیامکی ویژه انتخابات که مدیانا در دسترس ستادها قرار داده است به رایگان استفاده کنند.

معرفی دقیق؛ سوابق تحصیلی، تخصص و تجربیات

معرفی دقیق و درست نامزد نمایندگی مجلس مانند فرم رزومه‌ای است که کارجویان برای شرکت‌ها ارسال می‌کنند. در انتخابات نیز یک رزومه به‌اندازه و کامل می‌تواند برای انتخابا آگاهانه مردم موثر باشد. اشاره دقیق به سوابق تحصیلی و تجربیات کاری، تخصص و مهارت‌های مرتبط با وظایف نمایندگی، و بیان انگیزه و اهداف برای ورود به مجلس می‌تواند در تبلیغات و پیشبرد اهداف به کار بیاید. در یان معرفی به بخش‌هایی که برای نمایندگی و جذب نظر مردم تاثیر بیشتری دارد باید با تاکید و برجستگی بیشتر همراه شود.

ارائه برنامه؛ برنامه‌های عملی، واقع‌گرا و تخصصی

ارائه برنامه نامزدها برای نمایندگی درواقع یک منشور و پیمان‌نامه است که میان نامزد و مردم منعقد می‌شود. نامزد نمایندگی برنامه‌های کلان برای حوزه انتخابیه و برنامه‌های تخصصی خود را در حوزه‌های مختلف (اقتصاد، سیاست، فرهنگ،…) بیان می‌کند و به مردم تعهد می‌دهد که در صورت انتخاب شدن، برای تحقق این برنامه‌ها خواهد کوشید. در برنامه‌ها باید به بیان واقع‌نگرانه مشکلاتی که اقشار مختلف با آن دست به گریبانند و ارائه راهکارهای عملی برای حل مشکلات مردم توجه کرد. ارائه برنامه‌ها با استفاده از موثرترین روش‌های تبلیغات انتخاباتی به تعمیق برنامه‌ها اطلاع‌رسانی دقیق‌تر در جامعه کمک می‌کند.

ارایه برنامه‌های واقع گرا به کمک پنل پیامکی

تشریح دیدگاه‌ها؛ نماینده‌ای در جایگاه ملی

انتخابات مجلس با آن که در مناطق و حوزه‌های انتخابیه عموما با نگاه‌های محلی انتخاب می‌شود اما نماینده تمام مردم کشور در مجلس است. این بسیار اهمیت دارد که دیدگاه‌های نماینده در مورد مسائل مهم کشور چیست و در قبال چالش‌های پیش روی جامعه چه مواضعی دارد. تشریح این دیدگاه‌ها در دوران تبلیغات به مردم و طبقه متوسط نشان می‌دهد که او هم می‌تواند مشکلات مردم در حوزه انتخابیه را حل کند و هم نماینده‌ای در جایگاه ملی باشد و برای قانونگزاری و نظارت در مجلس مناسب است.

دعوت به مشارکت؛ حضور مردم پیروزی است

تشویق مردم به حضور در انتخابات علاوه بر آن که می‌تواند به گرم کردن و پرشور ساختن صحنه انتخابات یاری برساند، تاکتیکی برای تبلیغ نامزد موردنطر نیز هست. به این معنا که نامزد و رقیب اصلی انتخابات که شانس بیش‌تری برای پیروزی دارد با پشتوانه حداکثری مردم راهی مجلس می‌شود. معرفی روش‌های صحیح انتخاب نماینده و درخواست حمایت و همراهی مردم برای انتخاب اصلح می‌تواند نامزد را به طور طبیعی به عنوان کاندیدای اصلح به مردم معرفی کند.

دعوت به مشارکت و حضور مردم رمز پیروزی است

تبلیغات انتخاباتی به‌کارگیری مجموعه کاملی از کانال‌ها، روش‌ها و ترفندهاست که با تأکید بر اهمیت انتخاب اصلح به معرفی یک نامزد به عنوان فردی امین، کارآمد، متخصص و متعهد می‌پردازد. در این مقاله به معرفی روش‌های پایه در تبلیغات پرداختیم و پنج نکته از مواردی که در تمامی انتخابات‌ها به عنوان اساس تبلیغات مورد استفاده قرار می‌گیرند و عموم رای‌دهندگان به آن توجه دارند را مورد بررسی قرار دادیم.

3.3/5 - (9 امتیاز)
آیا این مقاله برایتان مفید بود؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.
این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره با کارشناس حرفه‌ای مدیانا
پس از ثبت درخواست مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت.
Hidden
MM slash DD slash YYYY
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .