پیام صوتی
حرفه‌ای تر با مشتریان خود ارتباط بگیرید
10% تخفیف با کد: medianav 

بهترین روش تبلیغات انتخاباتی

مناسب ترین راه تبلیغات انتخابات

تبلیغات نقش بسیار پر‌رنگی در پیروزی و شکست در انتخابات ایفا می‌کند. باتجربه‌ترین و خبره‌ترین افراد با بهترین برنامه‌ها و اهداف انتخاباتی بدون یک ستاد تبلیغاتی و کمپین موثر به نتیجه نخواهند رسید. بنابراین تبلیغات هسته اصلی یک برنامه انتخاباتی است. در ادامه مقاله به معرفی و توضیح بهترین و موثرترین شیوه تبلیغات انتخاباتی برای رسیدن به پیروزی خواهیم پرداخت.

تبلیغات پیامکی؛ بهترین روش تبلیغات انتخاباتی نوین

امروزه اکثر قریب به اتفاق مردم گوشی همراه دارند و بنا بر بررسی‌های انجام‌شده، 97 درصد از پیامک‌ها توسط مخاطبان خوانده می‌شوند. این به معنای یک شبکه گسترده از مخاطبانی است که می‌توان با تبلیغات هدفمند آنان را به سوی هدف ترغیب کرد. یکی از ملزومات نامزد‌های انتخاباتی در عصر حاضر همراه شدن با مسیر تغییرات است. این همراهی باعث حضور موثرتر نامزدهای انتخاباتی در رقابت می‌شود. یکی دیگر از موضوعاتی که می‌تواند به شکل غیرمستقیم بر مخاطبان تاثیربگذارد مدرن شدن عرصه تبلیغات نامزدهای انتخاباتی است. بنا بر تجربه و بر اساس بررسی‌ها از کمپین‌های تبلیغات انتخاباتی یکی از بهترین، مقرون به صرفه‌ترین و موثرترین روش‌های کاربردی و نوین در تبلیغات انتخاباتی استفاده از پنل پیامکی است.

استفاده از بازاریابی پیامکی برای انتخابات

از دلایل اهمیت این نوع تبلیغ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارسال پیامک، با کیفیت و کمیت قابل توجه
 • دسترسی به اکثریت مخاطبان هدف
 • اطلاع‌رسانی آنی و در لحظه
 • سادگی استفاده از پنل‌های پیامکی
 • سرعت بالای ارسال و دریافت پیامک
 • هزینه‌ی کم و به‌صرفه برای ارسال و تبلیغات
 • عدم نیاز به دسترسی به اینترنت و گوشی‌های هوشمند
 • امکان شخصی‌سازی پیامک برای مخاطبان
 • قابلیت پیگیری و تحلیل بازخورد مخاطب

برای مقایسه بهتر می‌توانید تعرفه ارسال پیامک انبوه را با تعرفه تبلیغات محیطی مانند چاپ تراکت، استند، بنر، و دیوارنگاره بسنجید.

پنل پیامکی یا سامانه ارسال اس ام اس چیست؟

بازاریابی پیامکی یا اس‌ام‌اس مارکتینگ یک روش بازاریابی از طریق پیامک است. تبلیغات از طریق این روش کم‌هزینه، بسیار موثر و با استفاده از سامانه ارسال پیامک انجام می‌شود. این روش نیازمند دسترسی به پنل پیامکی است. پنل یک برنامه تحت وب، شبیه ایمیل است که از قابلیت‌ها و امکانات ویژه‌ای برای انواع ارسال‌ها با کیفیت‌های مختلف برخوردار است. کاندیدا‌ها برای موفقیت در رقابت انتخاباتی، در وهله‌‌‌ اول احتیاج دارند تا دیده شوند و به واسطه دیده شدن، نظر هواداران را به خود جلب کنند. در مرحله بعدی نیازمند حفظ تعامل و ارتباط با مخاطبین خود هستند تا از این طریق هواداران وفادارتری را بسازند. سامانه پیامکی، این امکان را برای نمایندگان فراهم می‌کند تا بتوانند ارسال اس‌ام‌اس انبوه برای جلب آرا داشته باشند و علاوه بر آن با مخاطبین خود به طور مداوم از طریق ارسال پیامک در ارتباط باشند.

مزایای سامانه پیامکی برای تبلیغات انتخاباتی

از مزایای پنل پیامک در تبلیغات انتخاباتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • با استفاده از پنل پیامک قادر خواهید بود تا اهدافی مانند جلب و تاثیرگذاری هدفمند مخاطبین را بر‌اساس فاکتورهای خاص اجرا کنید.
 • قابلیت ارسال انبوه پیامک و تفکیک مخاطبین بر اساس سن، منطقه، مشاغل و اصناف در این شیوه وجود دارد.
 • می‌توان با استفاده از نظر‌سنجی‌های پیامکی با رای‌دهندگان درارتباط و تعامل بود.
 • با این شیوه، ماندگاری و تاثیرگذاری بیشتری را بر ذهن مخاطبین گذاشت.
 • می‌توان هزینه‌های گزاف تبلیغات انتخاباتی را با این روش کاهش داد.
 • با استفاده از سامانه پیامک، امکان ارسال بر اساس کدپستی و نقشه گوگل برای نامزدها وجود دارد. این یکی از مهم‌ترین مزیت‌های این سرویس در تبلیغات انتخاباتی مجلس و شورای شهر و روستا است.
 • با استفاده از امکانات ویژه پنل می‌توان به شماره حامیان و یا رای اولی‌ها دسترسی پیدا کرد و به صورت هدفمندتر در جلب آرا کوشید.
 • اطلاعات مربوط به ستاد انتخاباتی از جمله ملاقات‌های مردمی، مناظره‌ها، پرسش و پاسخ‌ها، و پیام‌های انتخاباتی خود را به وسیله‌ ارسال پیامک به دست مخاطبین خود رساند.

استفاده از پاسخگوی خودکار و منشی برای ستادهای تبلیغات انتخاباتی

امکان استفاده از پاسخگوی خودکار و منشی، پیام دریافتی تبلیغات شما را هدفمندتر می‌کند. با استفاده از این قابلیت نامزدها قادر خواهند بود خبرنامه، کاتالوگ و راهنمای پیامکی ایجاد کند. با استفاده از ماژول منشی پیام دریافتی، نامزدها یک منشی پیامکی دارند که کار دریافت و ثبت اطلاعات هواداران را به سادگی برای آن‌ها انجام می‌دهد. ستادها می‌توانند با استفاده از پیام دریافتی مخاطبین باشگاه هواداران را ایجاد کنند و از طریق آن به بانک شماره تلفن هواداران خود دسترسی داشته باشند.

ارسال پیامک برای مشاغل

نمونه پیامک پاسخگوی خودکار انتخابات:

شهروند گرامی برای دریافت اطلاعات نامزد انتخاباتی جناب آقای/ سرکار خانم … با ارسال عدد 1. رزومه کاندیدا، 2. برنامه‌ها، 3. آدرس ستادها، 4. تاریخ و محل سخنرانی‌ها، 5. شبکه‌های اجتماعی را دریافت کنید.

نمونه پیامک منشی پیام دریافتی:

همشهری گرامی! با درود و احترام؛ صداقت، تعامل و تلاش همگانی جهت ساختن شهری آباد؛ برای عضویت در باشگاه هواداران (نام کاندیدا به صورت کامل) عدد 1 را به شماره … ارسال کنید.

ارسال انواع پیامک تبلیغات انتخاباتی از طریق پنل اس ام اس

نامزدها می‌توانند از قابلیت‌ها و امکانات متنوع و موثر پنل پیامکی برای ارسال استفاده کنند که در زیر به آن اشاره می‌شود. پیش از آن توجه داشته باشید که نامزد‌های انتخاباتی و سامانه‌های پیامک برای فعالیت تبلیغاتی انتخابات در حوزه ارسال پیامک ملزم به رعایت دستورالعمل‌هایی هستند که این دستورالعمل‌ها را می‌توانید از ستاد انتخابات در فرمانداری‌ها دریافت کنید.

ارسال به بانک شماره موبایل مشاغل و اصناف

در سامانه ارسال پیامک مدیانا، بانک جامع و به‌روزی از شماره‌های موبایل صاحبان کسب‌وکار و مشاغل مختلف گردآوری شده است که بهترین امکان برای ارسال پیام‌های تبلیغاتی ویژه به صاحبان مشاغل است.

ارسال بر اساس تفکیک شهر و استان

تفکیک شهر و پیش شماره یکی از قابلیت‌های تاثیرگذار در فرآیند تبلیغات انتخاباتی به ویژه انتخابات مجلس و شورای شهر است. در این روش نامزدهای انتخاباتی می‌توانند بر‌حسب نیاز‌های خود از بانک شماره موبایل مناطق مختلف استفاده کنند.

ارسال بر اساس کدپستی

ارسال اس‌ام‌اس به کدپستی یک قابلیت کاربردی برای تبلیغات پیامکی است که به تفکیک دقیق مخاطبان بر اساس شهرها و مناطق می‌پردازد. نامزدها می‌توانند جهت هدفمند کردن هر‌چه بیشتر تبلیغات و کمپین‌های خود، از این قابلیت استفاده کنند.

ارسال بر اساس سن و جنسیت

ارسال پیامک بر اساس سن و جنسیت امکان هدف‌گذاری دقیق مخاطبین را به دست می‌دهد تا نامزدها با توجه به سن و جنس افراد محتوای پیامکی خود را آماده کنند. همچنین امکان دسترسی به رای اولی‌ها نیز می‌تواند برای نامزدهای انتخاباتی از این طریق وجود داشته باشد.

درباره ویژگی‌های شعار تبلیغاتی و متن مناسب برای ارسال پیام انتخاباتی و دیدن نمونه متن این مقاله را ببینید.

اهمیت انتخاب پنل پیامکی مناسب برای تبلیغات انتخاباتی

با توجه به اهمیت موضوع تبلیغات در انتخابات و زمان ناکافی برای آزمون و خطا انتخاب سامانه پیامکی مناسب می‌تواند مقدار زیادی از فشارهای تبلیغات انتخاباتی نامزدها را کاهش دهد. بروز خطا و خرابی پنل‌های پیامکی می‌تواند به راحتی کمپین‌ تبلیغاتی نامزدها را به شکست برساند. از این رو شناخت درست در انتخاب سامانه پیامکی بسیار ضروری است.

انتخاب پنل پبامکی برای انتخابات

موارد مهم در انتخاب پنل مناسب انتخاباتی از این قرار است:

پشتیبانی تمامی سرشماره‌ها و ارائه خطوط

یکی از مواردی که در دریافت خدمات پنل‌های پیامکی باید به آن توجه کنید پشتیبانی کامل از تمامی سرشماره‌ها و نوع خطی است که در اختیار شما قرار می‌گیرد. استفاده از خطوط خدماتی و اشتراکی ‌در تبلیغات انتخاباتی مناسب نیست.

ظرفیت ارسال بالا

از دیگر مواردی که در انتخاب سامانه پیامکی باید به آن توجه کنید ظرفیت ارسال پیامک است. اینکه آیا سرور جوابگوی تعداد ارسال‌های پیامک‌های تبلیغاتی نامزدها در سطح انبوه هست یا خیر؟ برای دریافت خدمات پنل پیامک با شرکت‌های باسابقه‌ای که ظرفیت ارسال پیامک بالایی دارند همکاری کنید.

بانک جامع و به‌روز

توجه به بانک پیامکی و تفکیک مخاطبین بر اساس اهداف می‌تواند کلیدی برای پیروزی در انتخابات باشد. داشتن بانک شماره تلفنی قوی و به‌روز بودن دائمی آن از فاکتورهای مهمی است که باید به آن توجه کنید. حتما پیش از خرید سامانه پنل پیامکی، اطلاعات بانک پیامکی آن‌ها را چک کنید.

پشتیبانی آنی و شبانه‌روزی

با توجه به کمبود وقت و اهمیت مدیریت زمان در تبلیغات انتخابات، شرکت ارایه‌دهنده پنل باید پشتیبانی 24 ساعته و فنی ارایه دهد. با توجه به مشغله‌های ستادهای انتخاباتی مجال پیگیری و مکالمات تلفنی و همچنین زمان برای حل سوالات درون شبکه‌ای وجود ندارد. از این رو وجود تیم‌های پشتیبانی به صورت 24 ساعته می‌تواند مهم‌ترین ویژگی پنل اس‌ام‌اس در ایام انتخابات باشد.

مدیانا به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین شرکت‌های ارایه‌دهنده خدمات زیرساخت پیامکی در کشور با ارایه خدمات ویژه از جمله پشتیبانی 24 ساعته، بانک جامع و به‌روز شماره مخاطبین، ارایه خطوط اختصاصی، ارسال هدفمند، ارسال پیامک انبوه بدون محدودیت، و با هزینه مناسب با افتخار در خدمت نامزدها و ستادهای تبلیغات انتخاباتی خواهد بود.

3.4/5 - (9 امتیاز)
آیا این مقاله برایتان مفید بود؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.
این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره با کارشناس حرفه‌ای مدیانا
پس از ثبت درخواست مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت.
Hidden
MM slash DD slash YYYY
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .