پیام صوتی
حرفه‌ای تر با مشتریان خود ارتباط بگیرید
10% تخفیف با کد: medianav 

باورهای غلط درباره کسب درآمد از اینترنت

باورهای غلطی که درباره کسب درآمد اینترنتی وجود دارد سبب می­شود ذهن افراد به اصطلاح دهن بین از این باورها پر شود و بدون هیچ تحقیقی کارایی این نوع کسب و کار را نادیده بگیرند. خیلی از افراد صاحبان کسب و کار اینترنتی را افراد تنبلی می­دانند که هر زمانی دلشان بخواهد کار می­کنند! این هم نوعی از باورهای اشتباه راجع به این نوع کسب و کار است. این سبک از کار نوعی انتخاب است که با توجه به توانایی افراد برگزیده می­شود، بله توانایی! متاسفانه این هم نوعی باور اشتباه است که تصور می­شود هرکسی می­تواند کسب و کار آنلاین را انتخاب کند. تجارت الکترونیک هم مانند تجارت های دیگر ویژگی های خاص خود را دارد و خالی از محدودیت نیست، به همین دلیل باید با حقایق آن آشنا شد و از باورهای غلط در این زمینه پرده برداری کرد. در ادامه به تعدادی از این باورها می­پردازیم.

با کسب و کار اینترنتی یک شبه پولدار می­شوید

کلا تصور یک شبه پولدار شدن را از ذهن خود دور کنید. همچین چیزی وجود ندارد، ممکن است شما چندین هزار شب تلاش فردی را نبینید و فقط در زمان موفقیت او را ببینید و فکر کنید یک شبه پولدار شده است اما این چنین نیست. کسب و کار اینترنتی هم مانند هر کسب و کاری نیاز به تلاش و کوشش دارد وجز با پشتکار و فعالیت مداوم به درآمد مطلوب نمی­رسد.

بدون گذاشتن زمان درآمد کسب می­کنید

درست است که خبر خوبی نیست اما حقیقت دارد که بدون صرف زمان به هیچ وجه درآمد کسب نمی­کنید! این یک شعار تبلیغاتیست که در برخی سایت ها برای فروش دوره های کسب درآمد آنلاین و جذب مخاطب استفاده می­شود، اما خود شما بهتر از هر کسی می­دانید که تنها صرف زمان و پشتکار است که می­تواند شما را به موفقیت و کسب درآمد برساند. تنها نکته در کسب و کار آنلاین این است که پس از گذشت زمان و محکم شدن پایه های کسب و کار، بسیاری از امور به دلیل الکترونیکی بودن به صورت خودکار انجام می­شود و این در زمان افراد صرفه جویی می­کند.

بدون صرف هیچ هزینه ای درآمد دارید

شروع هر کسب و کاری هزینه هایی دارید اما اینکه گفته شود هیچ هزینه ای برای کسب درآمد خانگی نیاز نیست اغراق است. به دلیل هزینه های سرسام آور اجاره دفتر و مخارج ماهیانه آن و عدم نیاز به این هزینه ها برای کسب و کار اینترنتی، به اشتباه گفته می­شود که این کار هیچ هزینه ای نیاز ندارد. برای این کار با توجه به نوع کسب و کار حداقل به یک تا چند سیستم و اینترنت نیاز است. ممکن است کسب و کاری نیاز به تلفن و تجهیزات سروری هم داشته باشد اما اکثر کسب و کارهای اینترنتی با داشتن اینترنت و سیستم کامپیوتری نیازشان برطرف می­شود.

با داشتن یک سایت پولدار می­شوید

هیچ کسی با طراحی کردن یک وبسایت بدون هدف و برنامه و تلاش پولدار نشده است. بله به شرط برنامه ریزی و مشخص کردن هدف خود از طرحی سایت و تلاش مداوم و شبانه روزی ما هم به شما می­گوییم که درآمد خوبی خواهید داشت. چرا که ثمره هدف مشخص و تلاش مداوم در هر کسب و کاری با وجوذ آرزمون و خطاهای پی در پی موفقیت است.

همه ی کسب و کارهای اینترنتی هرمی، غیر قانونی و فریبکارند

این طرز تفکر را بیشتر در افراد میانسال یا افرادی با نداشتن دانش به روز شاهد هستیم. آنهایی که از اعتماد به سایت های شرط بندی و شرکت های هرمی ضرر کرده اند دیگر سخت می­توانند به کسب و کارهای اینترنتی اعتماد کنند. اما باید گفت اصلا این چنین نیست، امروزه کسب و کارهای اینترنتی بسیار موفقی را شاهد هستیم که نه غیر قانونی اند و نه کلاهبردار. کافیست کمی در این زمینه مطالعه داشته باشید و قبل از هر سفارش کاری به یک کسب و کار آنلاین سابقه و جوانب کار را در نظر بگیرید.

بدون تبلیغات و هزینه بالا هیچوقت دیده نمی­شوید

بازاریابی محتوا یک تنه خلاف این حرف را ثابت کرده سات. امروزه با علم به بازاریابی محتوا و سئو به راحتی می­توانید رشد کنید و دیده شوید. همچنین با معرفی خود و توانایی های خود در سایت هایی که برای کسب و کارها در نظر گرفته شده می­توانید بدون صرف هزینه های گزاف دیده شوید. درست است که مسیر رشد با تبلیغات بسیار سریعتر می­شود اما به لطف شبکه های اجتماعی بدون بهره گرفتن از تبلیغات نیز این راه هموار است.

کار اینترنتی جایی برای مردم عادی نیست

عده ای تصور می­کنند کار اینترنتی مختص افراد حرفه ای و مدیران است و افراد عادی نمی­توانند از این طریق کسب درآمد کنند. اما در حقیقت اینطور نیست، شما تصور کنید که یک فروشگاه لوازم یدکی خودرو دارید و هیچ تخصصی در نرم افزار و کارهای اینترنتی ندارید، فکر می­کنید که شما نمی­توانید کسب درآمد اینترنتی داشته باشید؟ این طرز فکر اشتباه است زیرا که حتی شما هم می­توانید فروشگاه اینترنتی داشته باشید و از آن طریق درآمد کسب کنید.

کار راحت و بی دردسری است

اگر با این طرز فکر می­خواهید به سراغ کار آنلاین بروید همین حالا در تصمیم خود تجدید نظر کنید. سختی یک کار سنتی و حضوری تفاوتی با یک کسب و کار اینترنتی ندارد، نباید با این قابلیت که می­توان از منزل هم به این کار پرداخت تصور شود این کار راحت و بی دردسر است. همان قدر که کار در منزل و منعطف بودن زمان کاری در این نوع کسب و کار مزیت به شمار می­رود، می­تواند محدودیت نیز باشد، زیرا که در صورت عدم مدیریت زمان می­تواند پیشبرد کارها را به تعویق بیاندازد.

ترفندهایی دارد که با هزینه های کلان می­توان به آن رسید

این ذهنیت هم تحت تاثیر تبلیغات شکل گرفته است، قبل از ورود به هر کاری ناشناخته هایی وجود دارد که تصور آن را سخت می­کند. با وجود مطالب و آموزش های رایگانی که امروزه در فضای اینترنت وجود دارد آموختن هیچ ترفندی سخت و پیچیده نیست، فارغ از آنکه ترفند های عجیب و غریب کلی برای کسب و کار اینترنتی وجود ندارد و آن چیزی که در تبلیغات به این اسم گفته می­شود به عنوان راز و رمزهای یک شبه پولدار شدن است. در غیر این صورت در هر زمینه و تخصصی که بخواهید به صورت آنلاین و اینترنتی فعالیت کنید نکاتی وجود دارد که با صرف زمان و مطالعه آنها به نتیجه خواهید رسید.

4.5/5 - (16 امتیاز)
آیا این مقاله برایتان مفید بود؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.
این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره با کارشناس حرفه‌ای مدیانا
پس از ثبت درخواست مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت.
Hidden
MM slash DD slash YYYY
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .