پیام صوتی
حرفه‌ای تر با مشتریان خود ارتباط بگیرید
10% تخفیف با کد: medianav 

گزارشی از ارسال پیامک به بلک لیست ایرانسل و همراه اول

مقایسه نسبت و کیفیت پیامک های ارسالی به ایرانسل و همراه اول

در مهر ماه 99 و در زمان اوج شیوع ویروس کرونا که کسب و کارها اوضاع نابسامانی را تجربه می کردند، یکی از روش های بازاریابی که از این اوضاع تاثیر نپذیرفت پیامک بود. ارسال پیامک با سامانه پیامکی، خصوصا در کسب و کارهای اینترنتی که در زمان کرونا اوضاع بهتری را تجربه می کردند، بسیار رواج پیدا کرد.

ارسال های وب سرویسی و خودکار که همزمان با ثبت درخواست مشتریان در وبسایت انجام می شود، یکی از ضروری ترین نیازهای کسب و کارهای آنلاین از گذشته بوده و حالا به دلیل افزایش وبسایت ها در بحران کرونا بیشتر هم شده است. این پیامک ها به واسطه ماهیت خدماتی خود، امکان ارسال به تمامی مخاطبین حتی رده بلک لیست ها را هم دارند و از این حیث بسیار مورد توجه قرار می گیرند.

مدیانا که یکی از با سابقه ترین و بزرگ ترین مجموعه های ارائه دهنده خدمات پیامکی در کشور است، گزارشی را از تعداد ارسال پیامک های مهر 99 ارائه کرده است. از آنجایی که حجم بالایی از پیامک های کشور، از سامانه مدیانا اس ام اس ارسال می شوند، این گزارش می تواند با اختلاف بسیار کمی به کل پیامک های ارسالی در کشور تعمیم پیدا کند. در تحلیل این گزارش به آمار جالب و جدیدی درباره بلک لیست ها خواهیم رسید که از شما دعوت می کنیم تا پایان همراه ما باشید.

این گزارش از چه جامعه آماری گرفته شده است؟

این گزارش که از 151.294.670 پیامک ارسالی مدیانا در مهر ماه گرفته شده است، نشان می دهد که 82% تعداد پیامک ها به همراه اول ارسال شده اند و 18% به ایرانسل. این نسبت تقریبی 80 به 20 ، نشان دهنده ی آمار استفاده کنندگان از اپراتور همراه اول است که تعداد آنها تقریبا 4 برابر ایرانسل است.

آمار رسمی اپراتورهای همراه اول و ایرانسل نیز نشان می دهد که استفاده کنندگان از خطوط دائمی همراه اول بیشتر از ایرانسل و در خطوط اعتباری، ایرانسل محبوبیت بیشتری دارد. در این بین آماری مربوط به اپراتور رایتل نیز وجود داشته که به دلیل درصد بسیار پایین، از آن چشم پوشی شده است.

گزارش ارسال پیامک های موفق و بلک لیست همراه اول

گزارش ارسال پیامک های ارسالی به همراه اول در مهر 99 از پنل پیامک مدیانا نشان می دهد که 10% ارسال پیامک ها به خطوط همراه اول ناموفق بوده و به دلایل متفاوتی مانند در دسترس نبودن مخاطب و یا خاموش بودن شماره تلفن همراه به آنها نرسیده است.

همچنین 44% ارسال پیامک ها به همراه اول با خطوط بلک لیست مواجه شده است، این درصد نشان دهنده این است که تقریبا نیمی از خطوط همراه اول بلک لیست تبلیغاتی هستند. در ادامه به خطوط بلک لیست و راهکار ارسال پیامک به آن، اشاره کرده ایم.

گزارش ارسال پیامک های موفق و بلک لیست ایرانسل

همچنین گزارش ارسال پیامک های مهرماه به خطوط ایرانسل با استفاده از سامانه مدیانا نشان می دهد که 63% پیامک های ارسال شده به صورت کاملا موفق به دست صاحبین خطوط رسیده اند. 19% پیامک های ارسالی در حالت نرسیده به گوشی مانده اند و 18% آنها با دیوار بلک لیست مواجه شده اند. در ادامه به توضیح کامل این مفاهیم و تحلیل درصدهای این گزارش می پردازیم.

معنای برخی مفاهیم در اینفوگرافی گزارش پیامک

بلک لیست: به خطوطی گفته می شود که عدم دریافت پیامک های تبلیغاتی را اعلام کرده اند، این خطوط با اعلام رضایت خود و با استفاده از روش های اعلام شده از هر اپراتور، خواسته خود را برای عدم دریافت پیامک تبلیغاتی اعلام کرده اند. همچنین برای خارج شدن از لیست سیاه همراه اول و ایرانسل نیز کد دستوری وجود دارد.

رسیده به گوشی: در سامانه مدیانا به پیامک هایی که با موفقیت به مقصد رسیده اند، رسیده به گوشی می گوییم. این پیامک ها به صندوق ورودی مخاطبان رسیده اند اما برای خوانده شدن آنها تضمینی نیست و بستگی به این دارد که چقدر اصول تبلیغ نویسی در آن رعایت شده باشد.

نرسیده به گوشی: به پیامک هایی که به مقصد نرسیده اند، در سامانه مدیانا نرسیده به گوشی می گوییم. این پیامک ها می-توانند به دلایلی مانند در دسترس نبودن و خاموش بودن تلفن همراه مخاطبان، به دست آنها نرسیده باشند.

سوال احتمالی: برای ارسال پیامک به لیست سیاه باید چه اقدامی انجام دهیم؟

ارسال پیامک به خطوط بلک لیست اقدامی غیر قانونی محسوب می شود و کسانی که این اقدام را انجام دهند شامل جریمه خواهند شد. تنها زمانی که ارسال پیامک به این خطوط قانونی و برای مخاطبان نیز ضروری است، زمان اطلاع رسانی های ضروری مانند پیامک های بانکی است. یا زمانی که از یک وبسایتی خرید می کنید و منتظر دریافت پیامک های پرداخت موفق خود هستید.

در این صورت این برندها و مجموعه ها می توانند از اقدامی برای عبور از بلک لیست استفاده کنند و پیامک خود را به دست شما برسانند. این اقدام از طریق همان سامانه های پیامکی اما با خطوطی متفاوت انجام می شود که توانایی عبور از بلک لیست را داشته باشند.

نتیجه گیری بلک لیست ایرانسل و همراه اول

با توجه به اینکه میزان ارسال پیامک به خطوط همراه اول تقریبا 5 برابر خطوط ایرانسل است، اما نتایج نشان می دهد که درصد موفقیت پیامک های ارسالی به خطوط ایرانسل بیشتر بوده و از مقدار بلک لیست کمتری برخوردار است. می توان گفت که برای ارسال پیامک های تبلیغاتی، انتخاب خطوط ایرانسل، انتخابی عاقلانه تر به شمار می رود چرا که تعداد افرادی که با شماره های ایرانسل خط خود را بلک لیست تبلیغاتی کرده اند، کمتر از همراه اول هستند.

تجربه شما در دریافت پیامک چطور بوده است؟ اگر از هر دو اپراتور ایرانسل و همراه اول استفاده می کنید، به خط همراه اول شما بیشتر پیامک ارسال می شود یا ایرانسل؟

5/5 - (2 امتیاز)
آیا این مقاله برایتان مفید بود؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.
این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره با کارشناس حرفه‌ای مدیانا
پس از ثبت درخواست مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت.
Hidden
MM slash DD slash YYYY
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .