پیام صوتی
حرفه‌ای تر با مشتریان خود ارتباط بگیرید
10% تخفیف با کد: medianav 

چگونه پیامک‌های بانکی و مهم را خارج از کشور دریافت کنیم؟

نحوه دریافت پیام از خارج کشور

یکی از دغدغه‌های مهمی که همواره مسافران خارج از کشور دارند نحوه مدیریت حساب‌های بانکی‌شان در ایران است. پیامک مهم‌ترین ابزار برای احراز هویت، اعتبارسنجی و اطلاع‌رسانی تراکنش‌های مالی است که از سوی بانک‌ها به کار گرفته می‌شود. وقتی فرد از محدوده سیگنال دکل‌های مخابراتی کشور خارج می‌شود، در مسیر این ارتباط مانع ایجاد می‌شود. در این مقاله به معرفی نحوه فعال‌سازی خط تلفن همراه برای استفاده در خارج کشور و آشنایی با مسیر درست دریافت پیامک در خارج می‌پردازیم.

راهنمای دریافت پیامک در خارج از کشور

زمانی که به سفر خارج از کشور می‌رویم یا مدت زمانی را به هر دلیلی دور از دسترس شبکه‌های مخابراتی داخلی می‌گذرانیم نیاز به دریافت پیامک‌های اعضای خانواده یا اطلاع‌رسانی بانکی یا قضایی داریم. دریافت پیامک در خارج از کشور بسیار ساده است و بستگی به تلفن همراه و ترتیبات اپراتور پوشش دهنده خدمات ارتباطی دارد. برای دریافت پیامک در خارج از کشور، فقط کافی است رومینگ تلفن همراه خود را فعال کنید. همچنین شرکت‌هایی که نیاز به ارسال کد فعالسازی و پیامک بین‌المللی دارند می‌توانند با خرید سامانه پیام کوتاه اقدام به ارسال پیامک به خارج از کشور کنند. در ادامه به معرفی رومینگ، نحوه فعال‌سازی آن، تنظیمات شبکه‌ای، نحوه آشنایی با تعرفه‌ها و در نهایت غیرفعال کردن آن می‌پردازیم.

رومینگ بین‌الملل چیست و چه مزایایی دارد؟

امکان استفاده از تلفن همراه برای برقراری تماس و ارسال یا دریافت پیامک هنگام مسافرت به خارج از محدوده جغرافیایی تحت پوشش شبکه اپراتور کشور مبدا، با استفاده از شبکه‌های تلفن همراه کشور مقصد را سرویس رومینگ می‌گویند.

چگونه از خارج پیامک دریافت کنیم

با استفاده از این قابلیت می‌توان از خدمات اپراتورهای ایرانی در سایر کشورها بهره گرفت. علاوه بر خدمات تماس و پیامک، می‌توان از بسته‌های اینترنت و خدمات رومینگ هواپیما استفاده کرد و با تعرفه‌های به‌صرفه با کاربران سایر شبکه‌ها و اپراتورهای دیگر کشورها ارتباط برقرار کرد. خدمات رومینگ همراه اول و ایرانسل در اکثر کشورهای آسیایی، اروپایی و آمریکایی و مقاصد اصلی مسافرت ایرانیان در جهان فعال است.

نحوه فعال‌سازی رومینگ همراه اول

توجه داشته باشید که روش‌های کلی برای فعال‌سازی یا غیرفعال کردن خدمات رومینگ برای هر سه خدمات تماس، پیامک و اینترنت یکسان است.

استفاده از کد دستوری برای فعالسازی رومینگ همراه اول

روش اول برای فعالسازی سرویس رومینگ همراه اول استفاده از کد دستوری یا USSD است. برای این کار لازم است ابتدا عبارت #29*10* یا #6*1* را شماره‌گیری و سپس با ارسال عدد 1 سرویس رومینگ را فعال کنید.

استفاده از اپلیکیشن همراه من برای فعال‌سازی رومینگ

روش دوم برای فعال‌سازی سرویس رومینگ همراه اول، استفاده از اپلیکیشن همراه من است. در این روش کافی است وارد اپلیکیشن شوید و در قسمت خدمات، گزینه رومینگ را انتخاب کنید. سپس وضعیت خود را از غیرفعال، به فعال تغییر دهید.

در کمپین‌های پیامکی یکی از قابلیت‌های کمتر شناخته شده پنل‌های پیامکی ارسال پیام صوتی است که تاثیر بسیاری در معرفی موثر خدمات و محصولات شرکت‌ها دارد.

نحوه فعال‌سازی رومینگ ایرانسل

مشترکان ایرانسل نیز قبل از سفر با مراجعه به سایت ایرانسل از برقراری سرویس رومینگ خود در کشوری که قصد سفر به آن را دارند مطمئن شوند و سپس از طریق روش‌های زیر اقدام به فعال‌سازی رومینگ کنند.

استفاده از کد دستوری برای فعال کردن رومینگ ایرانسل

مشترکان می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری #1111* سرویس رومینگ سیم‌کارت خود را فعال کنند. بعد از شماره‌گیری کد با انتخاب عدد 1 سرویس فعال می‌شود.

فعال‌سازی رومینگ از طریق اپلیکیشن ایرانسل من

روش دیگر رومینگ از طریق اپلیکیشن یا وب‌اپلیکیشن ایرانسل من است که مشترکان می‌توانند با ورود به منوی سمت راست و انتخاب گزینه پرونده، خدمات رومینگ را در آن فعال کنند.

نحوه انجام تنظیمات رومینگ در گوشی‌های آیفون و اندرویدی

برای فعال کردن رومینگ در گوشی آیفون خود، از طریق Settings یا تنظیمات گوشی گزینه Carrier را انتخاب کنید. برای انتخاب دستی اپراتور گزینه خودکار را خاموش کرده و با جستجوی شبکه‌های موجود اپراتور موردنظر را انتخاب کنید.

چگونه رومینگ را در گوشی آیفون و اندروید فعال کنیم

در گوشی‌های اندرویدی نیز کافی است از منوی تنظیمات وارد گزینه Connections یا اتصالات شوید و گزینه شبکه‌های تلفن همراه یا Mobile Networks را انتخاب کنید. بعد از ورود به این صفحه حالت شبکه را برای سیم‌کارت موردنظر تعیین کنید. پس از طی‌کردن این مرحله روی گزینه اپراتورهای شبکه یا operators Network  بزنید.

هزینه فعال‌سازی و استفاده از خدمات رومینگ ایرانسل و همراه اول

استفاده از خدمات رومینگ در زمان‌های خاص و کشور‌های مختلف متفاوت است. قبل از سفر حتما تعرفه‌ها را بررسی کنید و هزینه‌ها را درنظر بگیرید. گاهی خرید سیم‌کارت و استفاده از خدمات اینترنتی و به‌کارگیری پیام‌رسان‌ها در ارتباطات شخصی هزینه به مراتب پایین‌تری نسبت به تماس و ارسال پیامک دارد. فعال کردن رومینگ برای دریافت پیامک، برای پیامک‌های مهم بانکی و قضایی است. اگر تماس‌های زیادی دارید یا پیامک‌های شخصی و کاری زیادی ردوبدل می‌کنید از پیام‌رسان‌ها استفاده کنید.

روش اطلاع از تعرفه‌های رومینگ ایرانسل

برای اطلاع از تعرفه رومینگ ایرانسل می‌توان از یکی از روش‌های زیر استفاده کرد:

 • مراجعه به وب‌سایت: مشترکان می‌توانند با مراجعه به صفحه رسمی ایرانسل و انتخاب خدمات رومینگ از تعرفه این سرویس مطلع شوند. در سایت ایرانسل شما می‌توانید نام کشور مقصد را وارد کرده و از میزان هزینه فعال‌سازی رومینگ ایرانسل در آن کشور مطلع شوید.
 • کد دستوری: با استفاده از شماره‌گیری کد دستوری #۱۰*۱۱۱۱* می‌توانید با واردکردن پیش‌شماره تلفن کشور مقصد از میزان تعرفه رومینگ در آن کشور مطلع شوید. همچنین امکان اطلاع از وضعیت و حجم باقی‌مانده بسته با شماره‌گیری کد ۱#*۴*۱*۵۵۵* وجود دارد.
 • پیامک: با ارسال پیامکی با محتوای نام کشور به شماره ۵۵۵ با سیم‌کارت ایرانسل امکان اطلاع از تعرفه رومینگ برای شما فراهم می‌شود. کافی است نام کشور را به فارسی یا انگلیسی به این سرشماره ارسال نمایید.

روش اطلاع از تعرفه رومینگ همراه اول

هزینه تعرفه‌های مختلف در سرویس رومینگ، از جمله برقراری مکالمه با ایران یا دریافت مکالمه، ارسال پیامک یا استفاده از اینترنت در کشورهای مختلف متفاوت است. رومینگ همراه اول در 112 کشور دنیا فعال است؛ البته مشترکان اعتباری در 76 کشور می‌توانند از سرویس رومینگ استفاده کنند. برای اطلاع از تعرفه در کشورهای مختلف می‌توانید از سه طریق اقدام کنید:

 • ارسال نام کشور یا کد کشور بدون صفر به سرشماره 8070
 • ارسال R و نام یا کد کشور به سرشماره 990009
 • مراجعه به سایت همراه اول منوی رومینگ و مکالمات بین الملل

توضیح پیامک بین الملل و فعالسازی otp

بازاریابان برای استفاده از ابزارهای تبلیغاتی نیز می‌توانند هزینه‌های هر کانال تبلیغاتی را با هم مقایسه کنند. پیشنهاد می‌کنیم در این خصوص سری به تعرفه ارسال پیامک بزنید تا مطمئن شوید که ارسال پیامک علاوه بر آن که موثرترین کانال تبلیغاتی است، ارزان‌ترین نیز هست.

روش غیرفعالسازی رومینگ همراه اول و ایرانسل

جهت غیرفعالسازی سرویس رومینگ همراه اول می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

 • شماره‌گیری کد دستوری *10*2912#
 • شماره‌گیری کد دستوری *1#
 • مراجعه به حساب کاربری «همراه من»، منوی خدمات

غیرفعال‌سازی رومینگ سیم‌کارت ایرانسل از طریق یکی از روش‌های زیر امکان‌پذیر است:

 • استفاده از کد دستوری: مشترکان می‌توانند با واردکردن کد دستوری #۲*۱۱۱۱* و انتخاب عدد دو سرویس رومینگ را غیرفعال کنند.
 • اپلیکیشن ایرانسل من: همان‌طور که گفتیم فعال‌سازی این سرویس توسط اپلیکیشن ایرانسل من امکان‌پذیر بود. غیرفعال‌سازی رومینگ ایرانسل نیز از طریق این اپلیکیشن امکان‌پذیر است. پس از ورود به اپلیکیشن باید از منوی پایین صفحه وارد بخش سایر شوید و با انتخاب پرونده و سپس گزینه خدمات رومینگ، رومینگ را به حالت غیرفعال درآورید.

آیا برای دریافت پیامک بانکی می‌توان از وی‌پی‌ان با سرور ایران استفاده کرد؟

در سال‌های اخیر استفاده از وی پی ان ایران برای ایرانیان در خارج از کشور عمومیت پیدا کرده است و برخی فکر می‌کنند که با خرید این وی‌پی‌ان می‌توانند پیامک بانکی دریافت کنند. این خدمات تنها برای ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند و می‌خواهند به سایت‌های داخلی دسترسی داشته باشند توصیه می‌شود. بهترین راه دریافت پیامک بانکی در خارج از کشور فعال کردن رومینگ است.

پیامک بین‌المللی چیست؟ ارسال کد فعال‌سازی و otp به خارج از کشور

یکی از قابلیت‌هایی که پنل‌های پیامکی دارند ارسال پیامک بین‌المللی است. صاحبان کسب‌وکارهایی که نیاز به ارسال کد فعال‌سازی یا کد اعتبارسنجی دارند می‌توانند از طریق سامانه اس ام اس به مخاطبان خود هر جای جهان که هستند کد ارسال کنند. همچنین ارسال پیام‌های تبلیغاتی برای مخاطبان خارجی نیز از طریق این پنل‌ها در دسترس صاحبان مشاغلی است که به دنبال بازارهای بین‌المللی هستند.

آسان‌ترین و مطمئن‌ترین راه دریافت پیامک‌های مهم مانند اطلاع‌رسانی تراکنش‌های بانکی، موارد قضایی و دریافت رمز یکبارمصرف فعال کردن سرویس رومینگ است. در این مقاله با مفهوم رومینگ و مزایای آن آشنا شدیم و نحوه فعال‌سازی آن را در اپراتورهای همراه اول و ایرانسل و همچنین تنظیم شبکه را در سیستم عامل‌های اندروید و آیفون آموختیم.

5/5 - (2 امتیاز)
آیا این مقاله برایتان مفید بود؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.
این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره با کارشناس حرفه‌ای مدیانا
پس از ثبت درخواست مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت.
Hidden
MM slash DD slash YYYY
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .