پیام صوتی
حرفه‌ای تر با مشتریان خود ارتباط بگیرید
10% تخفیف با کد: medianav 

پزشکان چگونه نوبت‌دهی پیامکی را برای خود فعال کنند؟

نوبت دهی پیامکی برای پزشکان

همه ما روزی گذرمان به بیمارستان و مطب افتاده است؛ می‌دانیم که مراجعه به پزشک مساویست با از دست دادن یک روز کامل. اما واقعا این‌همه معطلی برای چیست؟ آیا واقعا در عصر ماشینی امروز راهی برای مدیریت کردن این پروسه پر پیچ و خم وجود ندارد؟ هر پزشک یک زمان ثابتی را برای ویزیت بیماران در روز در نظر می‌گیرد و باید به همان تعداد بیمار قبول کند، اما مشکل کجاست که این بیماران نمی‌توانند به راحتی نوبت خود را دریافت کنند و به موقع در مطب حاضر شوند؟ تلفن‌های مشغول، مطب‌های شلوغ‌‌‌، منشی‌های خسته و مراجعین بی‌شمار همگی سبب این هرج و مرج می‌شوند. امروز می‌خواهیم یک روش قدیمی که کمتر به آن توجه شده است را برای نوبت‌دهی پزشکان معرفی کنیم. اس‌ام‌اس نوبت‌دهی پزشکان تا حد زیادی کمک می‌کند نظم به مجموعه‌های پزشکی برگردد و بیماران با آسودگی خاطر نوبت پزشک خود را رزرو کنند. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

چه روش‌هایی برای نوبت‌دهی پزشکان وجود دارد؟

قبل از بررسی موضوع این مقاله که نوبت‎‌دهی پیامکی است، لازم است بدانیم به طور کلی چه روش‌هایی برای نوبت‌دهی پزشکان وجود دارد. قدیمی‌ترین روش برای نوبت‌دهی پزشکان، روش تلفنی است. این روش به مرور زمان مدرن‌تر شد و امکان تلفن گویا هم به آن اضافه شد؛ تا بیماران بدون معطلی پشت خطی بمانند که برای ارتباط با آن تماس گرفته‌اند، اما در هر صورت این روش هم معطلی و هزینه نسبتا زیادی در بر دارد. البته قبل از این روش، روش مراجعه حضوری هم وجود داشته اما به دلیل اینکه تقریبا این روش منسوخ شده از آن یاد نمی‌کنیم. روش بعدی سامانه‌های نوبت‌دهی اینترنتی مانند نوبت دات آی آر یا پذیرش 24 هستند، این سایت‌های نوبت‌دهی آنلاین کار را برای اهالی تکنولوژی راحت کردند. تنها مشکل آنها در بر نگرفتن تمام مخاطبان بود، پدران و مادرانی که یا دسترسی به اینترنت نداشتند یا کار با آن را به خوبی بلد نبودند برای استفاده از این روش دچار مشکل می‌شدند. رسیدیم به روش سوم و نوبت‌دهی پیامکی؛ این روش که صفر تا صد آن دست درمانگر است و دست را برای تغییراتی که ممکن است پیشامد کند باز می‌گذارد، برای بیماران نیز گزینه ساده و در دسترس‌تریست. 

نوبت‌دهی پیامکی چیست؟

نوبت‌دهی پیامکی یکی از امکانات پنل اس‌ام‌اس است که با تعریف روز و ساعت ویزیت پزشکان در آن، بیماران اس‌ام‌اس نوبت دهی پزشکان را دریافت می‌کنند. ساختار این روش از ثبت نوبت به این شکل است که پزشک یا منشی کلمه تعیین شده خود را برای ارسال پیامک به بیماران اعلام می‌کند و بیماران با ارسال آن کلمه به شماره اختصاصی پزشک، نوبت خود را به صورت پیامکی دریافت می‌کنند. لازمه این کار تهیه پنل پیامک توسط پزشک یا مجتمع درمانی است. با خرید پنل پیامک و فعالسازی آن، تمامی اقدامات لازم برای اس‌ام‌اس نوبت‌دهی پزشکان فراهم می‌شود

اس‌ام‌اس نوبت‌دهی پزشکان چگونه ارسال می‌شود؟

پس از خرید پنل پیامک انبوه (در مدیانا پنل پیامکی به صورت رایگان ارائه می‌شود) نوبت به استفاده از امکانات آن می‌رسد. یکی از امکانات سامانه پیامکی، نوبت‌دهی پیامکی آن است. برای استفاده از این امکان کاربردی، کافیست به منو ارسال و سپس <ارسال کلمات کلیدی> مراجعه کنید. در این قسمت باید آن کلمات کلیدی که می‌خواهید مراجعین شما به عنوان یک پزشک برای ثبت نوبت برای شما ارسال می‌کنند را تعیین کنید. همچنین تعیین کنید که با ارسال هر کدام از این کلمات، چه پاسخی را دریافت می‌کنند. ممکن است شما برای یک درمانگاه که شامل چندین پزشک با ساعات حضور متفاوت است بخواهید سرویس نوبت‌دهی پیامکی تعریف کنید، برای این کار لازم است چند کلمه کلیدی تعریف کنید که با فرستادن آنها توسط بیمار ساعت کاری متفاوتی در روزهای متفاوت پیامک می‌شود. مثلا در متن برای نوبت‌دهی درمانگاه نوشته می‌شود:

علی عزیز

درخواست شما برای ثبت نوبت در کلینیک نور دیده شد

برای ثبت نوبت دکتر محمدی عدد 1 و برای ثبت نوبت دکتر علی یاری عدد 2 را ارسال نمایید.

با تشکر

چه کسانی می‌توانند از نوبت‌دهی پیامکی پزشکان استفاده کنند؟

پنل پیامکی برای پزشکان

به طورکلی نوبت‌دهی پیامکی امکانی پیشرفته در پنل پیامک است که برای کسب و کارهای زیادی قابل استفاده است. می‌توان اینطور بیان کرد که تمامی مشاغلی که نیاز به ارائه نوبت به مشتریان خود دارند، می‌توانند از این ابزار کاربردی برای مدیریت زمان و سهولت در نوبت‌دهی استفاده کنند. عمده کسب و کارهایی که نیاز به نوبت‌دهی دارند در صنف زیبایی  و پزشکی هستند. علاوه بر این، استفاده از اس‌ام‌اس نوبت دهی پزشکان تنها مختص استفاده در مطب‌ها نیست و پزشکان می‌توانند از بازاریابی پیامکی برای بیمارستان ها و مراکز درمانی نیز استفاده کنند. بنابراین استفاده از  پنل پیامک برای کلینیک‌ها برای موارد زیر توصیه می‌شود:

 • دندانپزشکان
 • پزشکان عمومی
 • پزشکان متخصص
 • فیزیوتراپ ها
 • کلینیک زیبایی
 • کلینیک لیزر 
 • کلینیک چشم پزشکی 
 • جراحان زیبایی

 

ساختار متن اس‌ام‌اس نوبت‌دهی پزشکان شامل چه بخش‌هایی می‌شود؟

به طور کلی پیامک کسب‌و‌کارها باید شامل 3 بخش اصلی باشد: شروع جذاب، بدنه قانع کننده و کال تو اکشن. متن اس‌ام‌اس نوبت‌دهی پزشکان هم از این ساختار خارج نیست. تفاوت پیامک نوبت‌دهی با سایر پیامک‌های بیزینسی این است که این پیامک یک بخشی نیست و با ارسال کلمه کلیدی مورد نظر ارسال می‌شود. بنابراین این متن باید حالت پاسخ به یک درخواست را داشته باشد و اطلاعات لازم را در اختیار مخاطبی که قصد دریافت نوبت دارد بگذارد. به طور کلی می‌توان گفت اس‌ام‌اس نوبت‌دهی پزشکان باید شامل بخش‌های زیر باشد:

 1. خبر از موفقیت آمیز بودن ثبت نوبت ( در صورت ارسال کلمه کلیدی)
 2. تاریخ ثبت نوبت
 3. ساعت ثبت نوبت
 4. نام و شماره تماس مرکز درخواست کننده

نمونه متن برای نوبت‌دهی مطب

حالا که به این قسمت مقاله رسیدیم، حتما می‌خواهید بدانید که چطور متن پیامک برای نوبت‌دهی مطب و کلینیک خود بنویسید، ما در اینجا 4 نمونه متن برای نوبت‌دهی پیامکی پزشکان قرار داده‌ایم، از آنها استفاده کنید و هر سوالی داشتید با ما در میان بگذارید. 

نمونه متن پیامک برای نوبت‌دهی مطب

مراجعه کننده عزیز

از اعتماد شما به مطب دکتر رحمانی سپاسگزاریم

برای ثبت نوبت بعدی اسفند ماه خود در مطب، کلمه <نوبت> را پیامک کنید

مطب دکتر رحمانی

<شماره تماس>

نمونه متن برای نوبت‌دهی پزشک

جناب آقای علی حیدری

6 ماه از آخرین چکاپ شما توسط دکتر یعقوبی گذشته است، در صورت تمایل برای چکاپ مجدد کلمه عدد 2 را ارسال نمایید.

مطب دکتر یعقوبی

<شماره تماس>

نمونه متن برای نوبت‌دهی دکتر

بیمارستان تخت جمشید

رزرو نوبت دکتران متخصص عدد 1

رزرو نوبت دکتران جراح عدد 2

رزرو نوبت رادیولوژی عدد 3

رزرو نوبت آزمایشگاه عدد 4

<شماره تماس>

نمونه متن برای نوبت‌دهی کلینیک زیبایی، لیزر، پوست و مو

الهه عزیز

پاکسازی پوست با جدیدترین دستگاه 2023 اروپایی به مرکز پوست نیاوران اضافه شد.

برای ثبت نوبت با تخفیف ویژه اولین مرجعین، کلمه <نوبت> را ارسال نمایید.

مرکز پوست نیاوران

<شماره تماس>

دسترسی سریع به پنل پیامکی رایگان

حالا که انتخاب بهترین پنل اس‌ام‌اس به موضوعی مهم برای کسب‌و‌کارها تبدیل شده است، باید به ویژگی‌های مهم هر پنل پیامک دقت بیشتری کنیم. یکی از این ویژگی‌ها که به تنهایی نمی‌تواند نشان از بهترین بودن باشد، رایگان بودن آن است. رایگان بودن در کنار داشتن بالاترین امکانات و پشتیبانی 24 ساعته از نشانه‌های بهترین پنل پیامکی است. مدیانا یکی از قدیمی‌ترین ارائه دهندگان پنل پیامک در کشور است که برای خرید پنل پیامک از شما هزینه‌ای را دریافت نمی‌کند. برای اطلاعات بیشتر درباره مدیانا و امکانات آن می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

 

آیا این مقاله برایتان مفید بود؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.
این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره با کارشناس حرفه‌ای مدیانا
پس از ثبت درخواست مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت.
Hidden
MM slash DD slash YYYY
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .