پیام صوتی
حرفه‌ای تر با مشتریان خود ارتباط بگیرید
10% تخفیف با کد: medianav 

کاربرد پنل اس ام اس ‌برای دانشگاه‌ ها

کاربرد پنل اس ام اس ‌برای دانشگاه‌ ها

استفاده از فناوری و تکنولوژی یکی از مواردی است که تاثیر به سزایی بر همه حوزه‌ها و صنعت‌های گوناگون داشته است. پنل اس ام اس ‌برای دانشگاه‌ ها یکی از همین تکنولوژی‌ها است که باعث شده ارتباط با دانشجوها، کاربرها، کارمند‌ها و اساتید راحت‌تر باشد. به طور حتم اگر شما هم در مقطع دانشگاهی، تحصیل کرده باشید می‌دانید که بسیاری از اطلاع رسانی‌های امور دانشجویی از طریق سامانه پیامکی انجام می‌شود. برای اینکه با سامانه پیامک برای دانشگاه بیشتر آشنا شوید تا انتهای متن همراه ما باشید.

سیستم پنل پیامکی چیست؟

سوال بسیاری از افراد که با پنل پیامکی آشنا نیستند، این است که سیستم پنل پیامکی چیست؟ و چگونه می‌توان از آن استفاده کرد؟

پنل پیامک یک سیستم نرم افزای تحت وب است که برای ارسال پیام‌های کوتاه به صورت دسته جمعی و انبوه طراحی شده است. این پنل در زمان صرفه‌جویی می‌کند و درصد خطا برای ارسال پیامک را کاهش می‌دهد. همچنین این سیستم بیشتر برای شرکت‌ها، دانشگاه‌ها، مراکز درمانی و خدماتی، نهاد‌ها و مراکز آموزشی کاربرد فراوان دارد.

اگر فکر می‌کنید که در مراکز آمزشی نمی‌توان از سامانه پیامکی استفاده کنید، سخت در اشتباه هستید. در حقیقت در سامانه اس ام اس دانشگاه‌ها یک سامانه پیام کوتاه، شماره موبایل‌ها را جمع‌آوری و طبقه‌بندی می‌کند تا با توجه به دسته‌بندی مورد نیاز، بتوان به مخاطب‌های دفترچه تلفن دسترسی داشت. همچنین می توانید مقاله مزایای پیامک برای آموزشگاه‌ها را مطالعه کنید تا با کاربردهای پیامک در تمام واحدهای آموزشی بیشتر آشنا شوید.

سامانه پیامک برای دانشگاه

استفاده از پنل اس ام اس ‌برای دانشگاه‌ ها یکی از ضرورت‌های کاربردی است. با توجه به اتفاق‌هایی که در تغییرات دروس دانشگاه یا زمان برگزاری امتحانات رخ می‌دهد، نیاز است که از یک سامانه پیامکی استفاده کرد تا اطلاع رسانی دقیق به دانشجوها و اساتید انجام شود.

فرض کنید که تغییراتی در برنامه آموزشی دانشگاه ایجاد شده است و مسئول برنامه‌ریزی باید حداقل به چند کلاس با تعداد 20 نفره اطلاع رسانی کند، خب مشخص است که برقراری تماس با چند کلاس 20 نفره کاری زمان‌بر خواهد بود. حال فرض کنید که برخی از افراد تمایل به جواب دادن تماس‌های ورودی خود از یک شماره ناآشنا را هم نداشته باشند، به نظر شما چه اتفاقی رخ می‌هد؟

پنل اس ام اس ‌برای دانشگاه‌ ها
پنل اس ام اس ‌برای دانشگاه‌ ها

اگر مسئول برنامه‌ریزی یا مسئول اطلاع رسانی تغییرات دانشگاه، نتواند با تمام دانشجوها تماس برقرار کند، تعداد زیادی از دانشجوها از تغییرات مطلع نمی‌شوند که همین موضوع، باعث نارضایتی خواهد شد. همچنین دانشجوهایی که تماس تلفنی خود را جواب نداده‌اند هم از تغییرات بی‌خبر هستند. با این توضیحات، متوجه اهمیت سامانه پیامک برای دانشگاه و پنل اس ام اس ‌برای دانشگاه‌ ها می‌شویم. دانشگاه‌ها با خرید پنل اس ام اس، می‌توانند شماره موبایل تمام دانشجوها، اساتید و کارمند‌ها را در دفترچه تلفن پنل ثبت کنند و در صورت نیاز به ارسال پیامک، از شماره‌های ذخیره شده استفاده کنند.

به روز کردن لیست شماره تماس‌ها و دفترچه تلفن یکی از مزیت‌های پنل اس ام اس ‌برای دانشگاه‌ ها است. در حقیقت، در شروع هر سال تحصیلی می‌توان شماره ورودی‌های جدید دانشگاه را به بخش دفترچه تلفن سامانه پیامک اضافه کرده و تغییرات دلخواه را ایجاد کرد.

کاربرد پنل اس ام اس ‌برای دانشگاه‌ ها

کاربرد پنل اس ام اس ‌برای دانشگاه‌ ها تنها به اطلاع رسانی برای برخی تغییرات در برنامه‌های آموزشی محدود نمی‌شود. برخی از کاربرد‌های سامانه پیامکی در دانشگاه به شرح زیر هستند:

برگزاری مسابقات

برخی از دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی بین دانشجو‌های خود یکسری مسابقات راه‌اندازی می‌کنند که به صورت خودکار، برای افراد پیام ارسال می‌شود. همچنین جواب‌های درست از طریق سامانه پیامکی فیلتر می‌شود و بین افرادی که جواب درست داده‌اند، قرعه کشی صورت می‌گیرد.

صندوق پیشنهادات و انتقادات

با روی کار آمدن تکنولوژی، دیگر نیازی به صندوق انتقادات و پیشنهادات در دانشگاه‌ها نیست. ممکن است که خیلی از افراد تمایل به این نداشته باشند که در صندوق دانشگاه انتقادی را ارائه کنند، اما با راه‌اندازی سامانه پیامکی، می‌توانید نظر سنجی‌های مختلفی را برای بهبود خدمات در دانشگاه در نظر گرفت تا همه دانشجوها نظرات خود را عنوان کنند.

استفاده از وب ‌سرویس پیامکی

دانشگاه‌ها می‌توانند سیستم ثبت نمرات دانشگاه، نرم افزار اتوماسیون و سیستم حضور و غیاب خود را به پنل پیامکی متصل کنند. از طریق وب سرویس پیامکی می‌توانید نمره دانشجوها را در سیستم ثبت کرد و به صورت خودکار در اختیار دانشجوها قرار داد. همچنین می‌توان از طریق سامانه پیامکی و به صورت اتوماتیک، تغییرات مختلف را به کارمندها، دانشجوها و اساتید اطلاع رسانی کرد.

تبریک خودکار تولد

کاربرد پنل اس ام اس ‌برای دانشگاه‌ ها تنها برای اطلاع رسانی‌های دروس، تغییرات زمان‌بندی کلاس‌ها و نظرسنجی‌ها نیست. از سامانه پیامک برای دانشگاه می‌توان برای ارسال خودکار تبریک تولد نیز استفاده کرد. شما می‌توانید از قبل برنامه‌ریزی تبریک تولد اساتید، دانشجو‌ها و کارمندهای دانشگاه را انجام دهید تا در تاریخ تولد افراد، به صورت اتوماتیک پیام تبریک ارسال شود.

همچنین همواره در دانشگاه‌ها نیاز است که یکسری اطلاعات را به صورت جمعی به تعدادی از افراد اطلاع رسانی کرد که این امر تنها از طریق پنل اس ام اس میسر خواهد بود. در حقیقت کاربرد پنل اس ام اس ‌برای دانشگاه‌ ها محدود نیست و می‌توان در بخش های مهم از آن استفاده کرد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • زمان شروع کلاس‌ها
 • زمان انتخاب واحد
 • زمان حذف و اضافه دانشگاه
 • زمان دریافت کارت ورود به جلسه
 • اطلاعیه‌های مهم
 • تغییرات دروس
 • اطلاع رسانی‌های دعوت به همکاری و جذب هیئت علمی
 • اعلام تاریخ و زمان برگزاری امتحانات
 • اعلام وضعیت مالی دانشجو
 • ارسال اخبار به دانشجوها و اساتید
 • اطلاع رسانی همایش‌ها و کنفرانس‌ها
 • اطلاع رسانی کارگاه‌ها ی آموزشی و جلسات گروهی
 • اعلام نمرات دانشجوها
 • اعلام وضعیت انتخاب واحد و ثبت نام دانشجو
 • اطلاع رسانی کتاب‌های منتشر شده در دانشگاه
 • برگزاری مسابقات علمی‌و فرهنگی در دانشگاه و انجام قرعه کشی
 • ثبت نام متقاضیان برای شرکت در جلسات و همایش‌ها
 • دریافت نطرات دانشجوها و اساتید
 • ارتباط دانشجوها با مدیریت
 • ارائه مشاوره به دانشجوها
 • تبریک تولد دانشجوها و اساتید
 • مشاوره تحصیلی
 • ارسال پیامک‌های آموزشی برای بالا بردن سطح علمی ‌دانشجوها

اهمیت سامانه پیامک برای دانشگاه

با توجه به اینکه امور دانشگاهی یکی از دغدغه‌های افراد جامعه است، فناوری ارسال انبوه پیامک برای این حوزه، تمهیداتی را در نظر گرفته است. در حقیقت برای انجام یکسری امور در دانشگاه و سرعت بخشیدن به یکسری اطلاع رسانی‌ها، نیاز به تغییرات دیده می‌شد. همانطور که توضیح داده شد، تعداد زیادی از افراد در دانشگاه‌ها فعالیت دارند که باید از تغییرات لحظه‌ای یا اطلاعیه‌های مهم باخبر باشند. به طور حتم برقراری تماس‌های تلفنی یا ارسال ایمیل زمان‌بر است و نمی‌توان با سرعت بالایی اطلاع رسانی را انجام داد.

از این رو با راه‌اندازی سامانه پیامک برای دانشگاه، نگرانی‌های مختلف از بین رفته و در صورت تغییرات آنی، می‌توان مدیریت زمان داشت و از طریق پنل اس ام اس، شرایط را مدیریت کرد. در نتیجه مهم است که از کاربرد پنل اس ام اس ‌برای دانشگاه‌ ها اطلاع داشت.

به طور کلی ما در این متن سعی کرده‌ایم که شما را با پنل پیامکی دانشگاه و کاربرد‌های آن بیشتر آشنا کنیم، اما اگر سوال یا ابهامی ‌دارید که در این متن به آن اشاره نشده است، کافی است که در انتهای همین مطلب و در قالب کامنت با ما در ارتباط باشید. کارشناس‌های مجموعه مدیانا در زمان کوتاهی سوالات شما را بررسی می‌کنند و به طور دقیق سوالات شما را پاسخ خواهند داد.

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
آیا این مقاله برایتان مفید بود؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.
این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره با کارشناس حرفه‌ای مدیانا
پس از ثبت درخواست مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت.
Hidden
MM slash DD slash YYYY
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .