پیام صوتی
حرفه‌ای تر با مشتریان خود ارتباط بگیرید
10% تخفیف با کد: medianav 

پاسخگوی خودکار پیامکی چیست؟

ماژول پاسخگوی پیامکی

اگر هزینه زیادی را صرف تبلیغات می کنید به طور حتم دوست ندارید که مشتریان خود را به راحتی از دست بدهید. یکی از دلایل از دست دادن مشتریان عدم پاسخگویی به سوالات و منتظر ماندن آن ها پشت خطوط اشغال است. در زمان اجرای کمپین های پیامکی معمولا تماس های تلفنی افزایش می یابند و  به همین دلیل برخی از تماس های مشتریان بی پاسخ می ماند یا خارج از  ساعات اداری است. پاسخگوی خودکار پیامکی راهکاری ساده و به صرفه برای حفظ مشتریان و پاسخ به سوالات آن ها است. در این مقاله قصد داریم تا پاسخگوی خودکار، کاربرد آن برای مشاغل مختلف را به شما آموزش دهیم. با ما در این مقاله همراه باشید.

پاسخگوی خودکار پیامکی

پاسخگوی خودکار در واقع جایگزینی کم هزینه برای پاسخگویی تلفنی و چت آنلاین در جواب به پرسش های مشتریان است.

این ماژول که یکی از ده ها امکانات پیشرفته در پنل اس ام اس است، امکان ارسال پاسخ به سوالات از پیش تعیین شده را در قبال دریافت عدد و یا کلمه خاص به سامانه پیامکی برای شما فراهم می کند. SMS Auto-Responder همان پاسخگوی خودکار پیامک یکی از سریع ترین و به صرفه ترین روش های ارتباط دو طرفه با مشتریان است. در ادامه بیشتر با این ماژول کاربردی و مزایای آن اشنا خواهیم شد.

پاسخگوی پیامکی چگونه کار می کند؟

تصور کنید برای جذب مشتریان جدید اقدام به راه اندازی یک کمپین تبلیغات پیامکی کرده اید و تعداد زیادی از افراد را به عنوان جامعه هدف انتخاب نموده اید.

مطمانا تماس های تلفنی زیادی به سمت شما سرازیر میشود و ممکن است حتی با تلاش بسیار زیاد در پاسخگویی تلفنی، تعدادی از مشتریان بالقوه خود را از دست بدهید.
در این گونه مواقع پاسخگوی خودکار پیامکی مشکل را به صورت کامل حل میکند و پاسخ مورد نظر را از طریق پیامک به مشتریان ارسال میکند.

با استفاده از این امکان مخاطبان میتوانند با ارسال یک کلمه کلیدی به سامانه پیامکی شما، از اطلاعات مختصر و مفیدی در مورد محصول و خدمات شما بهره مند گردند.

این ماژول در ازای کلمات کلیدی که از سوی مشتریان ارسال می شود، در کوتاه ترین زمان جواب پیش فرض را برای مشتریان ارسال می کند.

پاسخگوی خودکار در واقع نوعی منشی پیامکی برای کسب و کارها است که تعامل با مشتریان را به راحتی برای شما فراهم می کند.

پیامک ساده و کم هزینه ترین روش ارتباط با مشتریان برای شما خواهد بود. اگر هنوز پنل پیامک خود را خریداری نکردید کافی است صفحه تعرفه را در سایت مدیانا مشاهده کنید و از میان پنل رایگان و پنل پیشرفته مناسب ترین پنل را بر اساس نیاز برای کسب و کار خود انتخاب کنید.

منشی پیامکی چیست؟

منشی پیامکی یک امکان کاربردی در پنل پیامک است که دریافت و ثبت اطلاعات مشتری را به سادگی انجام می دهد و با استفاده از آن سوالات مشتریان شما بی پاسخ نخواهد ماند. با منشی پیامکی میتوانید اطمینان حاصل کنید که حتی یک مشتری را به خاطر پاسخ ندادن به سوالات آن ها از دست نخواهید داد.

در یک مقاله جدگانه به نحوه فعالسازی منشی پیامکی و کاربرد آن برای مشاغل پرداختیم این مقاله را از دست ندهید.

کاربرد پاسخگوی خودکار پیامکی

پاسخگوی خودکار پیامکی قابلیتی بسیار مفید برای کسب‌وکارهایی است که خط اختصاصی تهیه کرده‌اند که قصد دارند به شیوه‌ای مؤثر، تعامل خود را با مشتریان حفظ نمایند و پشتیبانی در ساعات غیر اداری هم داشته باشند. چند نمونه از کاربردهای مهم منشی پیام کوتاه را با هم بررسی کردیم و در ادامه قصد داریم مزایای این روش را با یکدیگر بررسی کنیم.

استفاده از این ماژول کاربردهای زیادی برای افرادی که خط اختصاصی تهیه کرده اند دارد و کمک می کند تا ارتباط موثر با مشتریان برقرار کنند و در ساعات غیر ادارای خدمات و محصولات خود را پشتیبانی کنند. در این بخش از مقاله قصد داریم چند نمونه از کاربرد های مهم پاسخگوی خودکار را بررسی کنیم.

اشتراک در خبرنامه

با ارسال کلمه کلیدی خاص مانند کلمه ” عضویت” به سامانه پیامکی شما، مشتریان می توانند پیامک خوش آمدگویی خودکاری را از کسب و کار شما دریافت کنند و شماره تماس و اطلاعات آن ها در دفترچه تلفن شما افزوده شود. پس از آن شما می توانید با ارسال پیامک به آن ها اطلاع رسانی کنید.

نظرسنجی های پیامکی

با پیام کوتاه می توان نظرسنجی پیامکی انجام داد و به ازای هر گزینه یک متن از پیش تعیین شده برای مشتریان ارسال کرد. نظرسنجی پیامکی شما می تواند چند مرحله ای باشد و با پاسخ به سوال در هر مرحله، سوال بعدی به صورت خودکار به مخاطبان ارسال شود.

در دو مقاله به صورت جداگانه به اهمیت ارسال پیامک نظرسنجی و همچنین نحوه­ی ارسال آن پرداختیم. این دو مقاله را از دست ندهید.

پاسخ به سوالات خارج از ساعت کاری

با تعیین کردن جواب سوالاتی مانند ساعات کاری، شعب، لیست محصولات و…. می توانید بدون برقراری تماس و پاسخ دادن به سوالات تکراری مشتریان به سوالات آن ها در خارج از ساعات ادارای پاسخ دهید.

سوالات و پاسخ آن ها می تواند بنا به فعالیت یک کسب و کار متفاوت و گسترده باشد در بالا تنها به موارد مشترک برای هر کسب و کار پرداختیم.

ارسال یادآوری

یادآوری وقایع در دنیای امروز برای هر کسب و کاری به لازمه ای اساسی تبدیل شده است. چراکه افراد به دلیل مشغله، خیلی از موارد را فراموش می کنند و کسب و کارها ملزم به یادآوری رویدادها به مشتریان خود هستند. با پاسخگوی خودكار پیامکی، مشتریان می توانند از سوی کسب و کار شما پیامک یادآوری دریافت کنند.

با ارسال کلمه ای خاص مشتریان می توانند ساعت و روز مراجعه بعدی خود را دریافت کنند.

تعیین وضعیت

اطلاع رسانی از وضعیت سفارش یکی از روش هایی است که سبب راحتی و ایجاد حس اعتماد در مخاطبان می شود. پاسخگوی خودکار یک راهکار عالی برای پیگیری وضعیت سفارش و کاهش تماس های پشتیبانی است.

درخواست راهنمایی

به جای منتظر ماندن مشتریان در صف تماس، با ارسال کد خاص، مشتریان می توانند درخواست پشتیبانی و راهنمایی کنند. تا کارشناسان با آن ها تماس بگیرند

دریافت اطلاعات بیشتر

کسب و کارها می توانند برای دادن اطلاعات بیشتر به مشتریان با در نظرگرفتن کد یا کلمه ای خاص اطلاعات بیشتری را به مشتریان خود ارسال کنند. در کارت ویزیت الکترونیک به این مورد پرداختیم.

کمک به خیریه ها

سازمان ها برای دریافت کمک های مردمی میتوانند در ازای ارسال پیامک با درج کلمه کلیدی، مشخصات شماره حساب بانکی یا لینک پرداخت را به کاربران ارسال کرد.

کسب و کارها برای چه مواردی می توانند از پاسخگوی خودکار استفاده کنند؟

موجودی محصولات

ارسال لینک دانلود

وضعیت ارسال

ارسال اطلاعات پرونده

یادآوری زمان مراجعه

لیست خدمات

قیمت خدمات

آدرس ضعب و تایم کاری

مشخصات محصولات

منو

اطلاعات خدمات اقساطی

شهریه کلاس ها

تاریخ و ساعت شروع کلاس ها

اطلاع از سانس ها

 

جمع بندی

در این مقاله به کاربرد ماژول پاسخگوی خودکار برای کسب و کارها پرداختیم. برای فعالسازی این ماژول کاربردی کافیست تا این راهنما را مطالعه کنید. کدام کاربرد مطرح شده مناسب کسب و کار شما است برایمان در قسمت نظرات بنویسید.

آیا این مقاله برایتان مفید بود؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.
این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره با کارشناس حرفه‌ای مدیانا
پس از ثبت درخواست مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت.
Hidden
MM slash DD slash YYYY
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .