پیام صوتی
حرفه‌ای تر با مشتریان خود ارتباط بگیرید
10% تخفیف با کد: medianav 

راهنمای کامل ارسال پیام گروهی در واتساپ ( + قابلیت broadcast)

ارسال پیام گروهی در واتساپ

امروز میخواهیم درباره نحوه ارسال پیام انبوه در واتساپ صحبت کنیم اما قبل از آن میخواهیم یادی کنیم از زمانی که این اپلیکیشن جای خود را در زندگی ایرانیان باز کرد. زمانی که از وایبر و لاین استفاده میکردیم خاطرتان هست؟ آنقدر دور است که تقریبا تنها چیزی که به خاطرمان می آید رنگ بنفش وایبر و سبز لاین است!

یادتان می آید بعد از  فیلتر شدن این پیام رسان ها به کجا کوچ کردیم؟ بله تلگرام خانه امن ما شد، خانه ای که سرعت بالا  و امکانات نامحدود آن ما را شگفت زده کرد و اولین پیام رسان ایرانی شد که کسب و کارهای خانگی را در دل خود جا داد؛ طوری که در آن زمان 60 درصد پهنای باند ایران صرف این برنامه محبوب میشد. سال 97 دستور فیلترینگ نهایی تلگرام صادر شد و این خبر واقعا ناراحت کننده بود، چرا که هیچ جایگزین داخلی و خارجی نمیتوانستند با این اپلیکیشن محبوب رقابت کنند.

پیام رسان های بومی مثل سروش، ایتا و آی گپ تلاش خود را کردند که بتوانند جایی در روابط ایرانیان پیدا کنند اما موفق نشدند. پس از ناکام ماندن اپلیکیشن های طلایی جایگزین تلگرام، سرانجام واتس اپ توانست برای ارتباط های روزمره توسط عموم مردم انتخاب شود. واتساپ تفاوت های زیادی با تلگرام داشت که یکی از آنها محدودیت در ارسال پیام به تعداد بالایی از مخاطبان بود. البته که در چند سال اخیر امکانات زیادی به آن اضافه شده است و ما در این بلاگ میخواهیم نحوه ارسال پیام به تعداد زیاد در واتساپ و اسکریپت ارسال پیام تبلیغاتی را به شما آموزش دهیم.

ارسال پیام به همه مخاطبین در واتس اپ

ارسال پیامک انبوه در واتس اپ برخلاف تلگرام اتفاق ساده ای نیست. چرا که این اپلیکیشن برای جلوگیری از اسپم شدن پیام ها، برای این امکان محدودیت هایی را در نظر گرفته است. اما از آنجایی که استفاده از واتس اپ نیز به سمت تجاری شدن رفته است، نیاز به ارسال گروهی پیام در آن احساس میشود.

در زمان فوروارد کردن پیام در واتساپ با دو مسیر متفاوت روبرو میشویم. پیام ها در حالت فوروارد (باز ارسال) در واتساپ با دو برچسب مجزا تفکیک میشوند، برچسبی که شامل یک فلش است نشان دهنده این است که این پیام به تعداد زیادی از افراد در واتساپ ارسال نشده یا به اصطلاحی وایرال نشده است، به همین دلیل شما میتوانید این پیام را به حداکثر 5 نفر ارسال کنید.

برچسب دوم که ترکیب دو فلش است نشان دهنده این است که این پیام به تعداد زیادی از افراد ارسال شده، به همین دلیل واتس اپ امکان ارسال آن را تنها برای یک نفر فراهم کرده است.

ارسال پیام به بیش از 5 نفر در واتساپ

برای ارسال پیام به تعداد زیاد در واتساپ چندین روش وجود دارد که یکی از آنها ایجاد گروه است. این به عنوان راه حلی مناسب برای این موضوع پیشنهاد نمیشود چرا که خیلی از افراد مایل به عضویت در گروه برای دریافت پیام افراد نیستند. در ادامه به انواع روش های جایگزینی که وجود دارد اشاره خواهیم کرد.

پیام برادکست در واتساپ چیست؟

کلمه broadcast در انگلیسی به معنای “پخش کردن” است. واتساپ در آپدیت های اخیر خود گزینه ای به نام برادکست را برای ارسال پیام انبوه در واتساپ اضافه کرده است. با انتخاب این گزینه پیام شما به افراد زیادی به طور همزمان ارسال میشود. ممکن است تصور کنید که این حالت شباهت زیادی به گروه دارد و بقیه افراد ازوجود یکدیگر آگاه میشوند یا پاسخ های یکدیگر را خواهند دید، اما اینطور نیست و پیام شما به صورت یک پیام شخصی برای هر فرد ارسال میشود. در ادامه نحوه ارسال تبلیغات انبوه در واتساپ را در سیستم عامل های مختلف به صورت مرحله به مرحله آموزش میدهیم.

روش ارسال پیام انبوه در واتساپ با تلفن همراه اندروید

ارسال پیام انبوه در واتساپ با تلفن همراه اندروید

اگر تلفن همراه شما با سیستم عامل اندروید کار میکند، برای ارسال پیامک انبوه در واتس اپ طبق مراحل زیر عمل کنید:

اپلیکیشن واتس‌اپ را باز کنید.
در صفحه اصلی برنامه روی سه نقطه بالا سمت راست ضربه بزنید.
گزینه‌ی New broadcast را انتخاب کنید.
صفحه‌ی باز شده حاوی اطلاعات تماس مخاطبان شماست. از این لیست بر روی هر مخاطبی که ضربه بزنید به New broadcast شما اضافه خواهد شد.
حداکثر مخاطبانی که می‌توانید انتخاب کنید ۲۵۶ نفر می‌باشد.
بعد از ایجاد لیست بر روی تیک سبز در پایین صفحه ضربه بزنید.
در صفحه‌ی باز شده می‌توانید پیغام خود را تایپ و سپس ارسال کنید.

توجه کنید که لیست برادکست شما قابل ویرایش می‌باشد و شما می‌توانید افراد این لیست را اضافه یا حذف کنید.

روش ارسال پیام انبوه در واتساپ با تلفن همراه با سیستم عامل IOS

ارسال ios

نحوه ارسال پیام انبوه در واتس اپ IOS تفاوت زیادی با اندروید ندارد و باید مثل حالت قبلی یک لیست برادکست ایجاد کنید. در IOS به این ترتیب عمل کنید:

برنامه‌ واتساپ را باز کنید.
از منوی پایین صفحه،رویChat  ضربه بزنید.
بالای لیست گفتگوها در قسمت سمت چپ، Broadcast Lists  را انتخاب کنید.
در پایین صفحه گزینه‌ی New List را انتخاب کنید.
در صفحه‌ی باز شده، مخاطبان ذخیره شده در آیفون شما نمایش داده می‌شوند.
با ضربه زدن بر روی نام مخاطبان آن‌ها را به لیست خود اضافه کنید.
در پایان بر روی Create ضربه بزنید.
در صفحه‌ی گفتگویی که هدایت می‌شوید می‌توانید پیام خود را بنویسید و ارسال کنید.

لیست برادکست شما در IOS هم قابل ویرایش می‌باشد و شما می‌توانید افراد این لیست را اضافه یا حذف کنید.

روش ارسال پیام انبوه در واتس اپ بیزینس یا تجاری

واتساپ بیزنس که کاملا با هدف ارتباط با مشتریان طراحی شده است. این اپ بسیار مورد توجه بیزنس های کوچک و بزرگ قرار گرفته و آنها از امکانات این نرم افزار برای برقراری ارتباط استفاده میکنند. این اپلیکیشن هم که مانند نسخه غیر بیزینسی خود به صورت رایگان عرضه می شود و امکان ارسال پیام انبوه در واتساپ را دارست. فرآیند آن را میتوانید با توجه به اندروید یا IOS بودن تلفن همراه خود از مراحلی که در بالا گفته شده طی کنید. همچنین با قابلیت گروه بندی مشتریان که در این نسخه وجود دارد، میتوانید یک پیام واحد را به تمام مشتریان عضو یک گروه خاص ارسال کنید.

روش ارسال پیام انبوه در واتس اپ نسخه وب

برای ارسال تبلیغات انبوه در واتساپ وب نیاز به یک افزونه دارید. با نصب این افزونه میتوانید به تعداد زیاد در واتساپ وب خود پیام به صورت خودکار ارسال کنید. با استفاده از این افزونه امکان ارسال فیلم و عکس را نیز دارید

ربات های ارسال پیام انبوه در واتساپ

ربات های همه کاره در ارسال پیامک انبوه واتس اپی نیز دست  دارند، اما ما استفاده از آنها را توصیه نمیکنیم. استفاده از ربات ها و ایجاد اختلال در امنیت این برنامه سبب وضع محدودیت های بیشتری در این روش شده است. واتساپ به محض شناسایی ربات، حساب کاربری را مسدود خواهد کرد و تمام زحمات شما که حتما در حوزه تبلیغات و معرفی کسب و کارتان است به هدر خواهد رفت. با تمامی این اوصاف اگر قصد استفاده از این روش را دارید با شماره ای وارد شوید که در صورت مسدود شدن آن متضرر نشوید.

نرم‌افزار ارسال پیام انبوه واتساپ در ویندوز

ارسال پیام گروهی در واتساپ نرم افزار دارد که ارسال تعداد انبوه پیام را میسر میکند. تفاوت نرم افزار با سایر روش ها این است که نیاز به نصب نرم افزار را هم دارید. دو نمونه از نرم افزارهای این زمینه WhatSender و Whatomat هستند.

پیامک انبوه جایگزین مناسب ارسال از طریق واتساپ

ارسال پیامک انبوه یک راهکار و جایگزین مناسب برای ارسال در تعداد بالا به جای ارسال پیام انبوه در واتساپ است. اگر به دنبال ارسال انبوه برای کسب و کار خود هستید، ارسال پیامک به کسب و کار شما ظاهری حرفه ای تر می بخشد. در مقایسه با واتساپ نیازی به داشتن اینترنت برای مخاطبان نیست. در هر کجا و در هر لحظه مخاطبان شما می توانند پیامک دریافت کنند در نتیجه به نسبت واتساپ دسترسی آسان تری دارد. با پنل اس ام اس رایگان مدیانا می توانید به راحتی اقدام به ارسال پیامک کنید و هزینه ای برای خرید پنل اس ام اس پرداخت نکنید.

3.3/5 - (3 امتیاز)
آیا این مقاله برایتان مفید بود؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.
این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره با کارشناس حرفه‌ای مدیانا
پس از ثبت درخواست مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت.
Hidden
MM slash DD slash YYYY
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .