پیام صوتی
حرفه‌ای تر با مشتریان خود ارتباط بگیرید
10% تخفیف با کد: medianav 

ارسال پیامک به بلک لیست ( لیست سیاه مخابرات)

بلک لیست مخابرات

همه ما روزانه با هزاران پیامک تبلیغاتی بمباران می شویم خیلی از این پیامک‌ها تکراری هستند و‌ یا در زمان‌های نامناسب فرستاده می‌شوند. کسب وکارهایی که این پیامک ها را ارسال می‌کنند به دلیل اطلاعات ناکافی از اصول ارسال پیامک، سبب می‌شوند تا مخاطبین امکان دریافت پیامک های تبلیغاتی را در تلفن همراه خود مسدود کرده و به اصلاح در لیست سیاه مخابرات قرار دهند.

این مسئله چالش بزرگی، برای کسب وکارهایی که از بازاریابی پیامکی استفاده می‌کنند ایجاد کرده است.

لیست سیاه مخابرات جزء مواردی است که اگر کسب و کارها اطلاعات کافی درباره ی آن نداشته باشند متحمل هزینه سنگین ارسال و شکست می شوند.

برخی از سامانه‌های پیامکی هزینه پیامک های ارسالی به خطوطی که دریافت اس ام اس تبلیغاتی خود را مسدود کرده اند از کاربران خود می گیرد.

از این رو انتخاب درست پنل اس ام اس، به شما کمک خواهد کرد تا از این مشکلات جلوگیری کنید.

 

در پنل اس ام اس رایگان مدیانا، هزینه پیامک بر اساس پیامک‌های ارسالی کسر می‌شود و هزینه ای برای برگشتن پیامک از خطوط بلک لیست، دریافت نخواهد شد.

 

ارسال پیامک به لیست سیاه مخابرات

پیامک در اس ام اس مارکتینگ ایران بر اساس ماهیت خود به دو دسته اطلاع رسانی و تبلیغاتی تقسیم می‌شود.

پیامک های اطلاع رسانی که همانطور که از نامشان پیداست صرفا جهت اطلاع رسانی به مخاطبان ارسال می‌شوند. این دسته از پیامک ها با توجه به اهمیت اطلاع رسانی و تمایل و نیاز مخاطبان برای دریافت پیام، به واسطه استفاده از خطوط خدماتی از لیست سیاه مخابرات عبور خواهد کرد.

در مقابل هرگونه پیامی که بدون رضایت صاحب تلفن و به منظور تبلیغات ارسال شود جز دسته تبلیغاتی قرار خواهد گرفت.

در این دسته از پیامک‌های انبوه به دلیل دانش ناکافی برخی از تبلیغ کنندگان در نحوه و زمان مناسب برای ارسال پیامک، سبب شده تا برخی از افراد اقدام به مسدود کردن دریافت پیامک های تبلیغاتی کنند و شماره خود را در لیست سیاه مخابرات قرار دهند.

به همین دلیل ارسال پیامک تبلیغاتی و قابلیت ارسال تبلیغات به لیست سیاه مخابرات امکان پذیر نیست.

 

نحوه عبور از لیست سیاه مخابرات:

  1. ارسال از طریق وب سرویس
  2. استفاده از خطوط خدماتی
  3. پیامک صوتی

 

ارسال از طریق وب سرویس پیامک

اگر کسب و کار آنلاین، فروشگاه اینترنتی و اپلیکیشن دارید، وب سرویس پیامک و ارسال پیامک پترن، روش مناسبی برای ارسال پیامک به لیست سیاه است.

در کسب وکارهای آنلاین معمولا مشتری برای خرید، نیازمند باز کردن حساب کاربری است، در طی این فرآیند کسب ‌و کارهای انلاین برای احراز هویت، اطلاع رسانی از وضعیت سفارش و کدپیگیری به کاربران نیازمند ارسال پیامک خواهند بود.

با بکارگیری ارسال پیامک پترن، شما مجوز ارسال پیامک به شماره های بلک لیست را خواهید داشت و پیامک های عملیاتی شما به دست تمامی مشتریان خواهد رسید.

برای این کار کافیست پترن مورد نظر را در سامانه ثبت و پس از تایید آن توسط تیم مانیتورینگ مدیانا، در سایت یا اپلیکیشن خود وارد کنید.

خط خدماتی چیست؟

در مقابل خطوط تبلیغاتی که برای ارسال پیامک‌های انبوه بکار ‌می‌روند، خطوط خدماتی قرار دارد. این نوع خطوط برخلاف خطوط تبلیغاتی تنها به منظور اطلاع رسانی مورد استفاده قرار می‌گیرند. خطوط خدماتی می‌تواند بنابر نیاز شما به صورت اختصاصی و یا اشتراکی باشد.

خطوط خدماتی به دلیل ماهیت خود که تنها ارائه خدمات و اطلاع رسانی است از لیست سیاه عبور کرده و به تمامی شماره های همراه، پیامک ارسال می کند. چراکه کاربران لیست سیاه، تنها دریافت پیامک‌های تبلیغاتی خود را مسدود کرده اند اما این نوع ارسال تنها جنبه‌ی اطلاع رسانی و تعامل با مشتریان را دارد.

ارسال هرگونه پیام تبلیغاتی از خطوط خدماتی، بر خلاف قانون است. در صورت ارسال شرکت ارائه دهنده‌ی سامانه پیامکی و کسب وکار جریمه خواهند شد.

ارسال پیامک های کد فعال سازی، یادآوری پرداخت بدهی، ارسال پیامک تبریک مناسبتی و… که تنها جنبه اطلاع رسانی دارند از طریق خطوط خدماتی ارسال می شود. به یاد داشته باشید ارسال پیامک هایی با موضوع ارسال کد تخفیف، ثبت نام دوره جدید و… با خط خدماتی امکان پذیر نیست.

 

پیامک صوتی

پیام صوتی

یکی از روش های دور زدن بلک لیست ارسال پیام صوتی است. با این روش به جای ارسال متن، پیام شما به صورت صوت به گوش مخاطبانتان خواهد رسید. در این روش محدودیت های ارسالی از جمله محدودیت کارکتر کلمات و یا لیست سیاه برای شما وجود ندارد. این امکان به وسیله‌ی پیام صوتی برای شما فراهم است تا به وسیله‌ی ارتباط کلامی تاثیرگذاری بیشتری داشته باشید.

جمع بندی

در این مقاله به 3 روش اصلی برای دور زدن بلک لیست و ارسال پیامک به لیست سیاه مخابرات پرداختیم. لیست سیاه مخابرات همان دسته از شماره های همراهی است که امکان دریافت پیامک های تبلیغاتی را برای خطوط خود مسدود کرده اند. ارسال پیام صوتی، تعریف کردن پترن و یا الگو در وب سایت شخصی و استفاده از خطوط خدماتی از روش های عبور از لیست سیاه هستند. سوالات خود را درباره لیست سیاه مخابرات در نظرات با ما مطرح کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
آیا این مقاله برایتان مفید بود؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.
این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره با کارشناس حرفه‌ای مدیانا
پس از ثبت درخواست مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت.
Hidden
MM slash DD slash YYYY
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .