پیام صوتی
حرفه‌ای تر با مشتریان خود ارتباط بگیرید
10% تخفیف با کد: medianav 

آیا ارسال پیامک انبوه با سیم‌کارت شخصی ممکن است؟

میتوان با سیمکارت شخصی پیامک انبوه ارسال کرد؟

مسدودسازی پیامک‌های تبلیغاتی از طرف کاربران باعث شد صاحبان کسب‌وکار برای تبلیغات پیامکی خود از روش ارسال پیامک انبوه با سیم کارت شخصی استفاده کنند. این روش در ابتدا پاسخگوی نیاز آن‌ها بود، اما کم کم واکنش‌های شدید کاربران نسبت به شماره‌های ناشناسی که هرروز برایشان اس ام اس تبلیغاتی ارسال می‌کرد، باعث شد اپراتورها نسبت به این روش بازاریابی واکنش نشان دهند. در این مقاله به بررسی شرایط ارسال اس‌ام‌اس انبوه با سیم‌کارت شخصی و محدودیت‌های آن می‌پردازیم.
 

نحوه ارسال پیامک با سیم‌کارت شخصی

نحوه ارسال پیامک انبوه با سیمکارت شخصی مانند ارسال پیامک‌های عادی است. یعنی فرد یک پیام تبلیغاتی را به تعداد بالا برای عده‌ زیادی از مخاطبانش ارسال می‌کند. ارسال‌ها یا به تمامی مخاطبانی که در دفترچه تلفن گرد آورده است انجام می‌شود و یا به صورت رندوم شماره‌های مختلفی ثبت و پیامک به آن ارسال می‌شود.

مشکلات ارسال اس ام اس انبوه با سیم‌کارت شخصی

در سال‌های اخیر استفاده از پیامک‌های تبلیغاتی به شدت بالا رفت، به صورتی که مردم عادی از این شرایط خسته شدند و به دنبال راهی برای مسدود کردن پیامک‌ها بودند

معایب ارسال انبوه با سیمکارت شخصی

به دلیل غیرحرفه‌ای بودن و عملکرد آزاردهنده‌ای که ارسال‌های انبوه ایجاد می‌کرد، کدی برای لغو پیامک‌های تبلیغاتی ایجاد شد و مردم شروع به مسدود کردن تمامی پیامک‌های تبلیغاتی خود کردند. این اقدام باعث شد کسب‌وکارها به ارسال پیامک تبلیغاتی با شماره شخصی خود روی آورند. به همین دلیل کسب‌وکارها با ارسال پیامک انبوه با سیم کارت ایرانسل، همراه اول و یا رایتل خود به مشتریان، ارسال پیامک‌های تبلیغاتی خود را ادامه دادند، اما بعد از مدتی این کار غیرقانونی اعلام شد. به صورتی که حالا، هر فردی با سیم‌کارت شخصی خود 500 پیامک ارسال کند، سیم‌کارت او برای همیشه مسدود می‌شود.

مزایای ارسال پیامک با سیم‌کارت شخصی چیست؟

مزیت اصلی استفاده از سیمکارت شخصی، قابلیت ارسال پیامک تبلیغاتی به شماره‌های بلک لیست است. اگر تبلیغ به شکل حرفه‌ای انجام شود و در شکل محدود اهداف مشخصی را تارگت کند، استفاده از سیمکارت شخصی توجه بیشتری را برمی‌انگیزد. بنابراین تنها توصیه‌ای که می‌توان به افرادی که از سیمکارت شخصی برای ارسال پیامک تبلیغاتی استفاده می‌کنند داشت، این است که تبلیغ‌تان آزاردهنده نباشد. ارسال‌های هرروزه نداشته باشید و تعداد ارسال‌ها را زیر 300 نگهدارید. سعی کنید فهرستی از افرادی که می‌شناسید و احتمال تاثیرگذاری بیشتر می‌دهید را تهیه کنید و ارسال‌های محدود برای آنها داشته باشید. با این حال هر زمان آمادة مسدود شدن سیمکارت باشید.

معایب ارسال پیامک انبوه با سیم‌کارت شخصی چیست؟

ارسال پیامک انبوه با سیم کارت معایب بسیار زیادی دارد که نخستین و مهم‌ترین آن احتمال بسیار بالای مسدود شدن سیمکارت است. علاوه بر این، این نوع ارسال‌ها آسیب‌هایی نیز در پی دارد که در ادامه به آنها می‌پردازیم.
امکان شکایت از ارسال‌کننده بسیار بالاست و فرد می‌تواند با فرستنده تماس بگیرد و ایجاد دردسر کند.
ارسال پیامک‌ با سیمکارت شخصی زحمت زیادی دارد و پیامک‌ها نیز دیر و با تاخیر به دست مشتریان می‌رسند.
اصرار به ارسال و سوزانده شدن سیمکارت به معنای خرید روزانه یک سیمکارت جدید است.
تبلیغات هدفمند نیست و اگر به شماره‌های رندوم انجام شود بازده چندانی نخواهد داشت.
این نوع تبلیغات به طور کلی به برند تجاری آسیب می‌زند.
امکان تعامل وجود ندارد، چون سیمکارت پایدار نیست و هر لحظه امکان از دست رفتن آن وجود دارد.

سقف ارسال پیامک انبوه از سیم‌کارت در اپراتورهای کشور

چند پیامک از سیمکارت شخصی میتوان ارسال کرد

سقف ارسال پیامک انبوه با سیم کارت همراه اول، ایرانسل و رایتل در هرروز زیر 500 عدد است. اما در مواردی ارسال‌های بیش از 300 پیامک در هر روز نیز باعث مسدود شدن سیمکارت شده است.

بررسی ارسال پیامک انبوه با سیمکارت شخصی به وسیله GSM مودم

برخی از افراد برای ارسال پیامک انبوه با سیم کارت همراه اول یا ایرانسل از مودم اینترنتی یا دستگاه ارسال پیامک با سیم کارت استفاده می‌کنند. اما این نوع ارسال اس ام اس گروهی با سیم کارت نیز ایرادهایی دارد که توصیه نمی‌شود. به دلیل هزینه بالای دستگاه و خرید مداوم سیمکارت دیگر افراد زیادی از این روش استفاده نمی‌کنند. در این روش نیز شماره موبایل به گیرنده نشان داده می‌شود و احتمال ایجاد دردسر در آن زیاد است. همچنین این دستگاه سرعت ارسال پایینی دارد و تاخیر در ارسال آن زیاد است. دستگاه پیامک مشتری را دریافت نمی‌کند و همیشه باید دستگاه را به همراه داشت.

پنل پیامکی، راه‌حل جایگزین ارسال پیامک انبوه با سیمکارت شخصی

با بررسی مزایا و معایب ارسال با سیمکارت شخصی و انجام هزینه-فایده این کار روشن شد که انجام این روش به هیچ عنوان برای کسب‌وکارها مناسب نیست. بهترین راهکار برای ارسال پیامک‌های تبلیغاتی، استفاده از پنل پیامکی است. افراد می‌توانند از طریق پنل کمپین‌های هدفمند و موثرتری داشته باشند و از قابلیت‌های ویژه پنل‌ها استفاده کنند. ارسال بر اساس موقعیت جغرافیایی، ارسال‌های زنده، ارسال بر اساس سن و جنس، و استفاده از بانک شماره تلفن مشاعل و اصناف قابلیت‎هایی است که سامانه‌های پیامکی برای تبلیغات موثر در دسترس صاحبان کسب‌وکارها قرار داده است. امکان تعامل پایدار با مشتریان و گزارش‌گیری از ارسال‌ها نیز از طریق پنل وجود دارد. ضمن این که پنل هیچ یک از محدودیت‌ها و مشکلات قانونی ارسال پیامک انبوه با سیم‌کارت شخصی را به همراه ندارد و استفاده از آن می‌تواند در فروش بیشتر برندها کارساز باشد.

شماره اختصاصی خود را بسازید

شما می‌توانید در پنل پیامکی شماره اختصاصی خود را داشته باشید. به محض ثبت پنل، شماره‌ای در یکی از سرشماره‌های پرکاربرد برای شما ایجاد می‌شود تا با استفاده از آن به ارسال پیامک بپردازید.

استفاده از پنل پیامکی به جای ارسال با سیمکارت شخصی

در کنار این، شما می‌توانید خط اختصاصی خود را بسازید و سفارش دهید. اگر در برندتان عدد وجود دارد یا شماره ثابت خود را می‌خواهید تبلیغ کنید می‌توانید آنها را سفارش دهید. همچنین اگر برای شما مهم است که با شماره موبایل خود به مشتریان و مخاطبان‌تان پیام کوتاه بدهید این بهترین شرایط است. چون شماوقتی خط اختصاصی و سفارشی با شماره موبایل خود در پنل ایجاد کنید، مخاطبان‌تان پیام را با نام شما دریافت خواهند کرد. همچنین شما می‌توانید دفترچه تلفن خود را روی پنل ایجاد کنید و به مخاطبان‌تان پیامک بفرستید. با این وجود شاید نیازی به اینکه سیمکارت خود را در معرض مسدودی و محدودیت قرار دهید نباشید. استفاده تبلیغاتی از سیمکارت شخصی خطر مسدود شدن همیشگی سیمکارت را به همراه دارد. در این مقاله به بررسی مزیت‌ها و معایب ارسال پیامک انبوه از طریق سیمکارت پرداختیم و به راهکار جایگزین آن در پنل‌های پیامکی اشاره کردیم. استفاده از قابلیت‌ها و امکانات متنوع سامانه‌های پیامکی در ارسال هدفمند، هوشمند، زماندار و مبتنی بر محدوده جغرافیایی مخاطبان تاثیر بسیاری در افزایش فروش و رشد برندینگ به همراه خواهد داشت.

2.2/5 - (9 امتیاز)
آیا این مقاله برایتان مفید بود؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.
این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره با کارشناس حرفه‌ای مدیانا
پس از ثبت درخواست مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت.
Hidden
MM slash DD slash YYYY
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .