پیام صوتی
حرفه‌ای تر با مشتریان خود ارتباط بگیرید
10% تخفیف با کد: medianav 

روش‌های حذف و بستن پیامک‌های تبلیغاتی

کد لغو پیامک های تبلیغاتی

رفتار غیرحرفه‌ای برخی از بازاریابان و صاحبان کسب‌وکار در ارسال پیامک‌های تبلیغاتی انفجاری و بدون توجه به زمان درست ارسال پیام باعث شده است تا بسیاری از مردم به دنبال راهی برای مسدود کردن پیامک‌های تبلیغاتی باشند. به همین دلیل اپراتورها نیز راه‌های لازم برای این کار را در دسترس مشترکان خود قرار دادند. در این مقاله به نحوه لغو پیامک‌های تبلیغاتی در هر یک از اپراتورها می‌پردازیم.

غیرفعال‌سازی پیامک‌های تبلیغاتی و ارزش افزوده در اپراتورها

معمولا افرادی که اقدام به حذف پیامک‌های تبلیغاتی می‌کنند، بر این باورند که این دسته از پیامک‌ها باعث کسر شارژ و یا هزینه اضافی روی قبض تلفن همراه‌شان می‌شود. اکثر افراد معمولا آشنایی با پیامک‌های ارزش افزوده یا پیامک مبتنی بر محتوا ندارند. پیامک های مبتنی بر محتوا که به آن پیامک ارزش افزوده و یا پیامک‌های VAS نیز گفته می‌شود، جز پیامک‌هایی هستند که برای شما هزینه خواهند داشت. هزینه ارسال این پیامک‌ها از شارژ سیم‌کارت و یا قبض تلفن همراه شما کسر می‌شود. برای قطع کردن این دسته از پیامک‌ها ابتدا باید سرویس‌های فعال خود را بیابید و در ادامه آن را غیر فعال کنید.

برای بستن پیامک تبلیغاتی و پیامک‌های ارزش افزوده، کد مشترکی وجود دارد که با وارد کردن آن بدون توجه به نوع اپراتور خود می‌توانید مسیر دریافت این پیامک‌ها را ببندید. برای این کار مسیر زیر را دنبال کنید:

کد  #800* را در تلفن همراه خود شماره گیری کنید.

پاسخی با سه گزینه زیر به روی تلفن همراه شما ظاهر می‌شود:

مشاهده سرویس‌های فعال: سرویس‌های مبتنی بر محتوا را نمایش می‌دهد و در قبال ارسال اس‌ام‌اس، مبلغی را از قبض و یا شارژ شما کسر می‌کند.

قطع خدمات مبتنی بر محتوا: با شماره‌گیری این پاسخ می‌توانید به راحتی پیامک‌های ارزش افزوده که پیش‌تر نیز به آن اشاره کردیم را غیرفعال کنید.

قطع پیامک تبلیغاتی: با انتخاب این گزینه شما قادر خواهید بود تا پیامک‌های انبوه را که در جهت تبلیغات به شماره شما ارسال می‌شوند را مسدود کنید تا دیگر از این قبیل سرشماره‌ها پیامک دریافت نکنید.

تفاوت پیامک تبلیغاتی و پیامک ارزش افزوده

پیامک‌های تبلیغاتی با پیامک‌های ارزش افزوده دو مقوله کاملا مجزا هستند. هزینه ارسال و یا دریافت پیامک تبلیغاتی رایگان است و شامل دریافت هزینه از صاحبان تلفن‌های همراه نمی‌شود. پس به یاد داشته باشید که اگر صرفا به دلیل کم شدن شارژ خود می‌خواهید پیامک‌ها را ببندید، تنها اقدام به قطع خدمات مبتنی بر محتوا کنید.

 غیرفعال‌سازی پیامک تبلیغاتی همراه اول

اگر از مشترکان همراه اول هستید، برای بستن تبلیغات پیامکی می‌توانید روش‌های زیر را در پیش بگیرید.

حذف پیامک‌های تبلیغاتی همراه اول

  • استفاده از کد ‌ussd برای مسدود کردن پیامک‌های تبلیغاتی

برای حذف پیامک‌های تبلیغاتی می‌توانید کد #800* را در تلفن همراه خود شماره‌گیری کنید. سپس خط همراه خود را در لیست سیاه مخابرات قرار دهید تا از این طریق امکان دریافت پیام تبلیغاتی را به روی تلفن همراه خود مسدود کنید.

  • ارسال پیامک برای حذف پیام تبلیغاتی همراه اول

روش دوم برای لغو سرویس‌های پیامکی همراه اول، ارسال عدد 1 به شماره 8999 است. با استفاده از این روش می‌توانید دریافت پیامک تبلیغاتی را مسدود کنید. اگر قصد استفاده از کد 800 را ندارید، این روش می‌تواند گزینه جایگزین مناسبی برای شما باشد.

  • غیرفعال‌سازی پیامک تبلیغاتی در اپلیکیشن همراه من

روش سوم برای حذف تبلیغات همراه اول، استفاده از اپلیکیشن همراه من است. اپلیکیشن همراه من که یکی از کاربردی ترین اپلیکشن های مشترکان همراه اول است، سومین روش برای حذف تبلیغات پیامکی است. با نصب این اپلیکیشن و فعال‌سازی آن می‌توانید به راحتی اقدام به مسدود کردن تبلیغات کنید. کافی است تا پس از نصب و فعال‌سازی وارد بخش خدمات شوید. در این بخش می‌توانید خدمات فعال و غیرفعال خود را مشاهده کنید. در این بخش می‌توانید دریافت پیام‌های تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی را در تلفن همراه خود مدیریت کنید.

غیرفعال کردن پیامک‌های تبلیغاتی ایرانسل

برای حذف پیامک تبلیغاتی ایرانسل، مشترکان این اپراتور می‌توانند از دو روش شماره‌گیری کد غیرفعال‌سازی و یا اپلیکیشن ایرانسل من اقدام به بستن اس ‌ام ‌اس تبلیغاتی کنند.

قطع پیامک‌های تبلیغاتی ایرانسل

  • استفاده از کد ussd برای قطع پیامک‌های تبلیغاتی ایرانسل

راحت‌ترین راه برای مسدود کردن پیامک‌های تبلیغاتی توسط مشترکان ایرانسل، شماره‌گیری کد دستوری *800# است. با این روش می‌توانید به سادگی دریافت تبلیغات را به روی تلفن همراه خود مسدود کنید.

  • قطع پیامک تبلیغاتی با ایرانسل من

یکی دیگر از روش‌های لغو تبلیغات بر روی تلفن‌های همراه، استفاده از اپلیکیشن کاربردی ایرانسل من است که امکان مدیریت و غیر فعال‌سازی پیامک‌های انبوه تبلیغاتی را فراهم می‌کند.

غیرفعال‌سازی پیامک‌های تبلیغاتی رایتل

برای حذف پیامک تبلیغاتی رایتل نیز مشترکان این اپراتور می‌توانند از دو روش شماره‌گیری کد غیرفعال‌سازی و یا اپلیکیشن رایتل من اقدام به بستن اس ام اس تبلیغاتی کنند.

  • قطع پیام‌های تبلیغاتی رایتل از طریق کد ussd

برای حذف پیامک‌های تبلیغاتی می‌توانید کد #800* و یا #195* را در تلفن همراه خود شماره‌گیری کنید. سپس خط همراه خود را در لیست سیاه مخابرات قرار دهید تا از این طریق امکان دریافت پیام تبلیغاتی را به روی تلفن همراه خود مسدود کنید.

  • لغو پیامک‌های تبلیغاتی از طریق اپلیکیشن رایتل من

یکی دیگر از راه‌های لغو تبلیغات پیامکی در خطوط رایتل، استفاده از اپلیکیشن رایتل من است که مدیریت خدمات پیامکی انبوه و ارزش افزوده را برای کاربران این مجموعه فراهم می‌کند.

لغو پیامک های تبلیغاتی رایتل

غیرفعال‌سازی از طریق ارسال کد لغو و بلاک کردن

برای غیر فعال‌سازی پیامک‌های اطلاع‌رسانی سازمان‌ها و نهادهای عمومی باید روش‌های دیگری را به کار گیرید. سامانه‌های پیامکی از خطوط اپراتورها استفاده می‌کنند که انواع مختلفی دارند. نهادهای عمومی از خطوط خدمات عمومی برای اطلاع‌رسانی استفاده می‌کنند که این خطوط قابلیت عبور از بلک لیست‌ها را دارد. اما گاهی برخی برندها و ارگان‌ها نیز از این خطوط استفاده می‌کنند که ملزم به ارایه کد لغو در پایان پیام هستند. شما با ارسال کد لغو می‌توانید دریافت پیام را از آن سامانه مسدود کنید. همچنین در برابر برخی شرکت‌ها و مراکزی که شماره شما را دارند و به ارسال پیام از طریق سیم‌کارت شخصی خود اقدام می‌کنند راهی جز بلاک کردن برای عدم دریافت پیام ندارید.

فعال‌سازی پیامک‌های تبلیغاتی در اپراتورهای مختلف

در غیرفعال کردن پیامک‌های تبلیغاتی، خطوط عمومی مسدود می‌شوند و دیگر از این خطوط شما پیامی دریافت نمی‌کنید. اما گاهی مجموعه آموزشی، تجاری، فرهنگی، اقتصادی و مراکزی که شما در آن عضویت دارید پیام‌های خود را از طریق این خطوط ارسال می‌کند و شما در صورت غیرفعال کردن آن، پیامی دریافت نمی‌کنید. به همین دلیل نیاز است که روش فعال کردن مجدد پیامک‌های تبلیغاتی را بدانید.

برای فعال کردن پیامک‌های تبلیغاتی همراه اول از طریق پیامک شما باید عدد 2 را به شماره 8999 ارسال کنید و صبر کنید تا پیامک تایید را از طریق سامانه مربوطه دریافت نمایید. همچنین در اپلیکیشن همراه من از گزینه‌های پایین صفحه، گزینه «خدمات من» را انتخاب کنید و در بخش «پیامک‌های تبلیغاتی» خدمات پیامکی انبوه را انتخاب و در صفحه بعد گزینه «پیامک تبلیغاتی غیر اپراتور» را فعال کنید. در طی 24 ساعت آینده پاسخ فعال شدن پیامک تبلیغاتی را دریافت خواهید کرد. یکی از قابلیت‌های پنل پیامکی برای کاربران همراه اول ارسال پیامک زنده به مشترکان است که تاثیر بسیاری در جذب مشتریان بالقوه برای کسب‌وکارها دارد.

برای فعال کردن تبلیغات پیامکی و دریافت پیام‌های تبلیغاتی در اپراتور ایرانسل، شما می‌توانید با روش‌های زیر اقدام کنید.از طریق پیامک عدد 1 را به 5005 ارسال کنید و منتظر دریافت پیامک فعال‌سازی از ایرانسل باشید. همچنین در اپلیکیشن ایرانسل من در بخش خدمات، اقدام به فعال‌سازی پیامک‌های انبوه تبلیغاتی کنید.

حذف و بستن پیامک های تبلیغاتی

برای فعال کردن تبلیغات پیامکی در اپراتور رایتل نیز می‌توانید از طریق پیامک عدد 5 را به سرشماره 800  ارسال کنید. همچنین در اپلیکیشن رایتل من در بخش خدمات می‌توانید خدمات پیامکی انبوه را فعال کنید.

اس ام اس مارکتینگ امروزه یکی از موثرترین کانال‌های بازاریابی به شمار می‌رود و مهم است که بازاریابان و کمپینرها بتوانند با حفظ اصول این حوزه، مانع ایجاد مزاحمت و خدشه‌دار شدن حریم خصوصی مخاطبان شوند. تبلیغ درست و صادقانه یک بازی برد-برد است که هم صاحب کسب‌وکار و هم مخاطب از آن سود می‌برند. مسدود کردن پیامک‌های تبلیغاتی که حق مشترکان اپراتورهاست و برای حفظ آرامش روان و حریم خصوصی صورت می‌گیرد در این مسیر ناخواسته چالش‌هایی ایجاد می‌کند. در این مقاله به روش‌های غیرفعال کردن پیامک‌های ارزش افزوده و پیامک‌های تبلیغاتی پرداختیم و به تفاوت این پیام‌ها اشاره کردیم.

3/5 - (7 امتیاز)
آیا این مقاله برایتان مفید بود؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.
این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره با کارشناس حرفه‌ای مدیانا
پس از ثبت درخواست مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت.
Hidden
MM slash DD slash YYYY
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .