پیام صوتی
حرفه‌ای تر با مشتریان خود ارتباط بگیرید
10% تخفیف با کد: medianav 

روش های حذف و بستن پیامک های تبلیغاتی

کد لغو پیامک های تبلیغاتی

تا به حال برای شما پیش آمده که با دریافت پیامک، هزینه ای به روی قبضتان اضافه و یا از شارژتان کم شده باشد!؟ یا در ساعات نامناسب و در زمان استراحت پیامک تبلیغاتی نامرتبط دریافت کرده باشید؟! ممکن است ارسال این دسته پیامک ها به روی تلفن شما به قدری زیاد شده باشد که به دنبال راهی برای قطع یا حذف پیامک های تبلیغاتی باشید. 

فرقی ندارد از چه اپراتوری استفاده میکنید! شما به راحتی می‌توانید دریافت این دسته از پیام ها را به روی تلفن همراه خود مسدود کنید. اما قبل از پرداختن به نحوه لغو پیامک های تبلیغاتی بیایید تا با تفاوت میان این نوع پیامک و پیامک ارزش افزوده آشنا شویم.

لغو پیامک های ارزش افزوده

معمولا افرادی که اقدام به حذف پیامک های تبلیغاتی می‌کنند، بر این باورند که این دسته از پیامک ها باعث کسر شارژ و یا هزینه اضافی به روی قبض تلفن همراه خود می‌شوند. آن ها معمولا آشنایی با پیامک های ارزش افزوده یا پیامک مبتنی بر محتوا ندارند. 

حذف و بستن پیامک های تبلیغاتی

پیامک های مبتنی بر محتوا که به آن پیامک ارزش افزوده و یا پیامک‌های VAS نیز گفته می‌شود، جز پیامک هایی هستند که برای شما هزینه خواهند داشت.

در این دسته پس از دریافت پیامک، هزینه ارسال از شارژ سیم کارت و یا قبض تلفن همراه شما کسر می‌شود. برای قطع کردن این دسته از پیامک ها ابتدا باید سرویس های فعال خود را بیابید و در ادامه آن را غیر فعال کنید.

قطع پیامک‌های تبلیغاتی در تمامی اپراتورها

برای بستن پیامک تبلیغاتی و پیامک های ارزش افزوده، کد مشترکی وجود دارد که با وارد کردن آن بدون توجه به نوع اپراتور خود می‌توانید اقدام به لغو دریافت پیامک کنید:

  1. کد  #800* را در تلفن همراه خود شماره گیری کنید 
  2. در ادامه پاسخی با سه گزینه زیر به روی تلفن همراه شما ظاهر می‌شود:

مشاهده سرویس های فعال:

سرویس های مبتنی بر محتوا را نمایش می‌دهد و در قبال ارسال اس ام اس، مبلغی را از قبض و یا شارژ شما کسر می‌کند. 

قطع خدمات مبتنی بر محتوا:

با شماره گیری این پاسخ می‌توانید به راحتی پیامک های ارزش افزوده که پیش تر نیز به آن اشاره کردیم را غیر فعال کنید.

قطع پیامک تبلیغاتی:  

با انتخاب این گزینه شما قادر خواهید بود تا پیامک های انبوه را که در جهت تبلیغات به شماره شما ارسال می‌شوند را مسدود کنید تا دیگر از این قبیل سرشماره ها پیامک دریافت نکنید. 

تفاوت پیامک تبلیغاتی و پیامک ارزش افزوده

همانطور که پیش ترعنوان شد، پیامک های تبلیغاتی با پیامک های ارزش افزوده دو مقوله کاملا مجزا هستند. هزینه ارسال و یا دریافت پیامک تبلیغاتی رایگان است و شامل دریافت هزینه از صاحبان تلفن های همراه نمی‌شود. پس به یاد داشته باشید که اگر صرفا به دلیل کم شدن شارژ خود می‌خواهید پیامک دریافت نکنید، تنها اقدام به قطع خدمات مبتنی بر محتوا کنید نه قطع پیامک های تبلیغاتی!

 حذف پیامک تبلیغاتی همراه اول

اگر از مشترکان همراه اول هستید، برای بستن تبلیغات پیامکی همراه اول می‌توانید روش های مختلفی را در پیش بگیرید. 

حذف پیامک‌های تبلیغاتی همراه اول

 

800#* کد لغو پیامک تبلیغاتی همراه اول

برای حذف پیامک های تبلیغاتی میتوانید کد #800* را در تلفن همراه خود شماره گیری کنید. سپس خط همراه خود را در لیست سیاه مخابرات قرار دهید تا از این طریق امکان دریافت پیام تبلیغاتی را به روی تلفن همراه خود مسدود کنید.

ارسال پیامک برای حذف پیام تبلیغاتی همراه اول

روش دوم برای لغو سرویس های پیامکی همراه اول، ارسال عدد 1 به شماره 8999 است. با استفاده از این روش می‌توانید دریافت پیامک تبلیغاتی را مسدود کنید. اگر قصد استفاده از کد 800 را ندارید، این روش می‌تواند گزینه جایگزین مناسبی برای شما باشد.

* نکته ای که پیش از لغو پیامک های تبلیغاتی باید به آن توجه کنید این است که تنها پیامک هایی که به صورت انبوه و در جهت تبلیغات ارسال می‌شوند، قابل مسدود شدن هستند. 

برای غیر فعالسازی پیامک های اطلاع رسانی سازمان ها و برندهایی که شماره همراه شما را دارند، باید روش های دیگری را امتحان کنید. برای غیر فعالسازی پیام های اطلاع رسانی معمولا در انتهای پیامک کد لغو عضویت قرار می‌گیرد که با ارسال آن به سرشماره ای مشخص امکان عدم دریافت پیامک از این کسب و کارها برای کاربران فراهم می‌شود.

غیر فعال سازی در اپلیکیشن همراه من

روش سوم برای حذف تبلیغات همراه اول، استفاده از اپلیکیشن همراه من است.

اپلیکیشن همراه من که یکی از کاربردی ترین اپلیکشن های مشترکان همراه اول است، سومین روش برای حذف تبلیغات پیامکی است. با نصب این اپلیکیشن و فعالسازی آن می‌توانید به راحتی اقدام به مسدود کردن تبلیغات کنید.

کافیست تا پس از نصب و فعالسازی وارد بخش خدمات شوید. در این بخش می‌توانید خدمات فعال و غیر فعال خود را مشاهده کنید. گزینه پیامک انبوه انتخاب نماید، در این بخش می‌توانید دریافت پیام های تبلیغاتی و اطلاع رسانی را به روی تلفن همراه خود مدیریت کنید. 

فعالسازی پیامک تبلیغاتی همراه اول 

در صورت تمایل به فعالسازی مجدد و دریافت پیامکهای تبلیغاتی می‌توانید عدد «2» را به شماره 8999 ارسال نمایید.

حذف پیامک های تبلیغاتی ایرانسل

برای حذف پیامک تبلیغاتی ایرانسل، مشترکان این اپراتور می‌توانند از دو روش شماره گیری کد غیر فعالسازی و یا اپلیکیشن ایرانسل من اقدام به بستن اس ام اس تبلیغاتی کنند. 

قطع پیامک‌های تبلیغاتی ایرانسل

کد لغو پیامک تبلیغاتی *۸00#

راحت ترین راه برای مسدود کردن پیامک ها توسط مشترکان ایرانسل، شماره گیری کد دستوری *800# است. با این روش می‌توانید به سادگی دریافت تبلیغات را به روی تلفن همراه خود مسدود کنید.

قطع پیامک تبلیغاتی با ایرانسل من

یکی دیگر از روش های لغو تبلیغات بر روی تلفن های همراه، استفاده از اپلیکیشن کاربردی ایرانسل من است که امکان مدیریت و غیر فعالسازی پیامک های انبوه تبلیغاتی را فراهم می‌کند.

غیر فعال سازی پیامک تبلیغاتی رایتل

در صورت عدم دسترسی به اپلیکیشن رایتل من از طریق کد دستوری #800* و یا #195* اقدام به غیر فعال کردن پیامک های تبلیغاتی کنید.

لغو پیامک های تبلیغاتی رایتل

اپلیکیشن رایتل من

ساده ترین راه برای لغو تبلیغات پیامکی در خطوط رایتل، استفاده از نرم افزار رایتل من است که مدیریت خدمات پیامکی انبوه و ارزش افزوده را برای کاربران این مجموعه فراهم می‌کند.

کد لغو پیامک در رایتل

در صورت عدم دسترسی به اپلیکیشن رایتل من از طریق کد دستوری #800* و یا #195* اقدام به غیر فعال کردن پیامک های تبلیغاتی کنید.

مدیانا، ارائه دهنده خدمات پیامکی

در این مقاله به روش های غیر فعالسازی پیامک های ارزش افزوده که دریافت آن شامل هزینه می‌شود پرداختیم. معمولا این دسته از پیامک ها به دلیل سوء استفاده از اعتماد افراد باعث نارضایتی شده و تعداد افرادی که به لغو آن تمایل پیدا می‌کنند، بیشتر شده است. 

اما برخی معمولا این دسته از پیامک ها را با پیامک های تبلیغاتی اشتباه می‌گیرند. در ادامه تفاوت بین پیامک های ارزش افزوده و تبلیغاتی را مطرح کردیم. اینکه تبلیغات پیامکی کاملا رایگان است و در صورت تمایل به حذف این دسته از پیامک ها هر یک از مشترکین اپراتورهای همراه اول، ایرانسل، رایتل چه راهکارهایی دارند.

در انتها لازم است اضافه کنیم که بازاریابی پیامکی یکی از مهم ترین روش های ارتباط با مشتریان است. استفاده اصولی از پیامک، سبب می‌شود تا تعداد افرادی که خطوط خود را در بلک لیست قرار داده اند، کاهش یابد. برای یادگیری اس ام اس مارکتینگ و کسب اطلاعات بیشتر فرم مشاوره رایگان را پر کنید و یا با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید. 

سوالات متداول

بله، شما می‌توانید پیامک‌های تبلیغاتی را برای همیشه با استفاده از یکی از روش‌های موجود در این مقاله غیرفعال کنید.

آیا این مقاله برایتان مفید بود؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.
این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره با کارشناس حرفه‌ای مدیانا
پس از ثبت درخواست مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت.
Hidden
MM slash DD slash YYYY
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .