حرفه‌ای‌تر با مشتریان خود ارتباط بگیرید
10٪ تخفیف با کد med-voice 

بهترین پنل پیامک چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین پنل پیامک چه ویژگی‌هایی دارد؟

در هیاهوی بازاریابی موبایلی و پیام رسانی فوری، پیام کوتاه در کانون توجهات قرار دارد. کافیست فقط نگاهی به صندوق ورودی پیامک های خود بیاندازید، تا خودتان نتیجه را ببینید. رایج ترین روش ارسال پیامک که باعث شده برندها و کسب و کارهای بزرگ همچنان به پیامک نیاز داشته باشند، ارسال پیامک وب سرویسی است. این مدل از ارسال پیامک مانند سایر روش های ارسال پیامک انبوه از طریق پنل اس ام اس ارسال می شود.

گارتنر پیش بینی کرده بود که تا سال ۲۰۱۹ ، ۲۰٪ از برند های بزرگ بین المللی، برنامه های بازاریابی خود را به نفع یک سیستم ارتباطی ساده و مستقیم رها می کنند. در حالی که گوگل قصد دارد اس ام اس ها را از طریق پروتکل RCS (خدمات ارتباطات غنی) با استفاده از تصاویر و فیلم ها ، ایجاد گروه ها و موارد دیگر احیا کند، در حوزه پیامک مرتباً سر و صداهایی وجود دارد که نشان دهنده علاقه مستمر به این کانال ارتباطی است.

در این مقاله می خواهیم ویژگی های یک ارائه دهنده خدمات پیامکی را به شما معرفی کنیم.

آنچه در این مطلب مطالعه میکنید:

چرا انتخاب بهترین پنل ارسال پیامک موضوع مهمی است؟

اگر شما نیز به واسطه ی کسب و کاری که در آن فعالیت دارید، می خواهید از بازاریابی پیامکی استفاده کنید، احتمالا یکی از دغدغه های عمده تان انتخاب بهترین پنل پیامک است. انتخاب درست در مورد پنل پیامکی موضوع حائز اهمیتی است و تنها زمانی به اهمیت آن پی خواهید برد که تصور کنید یک سامانه پیامک نامناسب انتخاب کرده اید و بعد از مدتی متوجه این موضوع شده اید.

پنلی که انتخاب کرده اید مناسب نبوده است! در این صورت اضافه کردن تمام اطلاعات مشتریان به پنل جدید و ساخت دفترچه تلفن و انتقال این اطلاعات به پنل دیگر زمان بر و بسیار مشکل است.

از طرفی این خوشبینانه ترین حالت است، چرا که اگر پیامک مهمی در این دوران از شما در زمانی مقرر به دست کاربرانتان نرسیده باشد، اعتبار خود را نیز تقریبا از دست داده اید! حتما می دانید که از چه صحبت می کنیم؟! عدم ارسال پیامک های مهمی مانند کد فعالسازی،otp، رمز یکبار مصرف و …

ویژگی هایی برای انتخاب بهترین پنل پیامک

یکی از ویژگی های اولیه پنل های پیامکی، امکان ارسال و دریافت پیامک است. با استفاده از پنل های پیامکی می توانید در لحظه برای مشتریان خود پیامک ارسال کنید یا از آنها با دریافت پیام متنی نظر سنجی کنید.

اما شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که شرکت های نوپایی که در حال حاضر مشتری های محدودی و به تبع آن شماره های محدودی دارند، چه باید کنند؟ پاسخ ساده است: برخی سامانه ها امکان دسترسی به بانک شماره تماس مخاطبین هدف مورد نیاز شما را طبق دسته بندی های متفاوت در اختیارتان می گذارند.

ارسال پیامک بر اساس منطقه جغرافیایی ، سن و جنسیت ، وضعیت شغلی ، ارسال از طریق فایل اکسل ، ارسال پیام کوتاه BTS و ارسال از طریق Google Maps را می توان یکی از ویژگی های بهترین پنل پیامک دانست .
پنل ارسال پیامک میبایست از لحاظ امکانات و پیشرفته بودن خدمات و از لحاظ فنی، بروزترین شرایط را داشته باشد. با توجه به پیشرفت و بروز رسانی سریع نرم افزارها و وبسایت هایی که به سامانه پیامکی متصل هستند، آپدیت مستمر فیچرها و امکانات، اصلی ترین رویکرد است.

بنابراین باید با تحقیق و بررسی دقیق، سامانه ای را انتخاب کنید که پشتیبانی فنی متخصص در پشت صحنه خود داشته باشد، تا از بروز رسانی های جدید برای سامانه غافل نباشند. شما باید بتوانید یک سامانه قوی را از دیگر سامانه های پیامکی تفکیک کنید تا بهترین بازخورد را داشته باشید.

به منظور آگاهی شما به عنوان متقاضی استفاده از پنل ارسال پیامک و انتخابی مناسب، قصد داریم در این مقاله به بررسی عواملی بپردازیم که می توانند به شما این بینش را بدهند تا بتوانید به راحتی بهترین پنل اس ام اس را انتخاب کنید.

۱. یک سامانه پیامک حرفه ای، دارای یک تیم پشتیبانی ۲۴ ساعته است

اولین و مهم ترین مساله هنگام استفاده از پنل اس ام اس، تیم پشتیبانی می باشد. تیم پشتیبانی میبایست با قدرت آنالیز بالا بتواند در کمترین زمان ممکن مشکل کاربر را تشخیص داده و بهترین راه حل را ارائه دهد. استفاده از سیستم CRM یکی از اصلی ترین گزینه هایی است که یک تیم پشتیبانی باید در اختیار داشته باشد. CRM این توانایی را به تیم پشتیبانی می دهد که بتوانند مشتریان را دسته بندی کنند و به محض برقراری تماس، یک سابقه کلی از تماس ها و درخواست های مشتری را در مانیتور خود مشاهده کنند. پس در اولین مرحله سعی کنید یک بازخورد دقیق از تیم پشتیبانی پنل ارسال پیامک مورد نظرتان، داشته باشید.

۲. یک سامانه پیامکی تخصصی، دارای یک تیم فنی قدرتمند و اختصاصی است

مساله مهم بعدی، حضور یک تیم فنی قدرتمند است که پس از تشخیص مشکل توسط تیم پشتیبانی، میبایست در کمترین زمان مشکل را بررسی و مرتفع نمایند. بعضی از سامانه های پیامکی تیم فنی ندارند و موارد فنی را برون سپاری می کنند. این امر باعث می-شود که سرعت مرتفع شدن مشکلات به شدت کاهش یابد و باعث ایجاد نارضایتی مشتریان شود.

۳. پنلی که نرم افزارها و امکانات آن به روز باشد، بهترین پنل پیامک است

یکی از اصلی ترین مسائل، بروز رسانی فیچرهای پنل اس ام اس می باشد. همانطور که می دانید سرعت تغییرات و بروز رسانی در نرم افزارها، روز به روز بیشتر می شود. اگر یک سامانه پیامکی این توانایی را داشته باشد که بروزرسانی نرم افزارهای خود را، همسو با این تغییرات انجام دهد مطمئنا می تواند در بازار کار ، یک رهبر واقعی باشد. بنابراین یکی دیگر از مواردی که میبایست مورد بررسی قرار دهید، بروزرسانی به موقع امکانات سامانه و عدم دریافت هزینه های جانبی بابت آن است.

۴. بهترین پنل پیامک، ارزان ترین پنل پیامک نیست

عامل موفقیت شرکت ها و کسب و کارهای بزرگ، بهینه سازی هزینه ها می باشد. با توجه به مواردی که ذکر شد میبایست هزینه هایی که برای استفاده از پنل ارسال پیامک خواهید داشت را نیز در نظر بگیرید.

در دنیای کسب و کار امروز، تعرفه های رقابتی یکی از مسائلی است که باعث می شود یک رقیب از باقی رقبا پیشی بگیرد. بهینه سازی هزینه های تبلیغات، ارتباط با مشتریان و … کمک می کند که ROI یا مقدار بازگشت سرمایه، همسو با اهداف اصلی کسب و کار باشد.

در پنل های اس ام اس، سیاست گذاری های مختلفی در تعرفه پنل، پیامک و خطوط در نظر گرفته می شود که باید با توجه به امکانات ارائه شونده بررسی شود. این نکته را فراموش نکنید که سامانه ای که برای ارائه پنل خود هزینه ای دریافت نمی کند، مطمئنا برای پوشش هزینه های خود تعرفه ها و هزینه های جاری بیشتری را به شما تحمیل خواهد کرد.

۵. یک پنل اس ام اس حرفه ای، دارای وبسایتی معتبر با مجوزهای مربوطه است

وبسایت یک مجموعه، به عنوان خانه یک کسب و کار یاد می شود. قبل از اینکه هر قابلیت و امکاناتی را بررسی کنید، بهتر است که ابتدا به وبسایت سامانه ای که قصد خرید پنل ارسال پیامک از آن را دارید سری بزنید. با مطالعه مطالب وبسایت یک سامانه، می توانید تا حد زیادی با نحوه کار، تعداد پرسنل، مشتریان فعلی، سابقه فعالیت و بسیاری از مواردی که به شما در یک انتخاب صحیح کمک می کند، آشنا شوید.

سعی کنید قبل از شروع به کار با پنل ارسال پیامک، تمامی مواردی که ذکر شد را با دقت بررسی کنید، تا مجبور به تغییرات زیر ساختی و پرداخت هزینه های اضافه بر سازمان نشوید.

 

۶. پوشش دهی تمام اپراتورهای مخابراتی از ملزومات یک پنل پیامک حرفه ای است

شما به عنوان یک صاحب کسب و کار نیاز دارید به تمامی مشتریان خود فارغ از نوع اپراتور آنها پیامک ارسال کنید. همچنین اپراتورهای ارسال پیامک در پنل های پیامکی متفاوت هستند، مانند اپراتور ۱۰۰۰، ۲۰۰۰،۳۰۰۰ و ۵۰۰۰، سامانه مورد نظر شما باید با تمامی اپراتورها همکاری داشته باشد، چرا که هر اپراتور ویژگی ها، دسترسی ها و قیمت های مخصوص به خود را دارد.

۷. بهترین سامانه پیامکی دارای بانک شماره تلفن قدرتمند، به روز و قابل اعتماد است

حتما می دانید که سامانه پیام کوتاه یک امکان ویژه تبلیغاتی در اختیار شما خواهد گذاشت. این امکان که به دلیل در اختیار گذاشتن شماره تماس تعداد زیادی از مخاطبین ارزشمند است، نگرانی هایی را نیز به همراه دارد. می توان گفت که این شماره های تماس اگر به روز و صحیح نباشند، نه تنها فایده ای نخواهند داشت، بلکه هزینه های تبلیغاتی شما را هدر خواهند داد. متاسفانه تشخیص این موضوع به سادگی انجام نمی شود، اما با تست کردن چند مورد از شماره های تماس موجود در بانک های متفاوت می توان به صحت این موضوع پی برد. همچنین لیست مشاغلی که شماره های آنها در سامانه وجود دارد، می تواند کمک کند از مشاغلی که مخاطب کسب و کار شما هستند اطلاع پیدا کنید.

۸. بهترین سامانه پیام کوتاه امکان گزارش دهی دقیق و قابل فهم از کمپین های پیامکی را دارد

امکان گزارش دهی یکی از امکانات مهم در سامانه پیامک به شمار می رود. با استفاده از گزارشاتی که در پنل اس ام اس ارائه می شود، شما می توانید به میزان تاثیرگذاری کمپین خود دسترسی پیدا کنید و برای ارسال پیام کوتاه در مراحل بعدی تصمیم های سنجیده تری بگیرید. اینکه چه تعداد از مخاطبین ارسال پیامک شما، پیامک را خوانده اند و چه تعدادی از آنها روی لینک کلیک کرده اند، می تواند در تصمیم گیری شما موثر باشد.

۹. یک پنل اس ام اس حرفه ای ثبت نام سریع و آسان دارد و محیط کاربری آن ساده و دلنشین است

حتما برای شما هم پیش آمده تصمیم به ثبت نام در سایتی گرفته باشید و با دیدن لیست بلند بالای آن برای ثبت نام، منصرف شوید! این مورد به تنهایی می تواند یک دلیل موجه برای انتخاب یک سامانه دیگر باشد. ثبت نام سریع و با مراحل آسان نشان دهنده یک تیم حرفه ای در پشت صحنه مجموعه است که رفتار مخاطبان را می شناسد و برای ثانیه های آنها ارزش قائل است. بهترین پنل پیامک محیط کاربری ساده و قابل فهمی برای همگان دارد و از المان ها و اسامی پیچیده استفاده نمی کند. این کاردر کمال سادگی، نیاز به دانش تخصصی دارد که همگان از آن برخوردار نیستند.

۱۰. بهترین پنل اس ام اسی برای تمامی مراحل کار آموزش های لازم را در نظر گرفته است

یک سامانه پیام کوتاه حرفه ای، در کنار تیم پشتیبانی همیشه پاسخگوی خود، آموزش های لازم را در مراحل ثبت نام و استفاده از پنل به مشتریان ارائه می کند. همچنین آموزش های لازم برای فروش و بازاریابی از طریق پنل پیامک را خالصانه به مشتریان خود ارائه می کند، چرا که این یک بازی برد- برد است. در یک کلام سامانه ای بهترین است که راهنمای همیشه همراه شما باشد و حتی شما را از تماس و ارسال تیکت پشتیبانی بی نیاز کند.

۱۱. سابقه فعالیت یک پنل پیامک می تواند نشانه تجربه کافی در زمینه روبرویی با اتفاقات پیش بینی نشده باشد

اختلالات پیش بینی نشده در ارسال پیامک مانند اختلالات اینترنتی وجود دارند و از آنهاد گریزی نیست. اما تنها یک مجموعه با سابقه می تواند در اسرع وقت مشکلات را ریشه یابی و مرتفع سازد. شاید سابقه کاری یک سامانه پیامک در ابتدا موضوع مهمی نباشد اما این موضوع در مواقع حساس است که اهمیتش نشان داده می شود. بهترین پنل اس ام اس سابقه و تجربه چندین ساله دارد و در زمان های حساس هوشمندانه عمل می کند.

۱۲. یکی از ویژگی های بهترین پنل اس ام اس، عدم دریافت هزینه برای تمدید قرارداد سالیانه است

سامانه های پیامکی بسیاری وجود دارند که هر ساله برای تمدید قرارداد شما، هزینه ای مجزا را برای تمدید در نظر می گیرند. سامانه های حرفه ای که چندین هزار کاربر دارند، سود خود و هزینه بروزرسانی سامانه را از تعداد بالای مشتریان خود دریافت می کنند و تمدید سالیانه برای آنها معنایی ندارد. پس برای انتخاب بهترین پنل پیامک به سراغ سامانه ای با تجربه بروید که نیازی به دریافت هزینه تمدید سالیانه نداشته باشد.

۱۳. بهترین پنل پیامک امکانات لازم برای شروع به کار را به صورت رایگان در اختیار شما می گذارد

پس از ثبت نام و خرید پنل پیامک، برای آغاز به کار نیاز به ۲ چیز دارید، خطوط پیامکی که حکم همان سیمکارت در گوشی تلفن همراه را دارد و شارژ برای ارسال پیامک. سامانه هایی که این ۲ امکان را برای آغاز به کار شما به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهند، ارزش بالاتری به نسبت بقیه دارند. همچنین برای ارسال پیامک به مشتریان و اطمینان از رسیدن پیامک به دست تمامی افراد، نیاز به ارسال پیامک با خطوط خدماتی وجود دارد، خرید خط خدماتی شرایطی دارد که باعث می شود زمان طولانی ای برای خرید آن در نظر گرفته شود. بهترین پنل اس ام اس این امکان را در ابتدا به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهد، تا فرصت را برای ارتباط با مشتریانتان از دست ندهید.

۱۴. بهترین پنل پیامک برای شما، آن سامانه ای است که به نیاز کسب و کار شما پاسخ دهد

یک پنل پیامک می تواند امکانات بیشماری داشته باشد، چرا که طیف گسترده مخاطبان و نیازهای آنها، امکانات متنوعی را برای برقراری ارتباط با آنها طلب می کند. اما آیا داشتن صدها امکانات در یک سامانه برای شما مزیت محسوب می شود؟ قطعا خیر. این اتفاق باعث سردرگمی شما و هزینه بیشتر برای امکاناتی است که مورد نیاز شما نخواهد بود. پس بهترین پنل پیامک آن پنلی است که دقیقا امکانات مورد نیاز شما را داشته باشد و قابلیت ارتقا در آن وجود داشته باشد. سامانه هایی که به تمام مشتریان، یک سرویس به خصوص ارائه می کنند، نمی توانند انتخاب خوب و به صرفه ای برای شما باشند.

کدام سامانه پیامک مناسب شماست؟

حالا که 14 ویژگی بهترین پنل پیامک را گفتیم، با چشمانی باز می توانید دست به انتخاب بزنید. کافیست تمامی این موارد را در سامانه های پیامکی موجود در بازار بررسی کنید و با توجه به اولویت و نیاز خود، بهترین را انتخاب کنید. فراموش نکنید که بهترین در هر چیزی را نیاز شما تعیین می کند. مشخص کنید که نیاز شما به سامانه پیامکی چیست و بیشتر برای چه نوع اقدامی می خواهید از آن استفاده کنید. در گام دوم بررسی کنید که با توجه به نیازتان، حجم پیامک ارسالی شما چقدر است. اگر حجم بالایی از ارسال پیامک را خواهید داشت، با تهیه کردن پنل های حرفه ای تر که امکانات بیشتری دارند، هزینه پایین تری را برای ارسال پیامک پرداخت می کنید. اگر در انتخاب سامانه پیامکی مردد هستید، بلاگی که در ادامه قرار می دهیم به شما کمک خواهد کرد.

چرا مدیانا بهترین پنل پیامک است؟

ما می¬دانیم که انتخاب بهترین پنل پیامک برای شما سخت است و با تعداد زیادی از سامانه های پیامکی مواجه هستید. ما با این ۱۴ دلیل سعی کرده ایم تمام ابهامات موجود در این مسیر را برای شما شفاف کرده و کمک کنیم بهترین انتخاب را داشته باشید. حالا وقت آن است که به سامانه ای اشاره کنیم که ۱۴ ویژگی گفته شده را در خود دارد و پیشنهاد ما به شما است: سامانه پیامک مدیانا
سامانه پیامکی مدیانا با تجربه چندین و چند ساله و 175000 مشتری در سراسر کشور، می تواند عاقلانه ترین انتخاب در زمینه خدمات پیامکی باشد. اگر فکر می کنید با وجود این ۱۴ ویژگی هنوز هم مسیر انتخاب سامانه پیامک برایتان دشوار است، سوال خود را در همین قسمت با ما به اشتراک بگذارید تا در اسرع وقت به آن پاسخ دهیم.

5/5 - (1 امتیاز)
آیا این مقاله برایتان مفید بود؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره با کارشناس حرفه‌ای مدیانا
پس از ثبت درخواست مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت.
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .